Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 83 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Pitajte fizijatra
PostPoslato: Sre Maj 19, 2010 5:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 15, 2010 9:04 pm
Postovi: 19
Odovoriću na pitanja vezana za povrede i oboljenja sistema za kretanje. :D
Pozz

Mitrović dr Zorica
specijalista fizijatar
[email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte fizijatra
PostPoslato: Pet Maj 21, 2010 5:24 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Apr 24, 2005 9:06 pm
Postovi: 134
Ja bih vas pitala nesto u vezi ramena, zato sto moj problem traje jos od decembra. Zbog problema sa cervikalnim delom kicme odredjena mi je terapija laser, ultrazvik, struje, magneti....Posle toga javio mi se bol u oba ramena, narocito pri oblacenju jakne, prilikom podizanja ruku....Odradjena mi je jos jedna serija tretmana, ali mi nije bilo bolje. Potom je na ultrazvuku ramena utvrdjeno obostrano zadebljali tetivni pripoji supraspinatusa bez kalcificiranja. Desno kalcifikacije pripoja duge glave bicepsa i dela pektoralisa. Potom mi je radjeno par tretmana shockwave, ali stanje mi se , cini mi se i pogorsalo, tj pocela su da me bole ramen i ruke prilikom spavanja. Na RTG u vratnog dela i ramena, utvrdjene su promene u tom delu i vise ka levom ramenu, mada je meni desno bolnije. Opet mi je odredjena ista serija tretmana, ali mi nije bolje. Na kraju mi je drugi fizijatar rekao da su mi od svega oslabili misici , da imam smrznuta ramena i da moram da radim odredjene vezbe. Vezbe radim redovno, ali nema bitnijeg pomaka, a neke vezbe i ne mogu da odradim zbog bolova. Imam utisak da me najvise povremeno boli neki nerv ispod desne lopatice i nocu kao da mi ramena krckaju i da su zglobovi nekako suvi. Da li jos nesto moze da se uradi? Inace imam 49 godina i bavila sam se sportom i do pre dve godine nisam imala neke tegobe.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte fizijatra
PostPoslato: Sub Maj 22, 2010 12:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 15, 2010 9:04 pm
Postovi: 19
Kod Vas se radi o periarthritis humeroscapularis. Da uprostim, promenama na mekim strukturama koje okružuju rameni zglob. Nije u pitanju smrznuto rame. Što se tiče lečenja najbolje je koristiti istovremeno fizikalne terapije i antireumatike. Važno je izabrati dobru kombinaciju fizikalnih terapija, nikako ne preporučujem shock wave. Takođe, antireumatik uzimajte svo vreme trajanja fizikalnih terapija i to po šemi (zbog antiinflamatornog dejstva).
Morate biti strpljivi, periarthritis humeroscapularis je jedno od najbolnijih stanja u reumatologiji :cry: i veoma se teško leči.

Mitrović dr Zorica :)
specijalista fizijatar
[email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte fizijatra
PostPoslato: Sub Maj 22, 2010 1:35 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Apr 24, 2005 9:06 pm
Postovi: 134
Hvala Vam od srca :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte fizijatra
PostPoslato: Sub Maj 22, 2010 2:31 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Muskarac, 21 godina, prisutno krcanje u zglobovima :)
Nema povreda, nema bolova, jednostavno puckaju/skripe. I to svi, rucni, prsti, skocni, kolena, kuk, lakat i rame malo manje. Jel to normalno? :lol: I jel moze nesto da se radi po tom pitanju?
I da, jedino u desnom kolenu ima neko "preskakanje". Kada stavim prste medijalno od casice i savijam koleno, skoro kad sam ga skroz savio, iskoci nesto. Tj kao neka tetiva, da se pojavi blizu povrsine. Takodje bez bolova.
Hvala :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte fizijatra
PostPoslato: Sub Maj 22, 2010 2:32 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Da dodam, bavim se sportom i pazljivo se zagrevam. Imam utisak da se stanje popravi kad se zagrejem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte fizijatra
PostPoslato: Uto Maj 25, 2010 2:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 15, 2010 9:04 pm
Postovi: 19
Verovatno, s obzirom da imate 21 godinu i da ste bez tegoba, imate naglašene koštane prominencije pa se pri pokretanju čuje preskakanje tetiva preko pomenutih koštanih delova. Ukoliko se pojave neki subjektivni problemi svakako konsultujte svog lekara.
:wink:

Mitrović dr Zorica
specijalista fizijatar
[email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte fizijatra
PostPoslato: Sre Maj 26, 2010 1:19 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 24, 2010 11:04 pm
Postovi: 3
Evo da pitam ovde, posto mi u temi koju sam napravila niko ne odgovara :) Naime, desilo mi se iskakanje casice desnog kolena. To mi se desavalo pre nekih 3-4 godine i tada sam isla na fizikalnu i jos neku terapiju, međutim ovaj put doktor mi je rekao da mi je casica postavljena visoko i da moram da ojacam misic kako bih sprecila ponovno iskakanje. Iz tog razloga sam pocela da radim neke vezbe za misice nadkolenice, međutim to mi je postalo jako dosadno, pa sam htela da krenem na casove trbusnog plesa, koji u sustini najvise jacaju bas te misice.
E, sada problem je u tome sto ja ne znam da li bih smela uopste da idem na te casove iz razloga sto se dosta pokreta vezuje za fleksibilnost kolena.
Ja inace imam 23 godine i nisam se bavila nekim posebnim fizickim aktivnostima, pa me interesuje da li mislite da bi to bila dobra ideja :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte fizijatra
PostPoslato: Sre Maj 26, 2010 1:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 15, 2010 9:04 pm
Postovi: 19
Vežbe koje treba da izvodite su vrlo jednostavne i ne zahtevaju puno vremena. Stabilizator kolena je mišić kvadriceps koji sam čini prednju ložu natkolenice, što znači da nije potrebno puno različitih vežbi.
Što se tiče drugih fizičkih aktivnosti ne treba da se limitirate zbog problema koji imate, ev. možete koristiti stabilizator za koleno kada ste na plesu.
:wink:
Mitrović dr Zorica
specijalista fizijatar
[email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte fizijatra
PostPoslato: Sre Maj 26, 2010 1:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 24, 2010 11:04 pm
Postovi: 3
hvala puno!!! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte fizijatra
PostPoslato: Čet Maj 27, 2010 9:53 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 20, 2008 11:22 am
Postovi: 42
Lokacija: Zajecar
experta je napisao:
Odovoriću na pitanja vezana za povrede i oboljenja sistema za kretanje. :D
Pozz

Mitrović dr Zorica
specijalista fizijatar
[email protected]


Možete li molim vas pogledati temu koju sam postavio u ovom pod forumu, nosi naziv istegnuće.Da napomenem da trenutno pijem dexason, ali i dalje je isto.Hvala unapred!

Evo linka do moje teme: ortopedija/istegnuce-t34076.html


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte fizijatra
PostPoslato: Pet Maj 28, 2010 10:10 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 28, 2010 11:50 am
Postovi: 4
Evo i ja da pitam kad je vec ponuđena pomoć :)
Juče sam povredio skočni zglob desne noge,doskočio sam na nečije stopalo i inverzijom sam verovatno povredio te neke spoljašnje ligamente skočnog zgloba.Otok je mali,skoro ga i nema,od povrede stavljam led na zglob,za sada je prošlo nekih 16ak sati od povređivanja.Mogu da hodam ali jedva,uz bolove,u mirovanju ne boli.Hteo sam da pitam da li da se javim lekaru i da li može da mi se pomogne,s obzirom da je mirovaje glavni lek za takve povrede.Imam karton u domu zdravlja u Žarovu "Dr. Simo Milošević" pa me zanima i da li mogu i imaju uslova da mi prepišu i sprovode neku terapiju,ne bih da idem džabe samo da bi mi rekli da treba da mirujem.

hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte fizijatra
PostPoslato: Pet Maj 28, 2010 3:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 15, 2010 9:04 pm
Postovi: 19
Kod Vas je potrebno uraditi ENMG oba GE. U pitanju je, verovatno, lezija senzornog dela nerva. Nakon dobijenih rezultata odrediti dalje lečenje. Nastavite da uzimate Beviplex.
Pozz
:)

Mitrović dr Zorica
specijalista fizijatar
[email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte fizijatra
PostPoslato: Pet Maj 28, 2010 3:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 15, 2010 9:04 pm
Postovi: 19
Kod lakših povreda terapija je RICE rest ice elevation compresion / mirovanje, led (na svaka 2 do 3 sata po nekoliko min.), elevacija noge i postavljanje kompresivnog zavoja.
Iz Novog Sada sam i ne znam šta od fizikalnih terapija poseduju u pomenutom domu zdravlja ali svakako gledajte da negde odete na fiz. terapiju.
Možete uzeti Dexomen i, ako ima otoka, Chymoral forte.
Pozz

:)

Mitrović dr Zorica
specijalista fizijatar
[email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte fizijatra
PostPoslato: Pet Maj 28, 2010 4:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 28, 2010 11:50 am
Postovi: 4
hvala na odgovoru


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 83 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 21 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: