Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Aciklovir - Kosa ! ! !
PostPoslato: Čet Feb 03, 2011 4:27 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 03, 2011 2:44 am
Postovi: 8
Zdravo,
Ja sam novi ovde , inaku sam iz MK . :D
Postavio bi jedno pitanje , malo je velika prica ali nadam se da ce mi neko pomoci.
Izvinite za gresne reci ,trudicu se koliko mogu da pricam na srpski......
Imam 24godine. Sa mojom partnerkomsam duzi vremenski period nekoliko godina. Po neki simpmtome sta su ukazivali da nesto nije u redu otisla je na ginikoloski pregled. Sto precizno je dijagnosticirano neznam ,znam samo kao glavnu dijagnozu upala na matku, i da ima malu ranicu na grlu na matku. Vise puta je isla na preglede radi slegenje na situaciju i radi dajenje lekova od stranu ginikologa. U nekoliko navrata ginikolog ,ustvari od prvi put otkako je otisla , pri prepisivanja lekova ginikolog dao je lekove za oba partnera. Posle prvi pregled ginikolog je dao sledece : FLUCONASOL 150mg za oba dva partnera po jedna kapsula , doxycylin 7 dana po jedno - istotako za oboje , po ovu terapiju dosao je i drugi pregled, i proslo je ok 7-10 dana od prvi pregled ,po drugi pregled dao je : sumamed 250mg po 6 tablete oboje dva puta dnevno po jedna tableta. posle ovu terapiju bila je na treci pregled istotako je proslo 7-10 dana od drugi pregled ,i po ovaj pregled ginikolog dao nam je terapiju : aciklovir tablete za oboje partnera tri puta na dan po dve tablete od 200mg, a samo za partnerkom je dao eselip forte.[b]

[b]Ona sto najvise me interesuje je sledece
::::
Pred da uzmem ove lekove ,saocavao sam se so necist grb (mislim na bubulice crvenila i slicno i to sigurno2-3godina mozda i vise), a istotako saocavao sam se i sa opadanjem kosu, imam opdanju na moju kosu istotako ogromni period 3-4 godina mozda i vise. ONO sto je najinteresantnije po uzimanje na ove lekove ,osobeno sumljam i mislim da aciklovir ta nedelja kada sam ga primao i nedelju dana po toga, znaci kosa prestana da mi pada ali znaci skroz mi prestala da pada ni vlakno ,to je bilo nemoguce zasto sam probao u ove godine sve i svasta protiv opadanju kosu , a sada mi prestala odma ,znaci ni kada sam se kupao ni vlaknu nisam mogo da nagem u kadu,sta ranije to nije bilo ni odblizo tako.OVO je jedno znaci i najbitnije po meni a drugo je da grb znaci odkao sam primao ove lekove moj grb se iscistio skroz ,,znaci 90 % sada je cist ,,sto nije bilo slucaj isto godinama. Po ovaj period sta sam pomenuo od dve nedelje kosa opet pocela da mi pada isto kako je padala i pred to, a grb je osato cist. istotako zaboravi da napomenem da imam probleme sa curenjem iz nosa i nonstop levi ili desni kanal mi je zapusen od nosa, a dok sam primao ove lekove toj se izgubilo.
Radi sve ovo gore napomenuto uradio sam i ja analize :
Bio sam kod urologa ,sve ovo sam mu objasnio i edinstveno konkretnije sto je reko - je da kosa mozda da opada od neke genitalne gljivice -gabice ili tako nesto. Gledao je me na eho i sve je bilo u redu i sa mojim bubrezima, testisi znaci nalaz EHO je bio OK.
- Uputio me je na ispitivanja i to :Urinokulturu, spermokulturu - - Urinakultura je izasla da je sve u redu, ali u spermokulturi mi je pronageno Escherichia coli - radi ovo pijem terapiju Ciprinol 500mg 2X1 7 dana i posle ovo Amoksiklav 1000mg 7dana.
Istotako radio sam i druge ispitivanja :
od BRIS OD GLANS - HPV - NEGATIVAN
Od BRIS OD URETRA - Mycoplasma hominis, Ureaplasma urealyticum, Chlamydia trachomati - SVE NEGATIVNE NALAZE.

Istotako radio sam i krvnu sliku :::i izaslo je da bilirubin mi je visok i radi to za svaku slucajnost maticni lekar reko je da uradim test za Hepatitis radi svaka sigurnost iako smo znali da ce biti negativan i tako je i bilo- Negativan. Na visok bilirubin Urolog je reko da to mi je od rogenje i da nije nista strasno. Ja nikada ranije nisam ispitivao bilirubin i neznam dali mi je bio visak ranije.

SADA recite vase mislenje , stvarno treba mi vasa pomos sta da preuzmem, ja mislim se da uradim test za genitalni herpes ,zasto ono sta sam citao po netu da ACIKLOVIR se daje samo radi to, sta to znaci DA SIGURNO IMAM Genitalni Herpes ? ? ?. istotako ono sto najvise zagrizuje je moja kosa i ono sto sam objasnio , kako je mozno tako da prestane ,mozda li ove lekove nesto da mi smenu hormnoski status pa da kosa prestane tako da pada ,dali je znaci neko hormonso poremecenje ,nesto povrzano sa testosteromom ? ? ? ili nesto slicno...
Istotako imam neke crvene tacke na glavicu od moj penis, i bas danas nekako cela glavica i koza oko njega osusila se nekako ,znaci bila je skroz suha .
Istotako posto sam citao za kandidu neke stvari od ovaj forum interesuje me, na vrhu jezika imam sitne crvene tacke , a unutra u pravec kon grla imam kao bele tacke jeli to kandida ili slicno ? ? ? ?
Hvala vam puno unapred :)
i izvinite za dugacak tekst ,ali potrebna ni je pomoc.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Aciklovir - Kosa ! ! !
PostPoslato: Čet Feb 03, 2011 8:53 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
bilo koji lek treba propisati samo ako je stvarno indikovan (ako postoje gljivice koje se moraju leciti sistemski peroralno onda flukonazol, ako postoji burni oblik herpesa onda aciklovir peroralno, pogotovo ako je imunitet oslabljen)...da li imas herpes trebalo bi to da znas...
seksualno prenosive infekcije se naravno lece U PARU, ali ako je infekcija dokazana, i bira se najadekvatniji nacin lecenja...nadam se da je lekar odredio onako kako treba...
inace svaki lek ima i nezeljena dejstva, tako da treba izbegavati njegovo koriscenje ako se ne mora...
idi kod dermatologa da ti pregleda i kozu glave, mozda je bilo poboljsanje zbog antimikotika...ali za kozu glave postoje i lokalna sredstva kojim se to moze tretirati, a ne peroralno...kad god lek moze da se primeni lokalno (mazanjem, trljanjem) to je bolje nego da se unosi sistemski...naravno sve prema indikacijama...ako se radi o genetski predodredjenom opadanju kose onda tu nema nekog posebnog leka...aciklovir ne bi trebalo da deluje zastitno protiv opadanja kose...inace oba leka stetno deluju na jetru, pa je moguce da je porast bilirubina uzrokovan bas npr. uzimanjem aciklovira...i flukonazol stetno deluje na jetru...proveriti i jetrine enzime...
inace postoji mogucnost da bilirubin bude povisen i urodjeno i u tom slucaju nije opasno, zato bi bilo najbolje kad bi znao kakve su vrednosti bile pre terapije...za neko vreme po prekidu terapije ponovi analize pa ces videti kako stvari stoje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Aciklovir - Kosa ! ! !
PostPoslato: Čet Feb 03, 2011 9:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 03, 2011 2:44 am
Postovi: 8
znaci nikada u zivotu nisam imao herpes na moj polov organ,,,gledo sam neke slike od genitalni herpes a i uopste herpes znam kako izgleda ,,znaci nikada u zivotu takvo nesto nije mi izlazilo na polov organ....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Aciklovir - Kosa ! ! !
PostPoslato: Čet Feb 03, 2011 9:16 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
onda ne treba uzimati taj lek...on se uzima kada se virus herpesa aktivira i efikasan je kada se primeni na samom pocetku infekcije, tada suzbija njeno sirenje...ako nemate infekciju niti se ona aktivira onda nema svrhe piti ga...on ne moze da izbaci virus iz tela i kada postoji, dakle samo suzbija aktivnu infekciju...inace aciklovir se sem kod herpesa simplexa koristi i kod herpesa zostera, ali to vec nema veze genitalnom tematikom...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Aciklovir - Kosa ! ! !
PostPoslato: Čet Feb 03, 2011 9:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 03, 2011 2:44 am
Postovi: 8
pa sta da radim ,,,,da idem kod dermatologa i da ispricam celu ovu pricu sa polove boleste , kosu, moj grb i tako dalje ? ? ? ? ? ? ?? ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Aciklovir - Kosa ! ! !
PostPoslato: Čet Feb 03, 2011 9:34 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
naravno, idi na pregled, neka se pogleda i koza glave i koza generalno i polni organ, da porazgovaras, kazes kakvi simptomi se kod tebe javljaju, koje dijagnoze su postavljene tvojoj partnerki, tebi...pa ono sto treba da se leci da se leci, sto ne treba to ne treba...ali pregled je nesto sto naravno treba da se obavi...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Aciklovir - Kosa ! ! !
PostPoslato: Čet Feb 03, 2011 9:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 03, 2011 2:44 am
Postovi: 8
pa u prvi post pise da sam bio na pregled kod urologa , i da me je pregledavao i da sam obavio testove za sto kako pise u post i od bris od glasns i od uretra....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Aciklovir - Kosa ! ! !
PostPoslato: Čet Feb 03, 2011 10:13 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
znaci brisevi su negativni sto je dobar nalaz, a ono sto kod tebe treba leciti je ta bakterija u spermokulturi koja je nadjena, i kad ispijes tu terapiju koja ti je zbog nje propisana uradi kontrolnu spermokulturu da vidis da li je uspesno izlecena...za aciklovir i flukonazol treba ispitati zasto pijete, da li je postavljena dijagnoza gljivicne infekcije i herpesa...kod dermatologa idi da pregledas i kozu glave da se vidi kakva je situacija, da li postoji neki uzrok opadanja kose koji se moze otkloniti...takodje i pogledati postoji li gljivicna infekcija na penisu, s obzirom da navodis da imas neke promene po glavicu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Aciklovir - Kosa ! ! !
PostPoslato: Čet Feb 03, 2011 10:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 03, 2011 2:44 am
Postovi: 8
znaci sa to sto sam ispitao (sta pise u prvi post )ne moze da se utvrdi dali imam glivicne infekcije ? ? ? ? ?

ondak da idem ponovo kod urologa da mi kaze gde da ispitam to . . . . .??? (mislim na glivicne infekcije ) znaci to je neko drugo ispitivanje ? ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Aciklovir - Kosa ! ! !
PostPoslato: Čet Feb 03, 2011 10:34 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
je li radjen bris glansa na glivice? i sta ti je rekao doktor povodom tih promena koje opisujes?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Aciklovir - Kosa ! ! !
PostPoslato: Čet Feb 03, 2011 11:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 03, 2011 2:44 am
Postovi: 8
Radjeno je bris od glansa I od to je ispitavano HPV I ispalo je negativno...
Inaku na te promene urolog je reko da je normalno..ponekada to se desava...
Koji je taj test za gljivice - kako se zove ???taj jr drugi test od one testove koje sam radio ???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Aciklovir - Kosa ! ! !
PostPoslato: Čet Feb 03, 2011 11:23 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
pa u principu isto se samo uzme bris glansa i saceka rezultat na gljivice...ako je lekar rekao za te promene da je to normalno onda bez brige...proveri samo zasto je propisano da pijete aciklovir i flukonazol, verovatno mora da pise neka dijagnoza...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Aciklovir - Kosa ! ! !
PostPoslato: Pet Feb 11, 2011 10:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 03, 2011 2:44 am
Postovi: 8
Interesuje me : mislim da to sto sam spomenuo neko crvenilo ,suva koza na glansu asocira na gljivicna infekcija. Interesuje me cito sam nesto po netu, sta je to SISTEMSKA KANDIDA i kako se ispituje to ???sta to znaci da imas kandidu po celo telu ili ???zasto znam cito sam tu za kandidu u usta, debelo crevo i na polove organe ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Aciklovir - Kosa ! ! !
PostPoslato: Uto Feb 15, 2011 1:47 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 04, 2010 2:38 am
Postovi: 32
imam genitalni herpes oko 20 god i sve gluparije koje su mi radjene u dzordza vasingtona, sem kada su tu (do pre 15-tak god) radila 2 vrhunska doktora :dr lalosevic i dr savic, nisu mi pomogle! moja topla preporuka -dr lalosevic i dalje redi privatno, u bgd. tel 2453393. za sve idem samo kod njega! pre oko 5 god mi opadala kosa u krugovima, za oko 1.5 mes sam regulisao sa njegovom kremom. letos, gljivice na preponama.. za oko 20 dana istorija... za herpes -aciklovir krema, prodje za 2-3 dana i ne pece! to je sve i dalje nepoznanica lekarima u "drzavnim" domovima zdravlja! kao da nisu studirali istu medicinu (ili su vecinu predavanja prespavali!) poz, vucicevic, bgd


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Aciklovir - Kosa ! ! !
PostPoslato: Uto Feb 15, 2011 11:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 03, 2011 2:44 am
Postovi: 8
a dobro koje su siptome za Gljivice na Preponama....


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: