Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Gde kupiti vakcinu protiv HPVa (Gardasil)?
PostPoslato: Sre Jun 12, 2019 10:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 12, 2019 10:07 pm
Postovi: 2
Lokacija: Niš, Srbija
Pozdrav,

Gardasil je vakcina protiv HPV tipa 6, 11, 16 i 18 a od skoro sam video da se spominje da je od aprila 2019. godine moguće kupiti ovu vakcinu u Srbiji. Postoje i par vesti oko 2008 godine kada se spominje da je manji broj tih vakcina bio dostupan u Srbiji.

Raspitivao sam se po Domu zdravlja i u Higijenskom zavodu u Nišu pre mesec dana i niko bukvalno ne zna kada će ova vakcina krenuti da se primenjuje. Jedino što sam saznao je da se trenutno ne zna kako ja kao običan gradjanin mogu da kupim tu vakcinu a da se ne prekine takozvani "hladni lanac" (vakcina mora uvek da bude u frižideru), tj. ko će da prodaje tu vakcinu (Dom zdravlja, privatne apoteke ili neko treći).

Ono što mene dodatno zanima je da li ću ja kao muško od 24 godina moći da primim ovu vakcinu? U Americi je odobrena do 45. godine starosti a pošto je ja lično plaćam a nije na teret budžeta ne vidim razlog zašto bi korišćenje bilo ograničeno samo na devojčice.

Od skoro sam u vezi sa devojkom koja ima kondilome i tako da bih hteo što pre da se vakcinišem (znam da ima preko 100 vrsta HPVa). Ukoliko neko ima bilo kakvu informaciju gde u Srbiji mogu da se vakcinišem bio bih veoma zahvalan da je ovde napiše.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: