Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: USMLE test....nostrifikacija diplome u Americi
PostPoslato: Sub Nov 05, 2011 8:55 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 05, 2011 8:28 am
Postovi: 6
Pozdrav svima!

Volela bih da znam ima li koga ko planira ili, još bolje,ko se vec sprema za USMLE ispit?
Ja sam na samom početku :roll: pa bi mi bilo drago da čujem bilo kakav savet ili šta god u vezi toga, iz vaseg ličnog ili tudjeg iskustva,obzirom
da je to oooogroman poduhvat koji zahteva jako dugu pripremu i ogroman rad....
Svaki savet je dobrodošao,a naravno i ja stojim na raspolaganju za pomoc :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: USMLE test....nostrifikacija diplome u Americi
PostPoslato: Pon Nov 28, 2011 12:07 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 20, 2009 1:48 am
Postovi: 201
Zivota ti, a kao mislis to da izvedes? :)
Mislim, ja znam more ljudi koji su o tome sanjali ili sanjaju, prakticno ne znam niti jednog lekara u Srbiji koji se makar jednom i makar u potaji nije oprobao u resavaju sample testova za amerikansku licencu :) Ali realno, sem nekoliko ortaka koji su imali vec neki mod da odu u Ameriku (i to pre ohoho godina), nezavisno od medicine, te love ili voljnu familiju da to tamo izguraju, ne znam prakticno ikoga da je cak uspeo da provali tacan nacin kako to izgurati odavde, pa makar i do treceg koraka koji definitivno mora tamo.
Sve sto sam ja uspeo da iskopam (kada sam se svojevremeno zamajavao time) je otprilike da je najjednostavniji modalitet upisati nekakve postdiplomske tamo, posto se ovde pripremis, a onda kako ti bog pomogao - imas dve godine da to ispolazes i pokusas se dokazati, uz normalno debelu manu da to kosta boga oca i nosi prilican rizik da ne uradis nista :)
Ajde molim te odgovori mi ako imas nekakvu strategiju za citav posao, bas me zanima :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: USMLE test....nostrifikacija diplome u Americi
PostPoslato: Pon Nov 28, 2011 12:57 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 05, 2011 8:28 am
Postovi: 6
Cao Sasa,

bas mi je drago da se neko konacno nasao da procaska o ovoj temi :D

Ovako,prvo ,ja se nalazim u Kanadi ALI nemoj da mislis da mi je to sad ne znam kakva prednost,obzirom da jos uvek nemam resen status ovde,pa se bavim i tom papirologijom,a to je uzasno iscrljujuce!
Mislim da si malo preterao time da je to neizvodljivo,mada i meni je ranije izgledalo talo,pa ti je oprosteno :wink: Povezala sam se ovde sa devojkom koja je upravo zavsila i Step2,pa vec aplicira za posao u Americi(oko 1.5 god joj je trebalo da zavrsi sa prva dva stepa-sa tim sto je vodila i normalan zivo,nije se ubijala od ucenja) Poznajem i dva momka iz Bg,jedan je takodje zavrsio Step 2,a ovaj drugi pocinje....tako da mogu ti reci ,da obzirom kakvo je stanje u Srbiji,sto se tice nase profesije,mislim da se ovde vredi i treba pomuciti,i tri godine ako treba,ali veruj mi,posle imas neverovatnu sansu da sebi i svojoj porodici obezbedis normalan zivot. Verovatno i sam vec znas da su ovde lekari i advokati dve najplacenije profesije,pa mislim da vredi pokusati...
Trece,polaganje uopste nije toliko skupo-znam i ja sam svasta citala po forumima-cena prvog i drugog stepa je oko 800$,po stepu, a treci je oko 1200$.Postoje regionalni centri za polaganje,npr.namau Srbiji je najblizi u Zagrebu,tako da je i to dostupno.Jedino sto taj treci se polaze u Americi,ali do tad se moze i snaci za smestaj i ostalo...mislim da ne treba sad o tome razmisljati....
Ima jedan fenomenalni forum USMLE FORUM,pa ga malo procitaj,videces da ljudi sa svih strana sveta se bore za taj test,i neverovatno je koliko se muce i uce,jer valjda shvataju da je to fenomenalna sansa! Naravno,Indijci prednjace,ali ima ih sa svih strana:Rusija,Pakistan,Kina,Afrika...ma sa svih strana.
I na kraju,kad mogu svi,zasto ne bi i ti ? :lol: :lol:
Eto,nadam se da sam ti bar malo pomogla,a za sva ostala pitnja tu sam,ako budem i ja znala :roll:
Puno pozdrava ,pa pisi....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: USMLE test....nostrifikacija diplome u Americi
PostPoslato: Uto Nov 29, 2011 9:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 29, 2011 9:16 pm
Postovi: 3
srecnice javi se....treeebaaas miiii :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: USMLE test....nostrifikacija diplome u Americi
PostPoslato: Uto Nov 29, 2011 9:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 05, 2011 8:28 am
Postovi: 6
palcicabb je napisao:
srecnice javi se....treeebaaas miiii :D

Cao,cao....tu sam! :D
Samo reci sta ti treba :D
A koliko sam srecna,videcemo :roll: :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: USMLE test....nostrifikacija diplome u Americi
PostPoslato: Sub Dec 31, 2011 2:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 31, 2011 2:39 pm
Postovi: 1
Ej lucky girl ja studiram Medicinu u Sarajevu druga sam godina i volio bih da budem doktor u USA,znam za taj USMLE i ti si napisala za tu dvojicu prijatelja koje imas koji polazu te ispite pa bih te molio ako ti nije tesko da mozda spojis sa njima da se detaljnije raspitam oko toga jer bih ja poceo da uzmem neke knjige u vezi toga i polako da ucim ako ti nije problem naravno!Moj e-mail je [email protected] pa mi mozes poslati poruku tu da se cujemo!!Hvala unapred!!Pozzz


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: