Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Risar vs Metoten
PostPoslato: Čet Dec 19, 2013 1:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 19, 2013 1:05 pm
Postovi: 6
koje su razlike tacne? ne mogu se snaci, dakle...dok sam pio risar nisam bio ni za sta,i psihicki i fizicki umrtvljen do daske... jako gadan lek ... pio sam ga 3,4 dana i batalio, juce sam dobio metoten i sasvim ga dobro podnosim, tacnije nije mi nista kad ga popijem... jel to lose ili on ipak i dalje deluje na neki njegov nacin?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Risar vs Metoten
PostPoslato: Čet Jul 31, 2014 1:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 31, 2014 1:23 pm
Postovi: 2
Razlika izmedju Metotena i Rissara je to što Rissar spada u noviju atipičnu grupu antipsihotika dok je Metoten stari lek i spada u grupu tipičnih antipsihotika. Ja sam pio Rissar 8 godina i bilo mi je mnogo teško jedva sam izlazio iz kuće i nisam imao volje nizačim, kad mi je doktorka promenila terapiju i dala Metoten 2,5 mg ujutru, kao da sam progledao kao da sam 8 godina imao tamne naočare za sunce dok sam pio Rissar a sada sa metotenom kao da sam progledao i nema više tih tamnih naočara. To je moje iskustvo život je lepši. Doktorka mi kaže da nekom više odgovaraju novi antipsihotici a nekom stari, meni je Metoten najbolji antipsihotik a pio sam mnogo vrsta antipsihotika od halopridola koji isto spada u grupu starih tipičnih antipsihotika do Leponexa koji je novi atipični antipsihotik od koga sam se ugojio 25 kilograma i mnogo loše sam se osećao i od Rissara sam se ugojio 15 kilograma a od Metotena se uopšte ne gojim. Sve zavisi od lekara koji će ti lek dati ali što se mene tiče ja glasam za stare tipične antipsihotike i za metoten. A to što se dobro osećaš i što ti izgleda da Metoten nedeluje to je dobro jer nemaš nuspojave on kad ga popiješ deluje budi siguran u to. Pozzz :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Risar vs Metoten
PostPoslato: Uto Nov 18, 2014 7:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 12:07 am
Postovi: 33
Lokacija: Novi Sad
Koliko miligrama na dan ste vas dvojica pili Rissara (risperidona) kad je tako delovao na vas?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: