Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Prelom butne kosti
PostPoslato: Čet Jan 23, 2014 7:08 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 23, 2014 6:25 am
Postovi: 9
Zovem se Aleksandar Markovic.
27.11.2013 sam doziveo saobracajnu nesrecu vozeci bicikl.Doslo je do preloma butne kosti.
10.12. sam operisan,a dp tada sam lezao sa tegovima..pritom ne znam ni sta je u meni.Da li su plocice ili srafovi,ili mozda sipka...
Posto sam visoko rizican pacijent jer od svoje 17.godine imam dijabetes,inace imam 32 godine,operacija je odobrena tek posle saziva kolegijuma i naravno uz moj pristanak.Po recima doktora koji je bio zadovoljan kako se stvari odvijaju sa tegovima sve je moglo zarasti i bez operacije za otprilike 12 nedelja.Naravno nisam pristao na to.Pre svega jer je tih 13 dana do operacije bilo 14 najgorih dana koje cu pamtiti dok sam ziv.
Nikako nisam dobijao u bolnici pravo objasnjenje sta mi se zapravo desilo.Uglavnom su to bile reci ''gadno si se polomio,neverovatan prelom...Od vrlo ljubaznog medicinskog brata saznao sam da je fraktura butne kosti u pitanju i da je karlica dislocirana.Ali se ona vratila na mesto pomocu tegova.
Otpusten sam 24.12. jedva hodajuci na stakama.
Na otpusnoj listi pise sledece:
FRACTURA INTERTROCHANTERICA FEMORIS SINISTRI S72.2
FRACTURA RAMI SUPERIOR OSSIS PUBIS SINISTRI S32.5
OP:10.12.2013. RESPOSITO ORTHOPAEDICA ETOSTEOSYNTHESIS PARTIS PROXIMALIS FEMORIS SINISTRI ''GAMMA NAIL'' (25209I)
Postavljena je indikacija za operativnim lecenjem u smislu ortopedske repozicije i intramedularne osteosinteze gornjeg dela butne kosti.

Ostali detalji nisu iz otpusne liste nisu previse bitni.
Sve je proteklo uredno,fraxiparin do 14.01.2014.
za 2 dana cu ici na kontrolu,mada sam trebao mesec dana nakon operacije ali to u otpusnoj listi ne pise.
Ono sto mene zanima pored svega sto je na latinskom je koliko i kako ce se odvijati moj oporavak?
25.01.2014. ce biti 45. dan od operacije.A procitao sam negde da ce do tada butna kost zarasti.Ja se ne oslanjam na nogu,a inace se osecam mnogo bolje.Cak mogu i da podignem nesto sa poda,tj. da se sagnem.
Jedino me malo buni cudan osecaj u kuku.
takodje me zanima da li bi trebao i kada ici na drugu operaciju gde ce mi izvaditi strano telo?Nisam time odusevljen jer ne bih da opet prolazim kroz sve sto jedna operacija nosi.
Hvala svima unapred na odgovorima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prelom butne kosti
PostPoslato: Čet Jan 23, 2014 7:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 20, 2014 10:58 pm
Postovi: 4
Lokacija: Beograd
Postovani, ono sto je najvaznije jeste da uradite kontrolni snimak koji ce Vam najbolje pokazati da li je prelom srastao ili nije. Svaka druga procena je pausalna. Dakle, kada uradite rentgen sve ce biti potpuno jasno i od toga zavisi Vas dalji oporavak. Oporavak po nekom generalnom pravilu moze trajati onoliko koliko je trajala imobilizacija ali to je sve relativno i zavisi od mnogo faktora. Uglavnom traje krace. Sto se tice onog dela na latinskom, tu Vam je opisano manje-vise sve sto i sami znate, a to je prelom butne kosti i gornje grane pubicne kosti kao i ortopedska intervencija koja je radjena. Dakle, uradite snimak i idite na kontrolu da Vam ortoped kaze da li je vreme da pocnete rehabilitaciju. Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prelom butne kosti
PostPoslato: Sub Jan 25, 2014 8:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 23, 2014 6:25 am
Postovi: 9
Prvo hvala svima koji su procitali a posebno Milosu.
Juce sam konacno video ortopeda i uradio snimak. Ortoped je zadovoljan ali je izbegao komentar na moju konstataciju da je kost zarasla,sto se cini mi se na snimku jasno vidi.
Inace mi je odgovorio na pitanje gde i kakav je prelom bio (bar jedan,za ovaj drugi ostao je nem).Znacu ispod kuka i otprilike glave butne kosti citav jedan deo bio je smrskan.Zato su mi stavljeni ti srafovi koji se jasno vide na snimku.Inace sa tim se zivi ceo zivot.Znaci ne moram na jos jednu operaciju da bih izvadio to.
Rekao mi je da pocnem slobodno da se oslanjam na nogu i da krenem sa vezbama.I prepisao mi je banju.
Toliko od njega.
Dan pre toga sam bio kod vestaka koji mi je nacrtao bez vidjenja bilo kog snimka tacno gde je prelom bio.Rekao mi da treba andol da pijem zbog tromboze,kao i da ''bezim'' iz kreveta.Ono sto mi se ne svidja je njegovo misljenje da ce oporavak trajati 2 godine.
I jedan i drugi su mi dosta pomogli svojim misljenjima,mada ipak mislim da ce sam oporavak i njegova duzina pre svega zavisiti od mene samog.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: