Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Negativan rezultat sa simptomim - da li je moguc????
PostPoslato: Čet Maj 07, 2009 1:04 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 07, 2009 12:52 am
Postovi: 9
hajde recite mi, molim Vas.... Rizican odnos je bio polovinom februaram test, elisa radjen je 23 aprila i negativan je... U medjuvremenu mi se pojavila oralna infekcija, koja i dalje traje... Sta mislite, da li je test mogao biti lazno negativan, a da se hiv vec poceo razvijati i izazivati ove simptone...


Hvala....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Negativan rezultat sa simptomim - da li je moguc????
PostPoslato: Čet Maj 21, 2009 8:28 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 20, 2009 3:34 am
Postovi: 4
Mala_Bg je napisao:
hajde recite mi, molim Vas.... Rizican odnos je bio polovinom februaram test, elisa radjen je 23 aprila i negativan je... U medjuvremenu mi se pojavila oralna infekcija, koja i dalje traje... Sta mislite, da li je test mogao biti lazno negativan, a da se hiv vec poceo razvijati i izazivati ove simptone...


Hvala....


Opisi oralnu infekciju.

U sustini, u slucaju da jesi zarazena, u prvih 2 meseca jedino mozes ocekivati akutnu HIV infekciju koju karakterisu gripozni simptomi, cesto i uz povracanje i dijareju, i koja traje 7-10 dana. Ta oralna infekcija je verovatno nesto drugo.

Period za detekciju HIVa je kod 96-97% pacijenata 2-8 nedelja prema kanadskom istrazivanju http://www.phac-aspc.gc.ca/publicat/ccdr-rmtc/95pdf/cdr2124e.pdf

Dakle, posto je tvoj test negativan posle 2 meseca, jako su velike sanse da si negativna. Sacekaj jos 2 meseca i ponovi test ako hoces da budes 100% sigurna. U medjuvremenu, poseti lekara zbog oralne infekcije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 21, 2009 10:51 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
nema to veze sa HIV.

imash verovatno oralnu infekciju nevezano za taj rizichni odnos :)

nadam se da si uradila bris jezika i grla, mozda je u pitanju kandida ili neka bakterija koju si pokupila negde drugo a zbog stresa kom si izlozena poslednjih meseci imunitet nije mogao da se izbori sa infekcijom.


otidji na bris grla da bi znala kakva je infekcija u pitanju.

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 21, 2009 11:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 07, 2009 12:52 am
Postovi: 9
Isla sam dva puta da dajem bris i nisu mi pronasli nista. (i jezika i grla). Kontrolisala sami krvnu sliku, gde je zakljuceno da mi je sedimentacija povecana. Kaze sedimentacija eritrocita 18. Epitelne celije 20-25. MON je 0,1, a LYM 1,0. Takodje je i glukoza 7,6. To su neki promlemcici vezani za krvnu sliku. Sve ostalo je dobro. Davala sam ponovo mokracu na analizu i nisu pronadjene bakterije.
Meni je i dalje jezik beo, sve ukazuje na neku gljivicnu infekciju. I doktor je mislio da su mi se papile malo povecale (to je bio pocetak problema), medjutim sada imam vise tih sitnih bubuljica pri korenu jezika. Znaci bubuljice simetricno rasporedjene pri korenu jezika i izmedju sitne koje se spajaju sa tim vecim, a jezik bele boje koja se skida sodom bikarbonom.
Takodje je cudno oticanje i bol u zglobovima kod sake i leve i desne ruke. To je trajalo 2 dana, posle popijenog aspirina prestalo je.

Ponovo imam zakazano vadjenje krvi i bris.

Sta mislite da bi moglo biti? I imam li razloga biti zabrinuta za hiv..

Hvala puno na odgovorima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 22, 2009 12:00 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Povishena glukoza moze biti uzrok svemu.


Ona upravo zna da pomogne mnogo gljivicama i promenama koje opisujete na jeziku.


Da li ste ishli na dalja ispitivanja? Test opterecenja glukozom?

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 23, 2009 10:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 27, 2007 3:06 pm
Postovi: 24
cao mala...kao prvo gledaj sto manje da se nerviras dok ne uradis sledeci test...znam da je u tvojoj situaciji tesko, ali stres je uzrok mnogih problema,,,,pogotovo kada osetis neki bol, pa razmisljas o tome on postaje sve gori (odnosno u tvojoj glavi je sve bolnije),,,,dakle sto vise nekih aktivnosti kojima bi skrenula misli sa tih stvari,,,,sto se tice belih tackica, to imam i ja, pitao sam ORL sta mi je to, dakle licno je video, rekao je da je to nesto u vezi ukusa ili tako nesto,,,dakle nista za brigu....ponovi test pa se javi,,,ako si vec u bg imas na VMA one PCR testove,,,oko 12000din, pa ako imas prilike i mogucnosti uradi to, tada ces sa sigurnoscu znati na cemu si...jer kada je u pitanju PCR test mnogo kraci taj period prozora....cao


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 25, 2009 2:58 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 20, 2009 3:34 am
Postovi: 4
user36 je napisao:
jer kada je u pitanju PCR test mnogo kraci taj period prozora....cao


Da ispravim ovo. Period prozora se odnosi na period do serokonverzije, tj. period kada se u krvi pojavljuju antitela na HIV. Test koji se najcesce radi kod nas (ELISA) detektuje antitela i samim tim - moze da radi samo posle perioda prozora.

PCR, sa druge strane, ne detektuje antitelo, vec virusni genetski materijal, pa se zbog toga HIV moze detektovati jako brzo nakon infekcije (ne cekaju se antitela).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 26, 2009 11:11 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 07, 2009 12:52 am
Postovi: 9
poslednjih dana se i ne nerviram, skoro da sam i zaboravila na to. Nivo glukoze se smanjio, kontrolisala sam, za ostalo ne znam. A jezik kao da je bolji, ne obracam paznju bas nesto. Moguce i da je zbog stresa, posto sam imala pored zdravstvenih problema, mnogo drugih...

Sada je vec proslo skoro 4 meseca od rizicnog kontakta, tako da bih vec mogla ponoviti test. Prvi je radjen posle 2,5 meseca-elisa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 26, 2009 3:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 20, 2009 3:34 am
Postovi: 4
@mala-bg
Ma isprsi se za PCR i sigurna si 100%.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 27, 2009 12:40 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 07, 2009 12:52 am
Postovi: 9
Pa da, samo 12000. :)
Ako budem ponavljala to cu uraditi negde u avgustu kad ce i elisa biti vise nego 100% siguran.

Sve mi je ok, samo me malo brine ovaj jezik koji je s'vremena na vreme beo. Verovatno cu ponoviti bris jezika.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 27, 2009 12:42 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Nov 17, 2008 2:46 am
Postovi: 1687
Lokacija: Lugar i PSIHOLOG ANALITICKE ORIJENTACIJE VODJEN LJUBAVLJU KRENU' U BESPUCE OHHHHH ZMEJEVI, ZMAJEVI!
On bre pobeli od antibiotika, ne brini preterano! Kupi si kalij hipermangan, i stapicem za usi ga nanesi na jezik i resen problem!

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=X4U7VgUQ ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=fYia6tAd_EY&NR=1
Kad je struju izmislio Tesla, ameriko sisala si vesla!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 27, 2009 12:49 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 07, 2009 12:52 am
Postovi: 9
Ali nikakve antibiotike nisam pila...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 27, 2009 1:07 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Nov 17, 2008 2:46 am
Postovi: 1687
Lokacija: Lugar i PSIHOLOG ANALITICKE ORIJENTACIJE VODJEN LJUBAVLJU KRENU' U BESPUCE OHHHHH ZMEJEVI, ZMAJEVI!
Aj' da se kladimo u 100 E da si HIV negativna!
Kandida i ostala sranja se mogu dobiti i mimo antibiotika.
A i naucila si pricu, pa neces uci u rizican odnos! Ja se kladima da si Hiv -. a ako nisam u pravuteska srca gubim opkladu!

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=X4U7VgUQ ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=fYia6tAd_EY&NR=1
Kad je struju izmislio Tesla, ameriko sisala si vesla!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 27, 2009 1:16 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 07, 2009 12:52 am
Postovi: 9
Moze 1000e?

:-)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 27, 2009 4:07 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 20, 2009 3:34 am
Postovi: 4
Mala_Bg je napisao:
Pa da, samo 12000. :)
Ako budem ponavljala to cu uraditi negde u avgustu kad ce i elisa biti vise nego 100% siguran.

Sve mi je ok, samo me malo brine ovaj jezik koji je s'vremena na vreme beo. Verovatno cu ponoviti bris jezika.


A da ti uslikas taj jezik i okacis nam sliku ovde da razresimo tu dilemu vec jednom.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: