Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 214 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: o medicinskom faxu u Bg-u
PostPoslato: Sre Jun 20, 2007 10:37 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 20, 2007 11:46 am
Postovi: 146
planiram da upisem medicinski fakultet u Beogradu, pa bih zamolila ove koji su ga zavrsili ili jos uvek idu da mi malo pojasne sve to.. Znam sve sto se tice upisa, e sada, koliko je bodova bilo minimalno za budzet kao i za samofinansiranje kada su se oni upisali (tj. koliko je imao poslednji na listi)? Sto se tice samog stidiranja, kada su prakse i sta konkretno moze da se radi posle fakulteta, da li samo kao lekar opste prakse? Planiram i specijalizaciju, pa kako to sve ide? Unapred hvala.. p.s. i svaki savet nevezan za ovo je dobrodosao..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 20, 2007 11:03 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Apr 17, 2007 2:58 pm
Postovi: 436
погледај на сајту факултета www.bg.ac.yu

У моје време се полагала биологија и хемија, а за број бодова стварно нема правила. Било би ти боље да имаш преко 90. Иначе факултет организује припреме за пријемни и не би било лоше да пођеш на њих. Ја нисам ишла, али сад из овог угла видим да су квалитетне. Пази држе ти припреме они који ће ти дати тест. Тако да они морају да пређу на настави оно што ће ти дати на пријемном.

Боље би ти било да гледаш да упаднеш на буџет, јер мислим да је школарина сад неких 130 хиљада ако се не варам. Али пази, чак иако испадеш на самофинансирајућем, мислим да ако очистиш годину, можеш прећи на буџет.

Како сада изгледају студије, стварно немам појма јер су сад нешто мењали по Болоњској декларацији.

Иначе пракса на студијама се своди на чекању асистента у ходнику да дође...част изузецима. Учиш се стрпљењу.

А после факултета..... :D

Мож диплому мачку о реп. :D

Шалим се. Истина стање сада није неко обећавајуће, али док ти завршиш факултет сигурно ће бити много, много боље. Можда чак будемо и у европској унији..па нам се факултет буде признавао ... ееее.

Но само напред и срећно

Око


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 20, 2007 11:05 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Apr 17, 2007 2:58 pm
Postovi: 436
извини погрешан линк горе. исправан је www.med.bg.ac.yu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 20, 2007 11:16 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 20, 2007 11:46 am
Postovi: 146
Na tom sajtu sam vec bila i nije mi jasno zasto nikako nisam mogla da pristupim forumu.. :(
Hvala u svakom slucaju.. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 20, 2007 11:42 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Apr 17, 2007 2:58 pm
Postovi: 436
ovde imaš informacije o upisu

http://www.med.bg.ac.yu/?sid=144

http://medicinari.com/upis.html

A forum na sajtu fakulteta ne radi, niti je ikad radio.

evo ti link do nekog našeg

http://medicinari.com/forum/index.php

pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 20, 2007 7:28 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Feb 28, 2007 8:12 pm
Postovi: 272
Izvini, Mico, jer mora bas ta medicina...??!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 20, 2007 9:22 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 20, 2007 11:46 am
Postovi: 146
Hvala puno na informacijama.
*tartufa: zasto svi oni koji su zavrsili medicinu ili imaju vezu sa njom govore da je ne upisujem.. Nije fer.. Ali, ja se ne dam 8) :D
Ja sam sada tek zavrsila drugu godinu, tako da ima jos vremena, ali to je jedino u cemu se ja pronalazim i cime bih jednog dana volela da se bavim..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 20, 2007 11:39 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Apr 17, 2007 2:58 pm
Postovi: 436
tartufa je napisao:
Izvini, Mico, jer mora bas ta medicina...??!


Што јес, јес. :D Ето и ја сам је подсвесно одговарала, дајући јој прво линк универзитета у Београду... да пробере мало. :)

Citiraj:
zasto svi oni koji su zavrsili medicinu ili imaju vezu sa njom govore da je ne upisujem


Па стварно...шта ти то говори... :)

Ајд уздравље


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 21, 2007 1:36 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Ja se ne slazem :) Samo napred, medicina je super i nije bas tako crno posle diplomiranja, mozda nema posla u Beogradu, ali za lekara uvek ima posla.

Pozdrav!

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 24, 2007 10:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 15, 2007 6:59 pm
Postovi: 25
Lokacija: Beograd
Slazem se sa uvazenim kolegom.Medicina je super stvar.U Beogradu bez neke dobre veze tesko ko nadje posao.Ali posla uvek ima u okolnik gradovima:Lazarevac,Obrenovac,I Pozarevac...

_________________
Zeka94hirurg


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 25, 2007 1:09 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 06, 2007 8:05 pm
Postovi: 157
I postovani profesore medicinskog fakulteta, Zeki hirurze, sta ste vi uradili da zaposljavanje u Beogradu ne bude samo uz dobru vezu???

Osim sto to navodite kao najnormalniju stvar na svetu, profesore?!?!

Moze li se kod Vas na volontiranje, pa mozda posao ko je dobar?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 25, 2007 10:35 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 15, 2007 6:59 pm
Postovi: 25
Lokacija: Beograd
I ja sam poceo u Obrenovcu i nije bilo lako,svaki dan posle radnog vremena u Domu Zdravlja na specijalizaciji kod jednog ortopedskog hirurga koji se presaltao u dom zdravlja kuci do Bg.I tako sve dok nisam ugrabio priliku i sa nekom mrsavom preporukom i pomocu jednog lekara koji je radio u nekoj komisiji uleteo na neko pristojno mesto za jednog hirurga.

_________________
Zeka94hirurg


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 25, 2007 11:25 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 15, 2007 6:59 pm
Postovi: 25
Lokacija: Beograd
U guzvi sam uvek i to velikoj.Trcim sa faksa na KCS i tako.Mogu da vas preporucim nekom od mojih kolega.

_________________
Zeka94hirurg


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 25, 2007 1:48 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 06, 2007 8:05 pm
Postovi: 157
Evo Mico, mislim da smo resili problem...

Ides na medicinu, 6 godina skole, 6 meseci staz, dve godine klinicki lekar, zatim specijalizacija (ako dobijes ono sto volis, onda super!!!) 3-6 godina, i onda si najmladji specijalista u svojoj struci! Imas 30-35 godina i pocinjes da se dokazujes i trazis svoje mesto u sistemu! I sve to ako si ovaj posao odradila jedan za drugim, na vreme, a mozda i u oblasti koju si zelela, na mestima koja su ti se svidela. Rece profesor Zeki za to u Beogradu treba debela veza.

Tvoji vrsnjaci menadzeri, HR, ekonomisti, pravnici za to vreme dokazani i ostvareni strucnjaci u svom polju (vidis Sef diplomatije 32 god i sve zavrsio a Sef skupstine tek specijalizant...), cude se sto radis po ceo dan, dezuras danima i ne izlazis iz bolnice. A ti zadovoljna, ostvarila se i razmisljas da l da kupis jedan beli mantil (kuca ti ga nece obezbediti osim ako ne zavrsis na VMA) il ce biti bolja plata sledece godine pa da malo popricekas.

Ako ipak ne promenis misljenje evo ja se odricem preporuke profesora u tvoju korist (kako moze da preporuci mene mislim da bi tebe mogao jos bolje - pokazujes vise elana!!!).

@ profesor Zeki...

Ja eto mislio da KCS i jeste faks, al ajd sad, profesorska se ne komentarise.

@ dr Ivica...

Evo dragi kolega prilika da kritikujemo sistem u kome profesor preporucuje na nevidjeno. Pomozite!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 25, 2007 1:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 10, 2006 5:26 pm
Postovi: 36
Lokacija: Beograd
Zeki hirurg je napisao:
I ja sam poceo u Obrenovcu i nije bilo lako,svaki dan posle radnog vremena u Domu Zdravlja na specijalizaciji kod jednog ortopedskog hirurga koji se presaltao u dom zdravlja kuci do Bg.I tako sve dok nisam ugrabio priliku i sa nekom mrsavom preporukom i pomocu jednog lekara koji je radio u nekoj komisiji uleteo na neko pristojno mesto za jednog hirurga.


Ja bih rado u Obrenovac...ne da bih rado nego bih odmah otisao tamo.
Jel ima tamo mesta stvarno ili je bilo u vreme kad ste trazili posao?
Ja sam nesto skeptican da sada ima mesta tamo.
A sto se tice preporuke ko garantuje da to nece biti volontiranje u nedogled.Ja sam 6 meseci stazirao za dz ali sam stvarno radio u jednom DZ u nadi da ce nesto biti,svi su bili odusevljeni mojim znanjem i radom a na kraju da izvinete na izrazu PRC.Mislim ko uopste odlucuje o zaposlenju i da li postoji neko ko bi ti posle mesec do dva volontiranja rekao:nisi ti za ovaj posao ili bice od tebe nesto,sacekaj malo bice konkurs,preporucicu te...ili na kraju krajeva znam nekog kome mozes da das pare.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 214 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: