Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Molim vas za objasnjenje?
PostPoslato: Uto Sep 01, 2009 6:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 12, 2008 10:39 am
Postovi: 21
Moj partner je pozitivan na hlamidiju a ja negativna. Kako je to moguce?? Na testu koji sam radila pre otprilike pola godine takodje sam imala negativan rezultat. Mom partneru je ovo prvu test na hlamidiju. Da li je moguce da sam i ja zarazena i da je greska u pitanju?? Napominjem da je test radjen u drzavnoj ustanovi uz testove na mycoplasmu i ureaplasmu koji su i kod njega i kod mene bili negativni. Da li je potrebno i ja da se lecim?

Unapred zahvalna


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim vas za objasnjenje?
PostPoslato: Uto Sep 01, 2009 6:53 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2007 7:10 pm
Postovi: 717
Ako je radjeno u drzavnoj ustanovi, pretpostavljam da nije radjen PCR test nego neki manje pouzdan. Moguce je da imas hlamidiju u manjem broju, koji test nije detektovao. Po pravilu se lece oba partnera, ako su upraznjavali seks bez kondoma. Moj ti je savet da primis istu terapiju kao partner, ili da proverite jos jednom rezultate na PCR testu (moguce da je njegov rezultat lazno pozitivan).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim vas za objasnjenje?
PostPoslato: Uto Sep 01, 2009 7:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 12, 2008 10:39 am
Postovi: 21
donka je napisao:
Ako je radjeno u drzavnoj ustanovi, pretpostavljam da nije radjen PCR test nego neki manje pouzdan. Moguce je da imas hlamidiju u manjem broju, koji test nije detektovao. Po pravilu se lece oba partnera, ako su upraznjavali seks bez kondoma. Moj ti je savet da primis istu terapiju kao partner, ili da proverite jos jednom rezultate na PCR testu (moguce da je njegov rezultat lazno pozitivan).


Test je radjen na odeljenju za mikrobiologiju KBC Zvezdara, i to DIF test (pise tako). Zanima me jos nesto. Pokusavamo da ostanem u drugom stanju vec neko vreme, i ne uspeva nam. Da li razlog tome moze biti hlamidija???

ps. Hvala na savetu naravno da cu se i ja leciti uporedo sa njim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim vas za objasnjenje?
PostPoslato: Uto Sep 01, 2009 7:48 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2007 7:10 pm
Postovi: 717
Da nije DFA test? Taj test utvrdjuje postojanje antitela koja organizam proizvodi kao reakciju na infekciju, a PCR test utvrdjuje postojanje same bakterije u organizmu.

Ako dugo imate hlamidiju, tj. niste se ranije testirali, onda je moguce da je zbog toga. Ona je ozloglasena bas iz tog razloga, ne daje nikakve simptome pa ljudi misle da su zdravi i ne kontrolisu se, a dugotrajna infekcija moze da izazove sterilitet. Ali da li je do toga doslo ili ne moze da utvrdi samo lekar, moze da bude ali ne mora da znaci!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim vas za objasnjenje?
PostPoslato: Uto Sep 01, 2009 8:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 12, 2008 10:39 am
Postovi: 21
Kod mene je bris radjen sa cerviksa, a kod njega sa uretre a pretpostavljam da se PCR test radi preko krvi jel?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim vas za objasnjenje?
PostPoslato: Uto Sep 01, 2009 8:28 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2007 7:10 pm
Postovi: 717
Moze i iz krvi, ali uglavnom se radi isto pomocu brisa, ili kod muskaraca iz uzorka mokrace.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 23 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: