Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Neobican problem sa koncentracijom
PostPoslato: Ned Apr 13, 2008 10:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 13, 2008 9:59 pm
Postovi: 1
Imam jedan dosta cudam problem vec nekih 17 godina.
Pocelo je negde sa oko 13 godina.
Poceo sam sve vise da razmisljam i da razmisaljam o stvarima koje
su se dogodile ili koje bih ja hteo da se dogode.
Jednostavno stalno razmisljam o necemu.
Misli mi lete sa teme na temu
Predavanja na fakultetu i u srednjoj skoli su mi bila potpuno beskorisna
jer ja jednostavno nisam mogao da se skoncentrisem na njih.
Ja sam zavrsio jedan od najtezih fakulteta bez problema ali samo zahvaljujuci
radu kod kuce kad sam bio sam sa sobom.
Takodje i orjentacija mi je postala izuzetno losa.
Idem nekim putem ili kroz neke hodnike i po 10 puta i nikako da popamtim objekte. U stanju sam
da prolazim pored neke zgrade godinu dana i dalje da je ne upamtim - veliki broj ljudikoji me poznaju
kazu da uvek izgledam odsutno.
Realno neke stvari pamtim ekstremno dobro - mnogo bolje od drugih ljudi, uvek znam gde mi je sta,
ali sa druge strane gomilu drugih stvari jednostavno ne zapazam.
Kada se nalazim u nekim realno opasanim situcijama kao sto je voznja automobila ili moj posao koji je povezan sa radom na visokim
i neobezbedjenim lokacijama gde je bitan svaki pokret ja nemam tih problema jednostavno sam pribran i mislim samo na ono sto radim
ali kad se nadjem u nekim obicnim situacjiama meni misli odlutaju i jednostavno ne mogu da se skoncertisem na ono oko sebe.
Prijatelji mi nesto pricaju ja ih uopste ne slusam nije da ne zelim,vec jednostavno pocnem da razmisljam o necemu drugom.
Bojim se da mi mnoge lepe stvari u zivotu prolaze dok sam ja potpuno odsutan od sadasnjosti.
Ako neko ima neki savet ili ideju zasto se to desava neka napise nesto.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 13, 2008 11:23 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
ti si nekome savrshen! :D

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Neverovatno
PostPoslato: Ned Jun 08, 2008 1:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 08, 2008 12:58 pm
Postovi: 1
Imam potpuno indentican problem. Molio bih da ako neko ima neki savet , to bi mi mnogo znacilo. Mada razmisljam da idem i do lekara ali bih voleo da cujem i misljenje nekog od vas.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 13, 2008 11:13 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 13, 2008 9:28 am
Postovi: 10
Lokacija: Novi Sad
Verovatno je u pitanju neki psihoticni poremecaj.Dao si mnogo informacija ali neselektivno,tako da je ovo samo nagadjanje.U svakom slucaju pravac kod psihijatra,po mogucnosti nekog kvalitetnijeg.Isto vazi i za forumasa sa slicnim problemom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 18, 2008 5:59 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 24, 2007 12:25 am
Postovi: 169
evo i kod mene isti problem.Zar smo svi psihoticni??!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 17, 2009 10:27 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 16, 2009 11:57 pm
Postovi: 14
Lokacija: Pancevo
Nisi naveo o cemu razmisljas, to je jako bitno.Moguce je da imas slabiju koncentraciju.Za to su ti dobre tablete ginkobilboa.One su za bolju koncetraciju.A ako nisi ljubitelj svega sto se guta, onda probaj da vezbas koncentraciju tako sto sednes na krevet u sobi i posmatras stvari jedno pet minuta.Onda odes u drugu sobu i probas to da nacrtas ili zapises i tako svakog dana.Vremenom ce ti se pamcenje pobojsati.Probaj dok ides ulicom da slusas neku opustajucu muziku.Ali najpre ti meni reci o cemu ti razmisljas to je jako bitno, cak je to mozda i kljuc tvoga problema, jer ako je tebi vaznije to sto mislis, nego sto ti prijatelji pricaju to nevalja.

_________________
Kada bi svi bili normalni gde bi nam kraj bio.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 17, 2009 4:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 16, 2009 11:57 pm
Postovi: 14
Lokacija: Pancevo
Mozda razmisljas o stvarima koje su se dogodile zato sto zelis da uvidis gresku u tvojim predjasnjim postupcima.A to se isto desava kada razmisljas o buducim jer mislis da ces napraviti neku gresku u buducnosti.Nemas sigurnost u sebe, i poverenje.Mislim da je to zbog toga.Posto nisi naveo nista konkretno o cemu razmisljas neznam tacno sta je u pitanju, a ni za ovo nisam stopostontno siguran, samo nagadjam.Pravo da ti kazem nisam ja nikakva sveznalic apo pitanju Neuropsihijatrije, samo znam nesto malo o tom polju sto me zanima.Idi kod psihijatra.Menis e cesto desava da se zamislim i da prodjem deo grada a da ni nevidim da sam prosao, to nevalja jer tako mogu da poginem ako se bas zamislim.

_________________
Kada bi svi bili normalni gde bi nam kraj bio.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Neobican problem sa koncentracijom
PostPoslato: Pet Mar 02, 2012 5:33 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jun 28, 2008 2:31 am
Postovi: 93
Bas pokusavam da nadjem nesto vezano za koncentraciju i motivaciju na forumu ali bez uspeha. Nadjem neke kratke teme gde samo neko postavi pitanje i svoje simptome ali bez nekih kvalitetnih, strucnih i resenih odgovara. Ajde ako neko zna za neku temu da je pod drugim pojmom napisana da mi ostavi link ovde. Citam po netu o ovome, kako vidim imam i neke ADHD osobine koje se manifestuju i kod odraslih a tokodje citajuci kako se kod dece prepoznaje setio sam se i ja da sam imao dosta slicnih problema.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: