Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: kako znati
PostPoslato: Pon Okt 09, 2006 2:35 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 09, 2006 2:27 am
Postovi: 4
Lokacija: srbija
koje polne bolesti se ne vide kod muskarca a prenosive su,sta se manifestuje kod zene a ne kod muskarca?
To me jako zanima ako iko moze da mi odgovori na to pitanje,i koliko je moguce da traje inkubacija hiv virusa a da se ne manifestuje,kao i koji su prvi simptomi side?

_________________
zivot je lep


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 09, 2006 4:34 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Nov 18, 2005 2:40 am
Postovi: 109
Lokacija: Beograd
Uh... Nisam strucna, ali znam da se mnoge bolesti slabo ispoljavaju. Mogu uopste da ne posoje simptomi ili da budu jedva primetni. Mnoge zene npr. ne znaju da imaju hlamidiju dok ne otkriju da ih nesto sprecava da ostavare trudnocu. Kod muskaraca je i gora situacija, jer kod njih mnoge bolesti ostaju neprimecene.
HIV moze godinama, pa i decenijama da zivi u organizmu, a da se ne javi sida, a samim tim i simptomi.
Zbog toga su polne bolesti jako nezgodne, a mogu da dovedu do velikih komplikacija.
Ako si zabrinut/a za svoje zdravlje, najbolje je da posetis urologa/ginekologa, a sto se tice testa na HIV, mozes jednostavno da das krv u dobrotvorne svrhe, i oni ce ti besplatno uraditi analizu. Samo moras da vodis racuna, jer sa HIV postoji tzv. prozor efekat, tj. od rizicnog odnosa mora da prodje odredjeni period (nisam sigurna koliki je), da bi HIV mogao da se detektuje.

Nadam se da pitas informativno, i da je sa tobom sve ok.
Pamet u glavu, koristi kondom. (znam da nam nije lako uvek da budemo odgovorni, ali kada covek pomisli sta sve moze da mu se dogodi...)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 09, 2006 10:23 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 29, 2006 3:18 pm
Postovi: 116
Lokacija: "Beograd-glavni grad...."
prvo,najpametnije ti je da odes kod dr!da se ne plasis bezveze!
drugo,vecina bolesti se manifestuje u laksem obliku nego kod zena a neke se ni ne manifestuju mada to ne zavisi od pola!
sto se HIVa tice,ako si zarazen,to ce pokazati test krvi posle 6meseci od rizicnog odnosa!simptomi mogu da se pojave posle 2-3nedelje u vidu gripa(povisena temperatura,otekle limfne zlezde,vrtoglavica...)i spontano prolaze!a moze da se dogodi i da asimptomatska faza traje 8-10godina odnosno da se nijedan simptom ne pojavi i da budes apsolutno zdrav!
u raznim literaturama ces naci razlicite odgovore,ali isto tako,ako si imao samo 1 rizican odnos ali i zavisi koji(oralni,vaginalni,analni),sanse za dobijanja hiva su male(radi se o promilima)ali nikad covek ne zna da li je on upao u te %o!pa se ti ipak iskontrolisi a imas i neke testove koji pokazuju rezultate pre 6mes.ali su skupi!
pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ...
PostPoslato: Pon Okt 09, 2006 12:17 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 04, 2005 5:26 pm
Postovi: 205
Lokacija: novi sad
ne bih se slozio da su sanse za dobijanje hiv-a u promilima, ako je imao samo 1 rizican odnos, moze da dobije hiv vrlo lako ako dodje u dodir sa virusom, sa tim se ne treba igrati. Dovoljno je i tri meseca nakon rizicnog odnosa za test na hiv, ako je rezultat negativan, 99% je sigurno da virusa nema.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: samo informativno....
PostPoslato: Pon Okt 09, 2006 8:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 09, 2006 2:27 am
Postovi: 4
Lokacija: srbija
ne brinite nije mi nista :D samo pitam,zanima me!Kada sam naletela na ovaj forum morala sam da pitam,uvek me je zanimalo.Hvala vam na odgovorima :wink: Sumnjam malo u decka jer je razveden a razveo se kada je otkrio da mu je zena radila godinu dana u poslovnoj pratnji :oops: ....pa....Grozota :oops:

_________________
zivot je lep


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 09, 2006 9:33 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Nov 18, 2005 2:40 am
Postovi: 109
Lokacija: Beograd
Drago mi je da je tako.
U svakom slucaju, treba kontrolisati svoje zdravlje, a ne obracati se lekaru samo kada se vide promene. A tvoj decko bi u svakako trebao da ode kod urologa, zbog sebe. Ja prva ne bih volela da imam nesto a da ne znam, i da budem u situaciji da zarazim nekoga. A sa druge strane, mnoge polne bolesti se ne primecuju, a mogu da dovedu do ozbiljnih komplikacija kao sto je sterilitet, tako da... Da li je jedan pregled kod lekara mnogo, a moze da ti pruzi dusevni mir? Mislim da nije. ;)

Sve najbolje vam zelim


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Hvala ti puno
PostPoslato: Pon Okt 09, 2006 11:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 09, 2006 2:27 am
Postovi: 4
Lokacija: srbija
Bili smo oboje,jednom u dva meseca idemo na kontrole (na njegovo insistiranje :-? stalno je u strahu da nosi nesto a da ne zna)sada pokusavamo da dobijemo bebu pa nam ne ide :cry: ,ma da doktor tvrdi da je sve u redu. :roll:
U svakom slucaju hvala ti puno kao i svim forumasima koji su se potrudili da mi odgovore na pitanje.
Puno pozdrava i hvala jos jednom! :D

_________________
zivot je lep


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 10, 2006 12:35 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Nov 18, 2005 2:40 am
Postovi: 109
Lokacija: Beograd
Nema na cemu, drago mi je da je sve ok. :)
Koliko ja znam, nema potrebe za panikom bar jedno godinu dana pokusavanja da se otvari trudnoca. Tek tada treba raditi testove, da se vidi da li je sve u redu.
Mislim da nemate potrebe da brinete ako ste odradili testove na hlamidiju, mikoplazmu i ureaplazmu (posto se to ne vidi na standardnim brisevima).

Nadam se da cete uskoro cuti lepe vesti :)

P.S. Ako, ne daj Boze, bude bilo problema, savetujem ti da odes na podforum ginekologija, dr ObGyn tamo odgovara na pitanja, i stvarno je divna.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: