Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: kad se prijatelj ubije
PostPoslato: Uto Avg 02, 2011 10:04 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 27, 2008 6:09 pm
Postovi: 74
Lokacija: beograd
pre nedelju dana sam ostala bez dobrog druga..obesio se..nije bilo nikakvih znakova depresije,a kad sam saznala da je to uradio jednostavno sam negodovala,i dalje moj mozak to ne moze da shvati jer nikad ne bi rekla da bi on to uradio...bio je veseo,bavio se profesionalno kao fotograf,zaradjivao je ok za ove nase uslove,bio ozenjen,bez dece...planirali smo da idemo na takmicenje na frusku goru,posto se ja bavim biciklizmom,on bi nas fotografisao,kupio je cak i nove patike...kupio je treci tocak,kao prikolicu za biciklu kako bi isao na more...i samo odjednom nema ga vise...

trazim po internetu neka istrazivanja o samoubistvima,ali ne pamtim ni jedan njegov znak da bi on to mogao sebi da uradi...cak se ni na fotografijama ne vidi neka depresija posto je uglavnom slikao pejzaze...najvise me boli to sto se ubio na isti dan kada smo se upoznali...26.07...imao je samo 26 godina...

evo ga link za njegove fotografije ako neko moze da ih procita,samo trazim da mi pomognete da prestanem sebi da postavljam pitanje "ZASTO".... http://www.flickr.com/photos/eaaast/

hvala unapred...

Pocivaj u miru Bole.. :(

_________________
Zdravom coveku potrebno je mnogo toga,a bolesnom samo jedno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kad se prijatelj ubije
PostPoslato: Uto Avg 02, 2011 11:41 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Jako mi je zao sto bogdan nije vise sa nama, pratila sam njegov rad i zaista se sokirala i u neverica sam od kako sam saznala! Mogu misliti kako je tek vama...


Ne znam ni sama sta bih vam rekla jer sam kroz slicnu situaciju prosla i sama, neverica, bes, tuga, depresija, euforija, opet bes i tuga sve se mesalo mesecima, godinama, i danas nije svejedno niti jasno mom mozgu i srcu!

I posle 5 godina nije svejedno i nije nishta jasno...

Ali vas zivot ide dalje, ne smete se prepustiti suvishe tugovanju i misliti stalno o tome jer to vodi vas u jedan odvratan zacarani krug koji se uvek zavrsi depresijom i gubitkom neke vere u sebe i ljude.

Sami sebe poznajete dovoljno da znate kako da tugujete i da znate da treba da pamtite samo ono najbolje sto vas je vezivalo za njega, da volite i dalje, jer znate da bez obzira na sve uvek mozete u sebi da prichate sa njim!

Ne treba da razbijate glavu o tome zasto?! To jeste prvo pitanje i glavno ali koliko god poznavali nekoga nikad ne znate sve skrivene misli i zelje, strahove, frustracije, probleme, psiholoske faze...

Cinejnica je da nikada ne poznajete nekoga 100% i da nikada ne mozete biti odgovorni za tudji zivot vec samo za svoj!

Sada ste u jako teskoj fazi i dozvolite sebi da tugujete i rpebolite, smrt prijatelja i bliske osobe je strasna trauma.

Licno puno su pomogli strucnjaci, psihijatar naravno. Nemojte se plasiti da se obratite za pomoc ako osetite da treba to da uradite, mada ne bi bilo loshe u svakom sluchaju da popricate a nekim ko ce vas razumeti i dati smernice i savete kako lakshe da prebrodite sve kroz sta prolazite trenutno!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kad se prijatelj ubije
PostPoslato: Sre Avg 03, 2011 10:10 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 27, 2008 6:09 pm
Postovi: 74
Lokacija: beograd
Hvala na savetu...ovo je prvi put da izgubim nekog bliskog prijatelja,pa mozda zbog toga ne znam kako da se ponasam,zivot ide dalje nisam se ja zatvorila u sebe niti u sobu,radim sve kao i do sad,samo u nekim trenutcima se setim njega i uzdahnem duboko i onda prodje...

negde sam procitala sta jos moze da pomogne...ukoliko je osoba koja vise nije sa nama vozila npr. biciklu da organizujemo kao voznju u njegovo ime...mi vozimo bicikle,vozili smo i sa njim,a na fruskoj gori se odrzava takmicenje,pa smo mislili da napravimo majce sa njegovim likom i da vozimo u njima,jer je dogovor bio da i on ide s nama...

na kosutnjaku smo zasadili hrast za njega...i tamo obicno kad odem,i ukoliko sam sama kazem naglas po koju rec..jer znam da je on jos uvek tamo,jer je voleo da bude tamo sa nama...

hvala na savetu u svakom slucaju malo mi je lakse..


pozdrav

_________________
Zdravom coveku potrebno je mnogo toga,a bolesnom samo jedno!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: