Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Cudna klinicka slika,nocne vrtoglavice
PostPoslato: Sre Apr 15, 2015 1:13 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 15, 2015 12:48 am
Postovi: 1
Postovani svi, radi se o mom ocu koji je 2001. oboleo od Mr. Hodgina i koji je prosao nekoliko ciklusa zracenja i hemoth. Zatim, februar 2014.otklonjen levi bubreg zbog sumnje na inkapsulirani karcinom (koji se ispostavio tacnim na HP nalazu). Od nedavno koristi Zoloft,iako je depresivan vec duzi niz godina. Medjutim, ono sto pripada ovoj temi jesu uvek samo nocne vrtoglavice, gubitak ravnoteze do te mere da se zanosi i udara o namestaj,povremeni gubitak vida, a od skoro i neki tup pogled, neodredjen (kao kod psih.pacijenata na lekovima), usporen govor (uplitanje jezikom) i reakcije i smejanje (pre Zolofta je bilo plakanje). Ne znam da li je on to dobro skrivao jer inace ostaje budan do kasno, ali cini se da su ti "napadi" postali sve cesci. Prvi put sam gubitak ravnoteze primetila pre 2-3.godine. U tim trenucima odgovara na pitanja iako usporeno, bude konfuzan, a sutradan se svega seca. Ujutru kada se probudi,sve je potpuno normalno. Obzirom da smo i majka i ja zdravstveni radnici, ispocetka se cinilo da te tegobe pravi izvesni lek za pritisak koji je odmah zatim promenjen, losa dioptrija, cervikalna spondiloza, poremecaj centra za ravnotezu, TIA itd. Najveci problem u celoj prici je sto on odbija da potrazimo pomoc, ikakvu, a o psihijatru nece ni da cuje (jer ne zeli, citiram, da mu pored svih dijagnoza jos stoji i F),kao ni o magnetu glave (jer zraci,citiram). Ustvari, on "iscekuje" da se dogodi i 3.karcinom pa bi odlaskom na ovaj pregled mogao samo da potvrdi svoje sumnje (iako, meni licno nema smisla da to bude karcinom/cista na mozgu koja napada samo nocu).
Iako je besmisleno nagadjati sta bi to moglo biti, volela bih da cujem vasa misljenja jer sam zaista ocajna i u sah-mat poziciji,a ovi simptomi mogu da ukazuju na svasta jer je klinicka slika vrlo cudna. Inace, ima i Hasimoto sy i uzima lekove,kao i Propranolol (TA smo vise puta merili u tim fazama napada i bude 120/80).
Hvala svima unapred!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: