Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Obilno znojenje,pomoc!
PostPoslato: Sub Jan 05, 2013 1:07 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 13, 2012 12:59 pm
Postovi: 7
E ovako imam problem sa znojenjem, mokar sam ispod pazuha i kada sam u majici kratkih rukava na 5*C,tacnije uvek sam mokar,osim kada spavam :D cim se istusiram i obucem majicu posle 10min meni se pojave lokve,pogotovo kada idem u skolu tada pocne i lice da mi se znoji,ispod vrata lokva i dlanovi mi se znoje. Ja koristim Lideru i mirise tako da nemam problem sa neprijanim mirisom,ali je meni neprijatno i neugodno zbog tih lokvi,meni se zimi preko debelog duksa vide lokve :D procitao sam http://www.rts.rs/page/magazine/sr/stor ... jenja.html da postoji operacija ali je bez uputa 1000e, mene zanima kako da trazim od lekara opste prakse taj uput? predpostavljam da kada bih otisao tamo i trazio uput za operaciju jer se jako znojim da bi mi dala uput za psihijatra...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obilno znojenje,pomoc!
PostPoslato: Čet Jan 10, 2013 11:33 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Имаш мало више знојних жлезда на тим местима, а очигледно си мало нервозан или заљубљен.

Сачекај мало са свим тим силним операцијама које си намерио да урадиш (обрезивање, пазух, лице, врат, дланови,.....).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obilno znojenje,pomoc!
PostPoslato: Čet Jan 10, 2013 9:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 13, 2012 12:59 pm
Postovi: 7
Ma kakvo obrezivanje odustao sam od toga,to sam bio istripovan,odlico me sluzi samo da ga ne ureknem... ali za ovo stvarno nisam jer se moj cale jako znoji a geni su cudo... i stvarno mi je neprijatno kada imam ogromle lokve pod pazuhom ,tako da bih to zeleo da srdim pre nego sto pocnu da se nose majice kratkih rukava... ne bi meni smetalo da se znojim u granicama normale,nego kada je leto, meni lokve pocnu da izlaze i po ledjima i na stomaku i ispod vratal :D a na treningu majica mi bude bukvalno skroz mokra,ali tada mi ne smeta jer je vecina oznojana,ali je bzvz kada nisam fizicki aktivan da mi probija znoj po ledjima... zato hocu da resim taj broblem ako ne skroz bar u granicama normale...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obilno znojenje,pomoc!
PostPoslato: Čet Jan 10, 2013 9:50 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Па и да оперишеш знојне жлезде испод пазуха, ниси решио проблем осталог знојења. А да пијеш неке хормоне или хемију, немој да ти падне на памет. Зажалио би кад тад. Ни случајно немој да испробаваш "модерну" фармакологију.

Знам да има неких чајева који могу до неке мере да смање знојење. Скокни до биљне апотеке тј. института "Јосиф Панчић" http://www.mocbilja.rs/ па се распитај. То ти је најлакше за почетак. Ако ту не нађеш решење онда би могао да прелисташ ону познату Пелагићеву књигу или неку сличну о лечењу биљем.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obilno znojenje,pomoc!
PostPoslato: Čet Jan 10, 2013 10:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 13, 2012 12:59 pm
Postovi: 7
Probao sam i caj od zalfije, i da ne jedem zacinjenu hranu i kreme i pudere i nista ne pomaze,a koliko sam primetio ne vade znojne zlezde (verujem da bi to naveli) nego nesto kod grudnog kosa,i posle te operacije znojenje je i dalje prisutno,ali uskladu sa temperaturom i fizickim aktivnostima!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obilno znojenje,pomoc!
PostPoslato: Pet Jan 11, 2013 1:28 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 26, 2008 2:25 pm
Postovi: 164
Ja sam baš danas tražila po netu o preteteranom znojenju,za drugaricu koja se isto tako znoji ali je oblije leden znoj,što nisam nigde uspela da nađem.Pročitala sam tekst sa tvoga linka pa uglavnom svugde piše o istim uzrocima a evo možda ti ovo malo pomogne i mišljenja sam da ima sigurno veze sa nekom bolešću ili lekom koji "ako "piješ.Ona pije dosta lekova i ima sve i svašta ali operaciju sigurno nebi prihvatila i ni sama se nebi rešila na to.

klikni ovde


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obilno znojenje,pomoc!
PostPoslato: Pet Jan 11, 2013 9:15 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
gerda je napisao:
Ja sam baš danas tražila po netu o preteteranom znojenju,za drugaricu koja se isto tako znoji ali je oblije leden znoj,što nisam nigde uspela da nađem.........

Леден зној је углавном последица страха или проблема са срцем.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obilno znojenje,pomoc!
PostPoslato: Pet Jan 11, 2013 9:31 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Прочитао сам текст на линку који је поставила gerda. Ма да, све је бездебно и нема никакве негативне ефекте, само ви дођите. Ботокс је "ин" а није ни скуп, антиперспиранти не изазивају туморе, ацетил холин нам ионако не треба, струја није штетна и уосталом ко пита јоне, а пресецање нерава нији проблематично јер нам и онако нису потребни. :evil: Мало сутра! Можда да пробаш да не пијеш течност: "Таман је престао да се зноји и онда је умро".

Сигурно немам толиких проблема као ти Slobodan94, па не знам како ти је. Много више се знојим од осталих око себе, али да ли сам навикао или то ипак није тако драстично - не знам. Распитаћу се и погледаћу да ли шта могу да исчепркам од савета.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obilno znojenje,pomoc!
PostPoslato: Pet Jan 11, 2013 6:51 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 26, 2008 2:25 pm
Postovi: 164
aa_aca je napisao:
gerda je napisao:
Ja sam baš danas tražila po netu o preteteranom znojenju,za drugaricu koja se isto tako znoji ali je oblije leden znoj,što nisam nigde uspela da nađem.........

Леден зној је углавном последица страха или проблема са срцем.


Hvala aco baš mi je trebao taj odgovor a moja drugarica baš ima te probleme.Čekam da se javi barem nešto da joj kažem,no sumnjam da će poverovati u to.Oni koji traže savet pa ga dobiju nikad neveruju u to.Videću njenu reakciju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obilno znojenje,pomoc!
PostPoslato: Sub Jan 12, 2013 1:18 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
gerda je napisao:
Hvala aco baš mi je trebao taj odgovor a moja drugarica baš ima te probleme.Čekam da se javi barem nešto da joj kažem,no sumnjam da će poverovati u to.Oni koji traže savet pa ga dobiju nikad neveruju u to.Videću njenu reakciju.

Па шта да радиш. Мени је, исто као и теби, жао када људи неће да прихвате савете па чак ни да размисле, а камоли да испробају иако је савет безопасан. Најгоре ми је када знам 100% да сам им рекао праву ствар и они не послушају, а онда се испостави за који месец или годину да сам био у праву.

Углавном, немој да је убеђујеш него пробај да је наведеш да сама размисли о томе. Срећно!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: