Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Rapid HIV test
PostPoslato: Čet Dec 12, 2013 11:59 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 12, 2013 11:37 am
Postovi: 1
Pozdrav!!!

u septembru sam imao rizičan odnos, nedavno sam se testirao, interesuje me po pitanju HIV prozora, da li će HIV- nalaz rapid testa biti validan nakon 11sedmica i 5 dana od rizičnog odnosa, jer negdje piše 12 sedmica, a negdje 6-8 sedmica?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rapid HIV test
PostPoslato: Sre Dec 18, 2013 12:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 20, 2013 9:02 pm
Postovi: 22
A o kakvom riziku je rec? (Pitam nevezano za test)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rapid HIV test
PostPoslato: Ned Dec 22, 2013 10:42 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 08, 2008 6:34 pm
Postovi: 32
Nas narod je dosta neupucen u takve stvari. Prvo ja sam prosao kroz pakao citajuci internet i jos uvijek imam problema da izbacim iz glave tu paniku. Kakav god odnos da si imao rizican ili ne tvoji rezultati od skoro 12 sedmica su definitivni. Prema internacionalnim podacima Svjetske zdravstvene organizacije, bilo koji HIV test smatra se definitvinim u 12 nedjelji/84 dana ili medicinskih 3 mjeseca. Ako ces da ti dusa bude mirnija ti sacekaj 12 nedjelja i onda se testiraj. Imas dobar sajt na kojem mozes pronaci dosta informacija a zove se www.aidsvancouver.org. Kanada ima najvece strucnjake na polju HIV-a.

Sto se tice prozora, 95% infekcija otkrije se testovima izmedju 21-25 dana, tih 5% pokazali bi se pozitivnim do 3 mjeseca. Informacije koje mozes pronaci na internetu da je potrebno retestiranje na 6 mjeseci je zastarjelo. To se odnosi na 80 i 90 godine. Testovi su mnogo moderniji danas.

Jedino kada bi trebao da se retestiras na 6 mjeseci je u rijetkim slucajevima kada bi imao urodjenu imuno supresiju, bio na hemoterapiji, terapiji za HEP C, ili na PEP terapiji.

Cak i kod ovih slucajeva postoje podaci koji govore da su male sanse da se rezultati testa poslije 3 mjeseca i kod ovih ljudi promijene. Ja sam se recimo testirao na 2 mjeseca, 2,5 mjeseca, 3 mjeseca i 5 mjeseci. Svi negativni i receno mi je da je to to, ali i dalje ne mogu to da izbacim iz glave, sve zahvaljujuci pogresnim informacijama i zastarelim informacijama na netu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rapid HIV test
PostPoslato: Ned Dec 22, 2013 4:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 20, 2013 9:02 pm
Postovi: 22
To sto si napisao je uglavnom tacno. Moj savet je da svako ko sumnja ode da se testira, time ne moze nista da izgubi ali da - ne verujem da ce se rezultati posle 3 meseca promeniti.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: