Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Lakat
PostPoslato: Pet Maj 06, 2011 11:24 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 06, 2011 11:05 am
Postovi: 2
Molio bih za savet,naime moj sin (6,5god) je slomio ruku padom sa stolice dig.Fractura supracondylaris humeri sin. sine dislocationem.
Nosio je 24 dana koliko mu je prepisano nadlaktnu gips longetu.
Ono sto mene kao roditelja muci je to da prilikom kontrole i skidanja gipsa dr. nije trazio da se ruka ponovo snimi da bi se videlo da li je kost dobro zarasla.Samo ga je da tako kazem stisnuo za lakat i pitao da li te boli?!
Napisao je kontrolni nalaz zadovoljavajuci,nema bolova pri pokretu i palpaciji.
savet Fizikalna terapija.
Sve je to bilo na UDK (hitna sluzba).
U ostalom klinac drzi ruku kao i kada je nosio longetu i ne moze skroz da ispravi ruku,a kad pokusa kaze da ga boli.
Da li je to normalno da ga boli kad pokusa da ispravi ruku posle nosenja gipsa i da li stvarno moze da se postavi dig. odnosno kontrola bez uvida u snimak (rtg)??

unapred zahvalan Srdjan Bgd


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lakat
PostPoslato: Sre Maj 11, 2011 9:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 29, 2010 7:41 pm
Postovi: 33
Meni se čini da nema potrebe za prekomernu brigu jer fraktura je bila bez dislokacije fragmenata.
Doktor je verovatno zbog toga procenio da ponovan snimak nije potreban jer za zarastanje kosti nije trebala čitava nauka, operacija ili zatvoren gips već samo gips longeta.
Savet: fizikalna terapija, je bila baš u tom cilju što on drži ruku kao u longeti, ne može da je ispravi, a to je zbog toga što su mišići u kontrakturi od položaja u longeti (skratili su svoju dužinu za taj period). U fizikalnu terapiju će se možda uključiti još neke procedure koje će povoljno delovati na zarastanje kosti, ali mislim da je kineziterapija važnija radi očuvanja obima pokreta u zglobu lakta.
Bez obzira na sve što sam rekao, a i vi da ne hvatate kojekakve informacije na internetu, vaše je da odete kod fizijatra (jer sam ja samo strukovni fizioterapeut) koji će prepisati pravu fizikalnu terapiju.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lakat
PostPoslato: Čet Maj 12, 2011 11:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 06, 2011 11:05 am
Postovi: 2
Zahvaljujem na odg.
Voleo bih da cujem jos necije misljenje (npr DR.MED....).Neka Vam ne bude tesko da otkucate par recenica.
HVALA :wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: