Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Problem sa ramenom, biceps tendonitis
PostPoslato: Pet Sep 09, 2016 12:24 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 08, 2016 11:55 pm
Postovi: 1
Pozdrav!
Vucem problem sa ramenom jos februara 2015. godine. U to doba sam isao u teretanu imao sa tek punih 16 godina, vezbao sam pravilno ali sam radio nesto cesne potisak ramena u teretani. Tamo negde u februara nakon 4 meseca teretane sam osetio vrlo blaga krckanja, prekidao sam neke serije vezbi i preskakao sam trening ramena. U martu nisam isao u teretanu, pa sam u aprilu promenio teretanu, i bukvalno sam imao jako lose treninge. Sve sto je ukljucivalo pokrete ramene predstavljalo je problem. U toku leta na pocetku me je bolelo u toku kosarke pri brzom opruzanju ruke, ali posle toga sam cesto isao na bazen bukvalno celo leto, pa je bol smanjen. U decembru sam opet napravio gresku, krenuo u teretanu i jos vise pogorsao situaciju. Onda sam odlucio da vise necu dizati tegove dok to ne resim, ali posle tog decembra ja sam toliko istrosio rame da nisam mogao ni sklekove ni zgibove da radim. Bezveze sam odugovlacio odlazak kod lekara misleci da ce problem da prodje samim odmorom. Kod lekara specijaliste u ortopedskoj klinici na Banjici sam otisao u martu. On je uradio pregled, rekao je kako nista nije ozbiljno, sto znam, ali opet ja ne mogu da treniram ono sto volim. Prepisqao mi je plivanje, a preporucio da ne idem u teretanu. U izvestaju je napisano kao ogranicenost pri nekim pokretim itd... kontrola na 6 meseci.
krenuo sam na plivanje i ono mi je malo pomoglo, ali nisam imao vremena da idem vise zbog obaveza oko skole. Surfovao sam na internetu dosta, radio neka testiranja i zakljucio sam da povreda koju imam se zove biceps tendonitis. Preskace mi tetiva bicepsa, pa mi se recimo biceps upali kad radim nesto intenzivno tom desnom rukom. Imam neki osecaj kao da mi rame nije fiksirano, vecito krcka sad cak i recimo dok trcim ono seta. Molim vas da mi kazete da li ima neki lek za ovaj problem. Spreman sam tu ruku bukvalno godinu dana da ne koristim samo da me taj glup problem prodje. Nalazio sam na internetu neke vezbe fizikalne terapije, ali nisam ih bas duze radio. Interesuje mi da li ima neko resenje za taj problem, neke vezbe bilo sta, ili mozda cak operacija?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa ramenom, biceps tendonitis
PostPoslato: Sub Sep 10, 2016 9:39 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Мораш да пронађеш некога ко може пипањем да утврди да ли је нешто поремећено по питању распореда тетива. Можда да одеш код др Душка Илића јер ми човек делује да врло добро зна шта ради: http://profexacademy.com/

Што се тиче повреда које не захтевају намештање, препоручио бих ти лечење јаким сталним магнетима. Нешто о томе можеш да прочиташ на мом сајту:
http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/magneti
http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/zglobni_trn
итд...

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 35 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: