Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: bol pri hodanju u desnom stopalu
PostPoslato: Sub Sep 01, 2012 1:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 01, 2012 12:42 pm
Postovi: 4
unapred molim za izvinjenje ako sam prekrsio neka pravila pri pisanju posta prvi put sam na forumu.
Imam neobican problem.Pri hodanju me boli desni jastucic (ako mogu laicki da se izrazim) tj. desno stopalo.To traje vec 3 meseca.Ja sam to tumacio time da sam promenio nacin hodanja jer sam pre 3 meseca "cupao"nokat na palcu desne noge
pa pomislih telo se prilagodjava dok nokat ne izraste,ali sada mislim da to bas i nije tako. Nemam ravne tabane i oduvek sam na nogama bio 10 casova dnevno bez ikakvih problema.
Kupio sam pre mesec dana anatomske uloske i malo je bolje ali svejedno bol postoji.
Imam 42 godine i 83 kg. Unapred zahvalan


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: bol pri hodanju u desnom stopalu
PostPoslato: Sub Sep 01, 2012 10:02 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Feb 06, 2005 2:50 pm
Postovi: 72
Lokacija: lucern/ svajcarska/beograd
predpostavka da je zbog promenjene statike stopala doslo do povecanog opterecenja na mestu koje na to nije naviklo, javlja se upalni proces (burzitis). smanjiti opterecenje, mekani ulozak ispod tog dela stopala, ako ne prodje za neko dogledno vreme ( 7 dana) obratiti se fizijatru)

_________________
vrhunska, najnovija znanja i oprema, primenjena u medicini. pitajte sve sto vas zanima iz oblasti fizikalne terapije, inkontinecije, osteopatije, odnosno sve ono sto vam vas lekar nije znao ili nije hteo da odgovori.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: bol pri hodanju u desnom stopalu
PostPoslato: Pon Sep 03, 2012 8:22 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
Uraditi funkcionalnu analizu hoda pa prema njoj i korekciju istog.Potrazite dobrog fizioterapeuta da vam pomogne.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: bol pri hodanju u desnom stopalu
PostPoslato: Pet Sep 28, 2012 7:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 01, 2012 12:42 pm
Postovi: 4
Pozdrav svima.Obracam se ponovo sa istim problemom.Znaci ovako-krajem aprila odstranio nokat na velikom prstu desne noge.U junu poceo da radim.Odmah se pojavila nelagodnost u stopalu desne noge otprilike oko 3-4 prsta sa donje strane stopala.Nisam obratio paznju jer sam promenio obucu i pomislio da zbog palca drugacije <gazim>.Pre mesec dana je svaki korak postao bol.Pocelo da boli i levo stopalo.Obratio se hirurgu, uradio rendgen i on rece artroz I stepen. Otisao drugom lekaru ortopedu i on kaze nema tu ni priznaka artroza. Kaze da sam opteretio neki nerv i prepisao sledece lekove.катадолон,трентал,нимесил i jos rekao da nabavim ortopedsku obucu.Moje pitanje je sledece-koliko dugo smem da koristim ove lekove.Radim u inostranstvu i tesko mi je da se izborim sa ovim sistemom.Za mesec dana dolazim kuci.Meni to sve lici na mortonov neurom.Kako proveriti da li je to ta vrsta bolesti? Unapred zahvalan


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: bol pri hodanju u desnom stopalu
PostPoslato: Sub Sep 29, 2012 4:56 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
Mortonov neurinom se moze dijagnostikovati i rtg snimkom.kad dodjete u srbiju ako imate zdr.osiguranje idite na Banjicu kod ortopeda ako nemate poslacu vam na pp gde rade privatno vrhunski ortopedi iz ove oblasti.Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 36 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: