Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Akutni hepatitis B i C
PostPoslato: Uto Maj 23, 2017 7:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 23, 2017 6:57 pm
Postovi: 1
Moj decko je u mladosti imao neke eksperimente s upotrebom droga i to je rezultovalo prvo akutnom infekcijom hepatitisom b, nakon cega se nije razvila hronicna infenkcija i receno mu je da je dozivotno imun i da ne moze preneti virus (pozitivan na antitela, negativan na antigen i dnk). Medjutim, nakon toga mu je dijagnostikovan i akutni hepatitis c, a hronicni takodje nije potvrdjen (pcr godinama negativna, antitela eliza testom pozitivna, medjutim poslednjih godinu dana western blot neoredjen sto je objasnjeno gubljenjem antitela). Mene zanima da li postoji mogucnost da on meni prenese virus, ukoliko imamo nezasticene seksualne odnose u buducnosti. Ja sam razgovarala sa njegovim lekarom koji je potvrdio da je to nemoguce jer do hronicnih infekcija nije doslo i virusi su izbaceni. Da li bi neko mogao ovo da mi potvrdi i da li je moguce da jednom prelezana infencija postane hronicna nakon vise godina sama od sebe ili ne?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Akutni hepatitis B i C
PostPoslato: Čet Maj 25, 2017 12:01 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Jednom prelezana akutna infekcija plus stvorena zastitna antitela je znak da je virus izbacen.Dakle ako tad nije presao u hronicnu formu vec je eliminisan posle akutne..nemoguce je da posle par godina dobije hronicnu infekciju.Cega?Kad je virus prelezan.On je imao srece s obzirom da je imao i B i C i da srecom oba prelezi i eliminise.Znaci ne moze te nikako zaraziti.E sad..malo je drugacije kod virusa B i C.Ja imam hronicni B.Prilikom testiranja na B i C se testira na hbs antigen(detekcija vurusa B) i antitela Hcv( detekcija virusa C).Na antitela hcv sam negativna sto znaci da nemam virus C.E sad kod C ta antitela pozitivna mogu biti i u toku infekcije i prilikom prelezane..e sad..dal se ona nekad izgube..to mislim da.Nisam bas sigurna.Ali PCr test odredjuje precizno ima li virusa ili ne.Njemu je tad dijagnostikovano da je prelezao.Mislim da se kod C ta antitela u toku zivota gube.A Taj neodredjen test cuh da ako je 2 puta nalaz neodredjen smatra se negativan.Kao sto rekoh to sa antitelima kod C je malo drugacije.Kod B je kad jednom stvori ta antitela hbs (glavna) ona ostaju i dozivotno je imun.Plus antigen negativan.Postoje i druga antitela kod B koja ja npr imam iako sam hronican ali ta glavna su znak prelezane infekcije akutne.Ko nema ta antitela,a negativan antigen to znaci da je virus uspavan ali ga ima.U tom momentu ga ne moze preneti jer je mizernoj kolicini nedovoljno za prenos cak se ne moze ni detektovati..ali iz tog oblika se moze aktivirati jer ne postoje antitela.Zato mi hronicni nismo izleceni.Ali on je stvorio i antitela i zato je prelezao virus. i to je to.To o B govorim.A C i antitela je malo drugacije.Ali svakako da jednom prelezane forme akutnog i B i C ne mogu da predju posle par godina u hronicni jer su prelezane.Dakle on ne moze i nema sta da ti prenese.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Akutni hepatitis B i C
PostPoslato: Čet Maj 25, 2017 12:17 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Znaci to za B sto su mu rekli je tako..prelezao..stvorio antitela i negativan antigen..dozivotno je imun.I to je to.A za put detekcije za C nisam bas sigurna..drugacije je nego B.Znam da ta antitela hcv su negativna neko ko nije zarazen i ko nikad nije bio.A pozitivna su u toku infekcije i ostaju i po prelezanoj infekciji ..nekom celog zivota a vremenom mogu da se izgube.Dok kod B nije tako.Pcr mu je negativan bio sve ove godine na C .I ne znam koji se nalazi jos gledaju za C da bi se utvrdilo da je prelezano.Jer kod B hronicnog moze Pcr da se izgubi da bude negativan a da nema antitela..to onda nije znak da je virus prelezan..vec samo uspavan.Ta faza moze da traje krace ili duze.A za C ne znam sta se jos gleda.Ukoliko mu je za C bila tacna dijagnoza da je prelezan akutni (da nije to da je godinama bio samo uspavan) onda nema sanse ikako prenese.To cisto proverite..da odradi Pcr.I druge nalaze za detekciju C.Al verujem da mu je tad data tacna dijagnoza.Ako je prelezao akutni bez hronicne forme i izbacio virus..sad ne moze nikako da ga ima i prenese.Al ako je samo uspavan virus ( kao sto moze kod B) onda moze da se aktivira.Opet..da ne bunim vas..prosto nisam dovoljno upucena za C.Poredim sa B virusom.A drugaciji su.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 22 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: