Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Savet oko ponasanja posle ugradnje endoproteze kuka
PostPoslato: Uto Jul 05, 2011 12:03 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 25, 2009 10:01 pm
Postovi: 4
Zdravo svima.Pocetkom aprila ove godine na institutu Banjica ugradjena mi je bescementa proteza desnog kuka.Posle kontrolnog pregleda 27 juna dr.Veljko Jovanovic je u izvestaju napisao:
Stanje posle ugradnje bescementne endoproteze bez znakova pomaka .AI 47".Dat je savet za povecanje oslonca do punog i postepeno odbacivanje pomagala.Ispustio sam pitati doktora oko vremena koriscenja jastuka izmedju nogu prilikom spavanja,kad se sme lezati na operisanu stranu i oko nacina secenja noktiju na operisanoj nozi.Zamolio bih doktora Jovanovica da mi odgovori ako je jos aktivan na forumu, a i odgovori drugih bi mi dobro dosli.Zelim svima mnogo zdravlja.Dragoljub Vladejic.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Savet oko ponasanja posle ugradnje endoproteze kuka
PostPoslato: Sub Jul 16, 2011 3:40 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
Sve je individualno.
Pridržavaj se uputstva sa papira koji si dobio uz otpusnu listu. Tamo ti piše, okvirno, šta od kada se sme.
Jastuk bi bilo dobro da koristiš još bar tri meseca a možeš i dalje, neće da šteti može samo da pomogne.
Sa spavanjem na desnu stranu sačekaj dok ne prođe šest meseci od operacije.
Obavezno radi vežbe koji su ti pokazali.
Za sečenje noktiju na nogama, dok se ne privikneš na protezu, koristi kućno osoblje ili pedikire.
Ako nisi još uvek bio u banju, obavezno idi.

Najvažnije da se previše ne opterećuješ (ali, to ne znači da trebaš da se prepustiš) i da polako, kada osetiš da si spreman, osvajaš jednu po jednu "teritoriju".

Da li si ležao u 405 na 4tom, ili si bio na 3cem spratu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Savet oko ponasanja posle ugradnje endoproteze kuka
PostPoslato: Pet Jul 22, 2011 11:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 25, 2009 10:01 pm
Postovi: 4
Izvinjavam se sto kasnim sa odgovorom.Tenutno se nalazim na rehabilitaciji u Gamzigradskoj banji vec dve nedelje i osecam se puno bolje.Hodam sa stapom a po sobi i do toaleta ponekad i bez pomagala.Da li mislite da je rano nakratko ne koristiti pomagala.Od terapija u banji dobio sam magnet 18 Hz u trajanju od 15 min. interferentne struje 11 min. kineziterapiju i kupanje u kadi na temperaturi 36 stepeni.Milite li da je to dovoljno.Ukupno sam dobio 28 dana rehabilitacije.Sto se tice lezanja u bolnici lezao sam na cetvrtom spratu u sobi 405.Puno pozdrava i zdravlja zelim svima.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 47 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: