Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Operacija artroze kolena
PostPoslato: Pon Jul 05, 2010 12:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 24, 2008 3:27 pm
Postovi: 5
Zamolila bih vas za pomoc.
Moja mama je pre godinu dana osetila bolove u kolenu i utvrdjeno je da ima Bekerovu cistu (tzv. vodu u kolenu), a zatim i da joj hrskavica drasticno propada. U pocetku (nazalost, ocekivano) su lekari malo lutali, ali na kraju je uspostavljena gore navedena dijagnoza. Isla je na rendgen i dijagnoza je utvrdjena u avgustu, a onda na magnetnoj rezonanci i potvrdjena u decembru. Tada su joj rekli da je jos rano za operaciju (ona ima 62 godine) i prepisali terapiju. Od terapije je koristila:
Movalis injekcije u kombinaciji sa deksazonom, Ketonal injekcija i tablete, Hyalart, Zodol za bolove. Sve injekcije protiv bolova su drzale svega 2-3 dana.
Nazalost, nikakve koristi od svega toga nije bile, da bi se na ponovljenoj magnetnoj rezonanci u martu otkrili da je hrskavica toliko unistena da je operacija neophodna.
Pored toga, kako su joj rekli da je oporavak minimum 3 meseca, a moja svadba koju ona nije zelela da propusti je bila maja, ostavila je operaciju za posle svadbe.
Nakon toga je otisla na snimanje doplera krvnih sudova i uradila jos neke analize gde su rezultati bili dobri. Vestacko koleno je naruceno, ali iz nekog razloga, lekar stalno odgadja operaciju.
Ona ima bolove neverovatne i vec pomalo gubi snagu (ipak to traje vec godinu dana), tako da sada vec razmisljamo o nekoj alternativi, nekoj privatnoj bolnici ili sl, pa bih zamolila za par odgovora:
- da li znate neku privatnu bolnicu koja to profesionalno odradjuje?
- da li znate koliko to kosta?
- da li postoji ista sto joj moze bar mrvicu pomoci (sem lekova protiv bolova, na koje je, skoro pa, postala imuna)
- da li je praksa da bolnica (privatna, drzavna) ima svu aparaturu kod sebe, ili je normalno da se i aparatura za operaciju iznajmljuje kada se kupi vestacko koleno

Takodje ako imate jos neki savet ili komentar, bila bi vam jako zahvalna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija artroze kolena
PostPoslato: Pet Jul 09, 2010 1:32 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
Ovako, nemam direktno iskustvo sa artozom kolena ali sa veštačkim zglobovima da.
Kao prvo, čudna su mi vaša pitanja. Kupovina zgloba, pa odlaganja operacije...???

1. Dok god ne otvore koleno, doktori ne znaju šta tačno treba da rade, odnosno šta sve treba da se zameni: kod kolena ima više stepena zamene i mnogo je komplikovanije nego kad se kuk operiše.
2. Nije uopšte pametno previše odlagati operaciju jer može kasnije da dođe u situaciju da ne mogu da je operišu zbog stepena oštećenja zgloba.
3. Ako ima otoka, neka stavlja obloge od leda. NIKAKO TOPLE OBLOGE!
4. Da svakodnevno radi vežbe do granice bola.
5. Da se pre operacije snabde poštenom količinom analgina jer su bolovi jaki (za koleno znaju da potraju i čitava 3 meseca) a ništa drugo se ne preporučuje (sem novalgetola)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija artroze kolena
PostPoslato: Pet Jul 09, 2010 1:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 24, 2008 3:27 pm
Postovi: 5
Hvala puno Remi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija artroze kolena
PostPoslato: Čet Avg 19, 2010 10:30 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 14, 2008 9:56 am
Postovi: 38
Neces vjerovati, i ja sam u slicnoj situaciji. I moja majka (58 god.) ima isti problem.
Tek treba da ide na operaciju da joj izvuku vodu iz te ciste, jedva hoda i ima nesnosne bolove.
Svi savjeti su dobro dosli.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 22 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: