Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Povreda ili istegnuće ledjnog mišića
PostPoslato: Ned Okt 14, 2012 9:14 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 16, 2010 8:07 pm
Postovi: 7
Sinoć oprah kujnu i krenuh da bacim vodu u šolju. U trenutku dok sam bio sagnut sa kofom se zakašljah i presečeme bol u ledjima u predelu kičme i bubrega kao da me neko nožem ubode. Bol je simetričan sa obe strane. Izvrnuh se na pločice kupatila i ćera me nekako dovuče do kreveta.

Bol je takav da ne mogu da stojim bez oslonca i pri tom nije bol u kičmi već u samim mišićima (negde na vrhovima bubrega pa nekako nije sa spoljne strane donjim rebara već nekako iznutra).

Znači nije kičma, već mišići koji me drže uspravnim. Kada idem do WC-a naslonim ruke na ramena nekog od ukućana i tako me manje boli kada rukama rasteretim kičmu. Kada sam krenem bol me u uspravnom položaju ostavi bez vazduha. Elem, ovo je prvo jutro posle... Valjda će vremenom popuštati. Supruga me je dva puta istrljala konjskom mašću, pa bude malo lakše kad se prevrćem po krevetu.

Tražio po internetu slično, ali mi je učinak slab. Najbliža lokacija mišića je erectus spinae.

PITANJE: -
-Može li neki detalj više o načinu oporavka. Imam 50 godina 180cm/82kg i do juče sam pričao da sam ko dečkić... Ne vežbam i ne razgibavam se redovno, ali sam generalno dinamičan i pokretan i ova nemoć i bol mi teško padaju.

-Kada mogu računati da mogu na posao. Neka boli pomalo, ali da mogu da hodam i sedim i funkcionišem nekako.

-A kad sve to prodje koje vežbe preporučujete da mi se ovo više ne dogodi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Povreda ili istegnuće ledjnog mišića
PostPoslato: Ned Okt 14, 2012 11:19 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
Medikamentozna terapija najmanje 10 dana koju prepisuje lekar.
Mirovanje u zastitnom polozaju i ustajanje na svakih dva do tri sata da se odrade vezbe ,koje mora da vam pokaze fizioterapeut.
S obzirom na godine i stil zivota potrebno je da se po izlasku iz akutne faze odrade terapije i uvedu korektivni polozaji u aktivnosti svakodnevnog zivota.
Sve u svemu ako zelite da problem stavite pod kontrolu morate kod lekara,ako hocete samo da se zalecite lezite i mazite se konjskom mascu.Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Povreda ili istegnuće ledjnog mišića
PostPoslato: Ned Okt 14, 2012 12:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 16, 2010 8:07 pm
Postovi: 7
terapeut je napisao:
Medikamentozna terapija najmanje 10 dana koju prepisuje lekar.
Mirovanje u zastitnom polozaju i ustajanje na svakih dva do tri sata da se odrade vezbe ,koje mora da vam pokaze fizioterapeut.
S obzirom na godine i stil zivota potrebno je da se po izlasku iz akutne faze odrade terapije i uvedu korektivni polozaji u aktivnosti svakodnevnog zivota.
Sve u svemu ako zelite da problem stavite pod kontrolu morate kod lekara,ako hocete samo da se zalecite lezite i mazite se konjskom mascu.Pozdrav


Hvala! :)

Evo upravo ubedjujem suprugu i komšinicu da je učinak konjske masti bolji, ako me komšinica izmasira... Zdravlja radi... :wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: