Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Prelom nadlaktice
PostPoslato: Uto Jan 20, 2009 1:17 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 22, 2006 8:29 pm
Postovi: 11
Da li mi moze neko reci nesto vise o poprecnom prelomu nadlaktice..koliko se nosi gips ,kakva je prognoza i sta poslije skidanja gipsa

hvala

_________________
"Žena je bespomoćna samo dok joj se ne osuši lak na noktima"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 20, 2009 1:32 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Koji deo nadlakta?

Gipsana imobilizacija se nosi shodno delu i vrsti preloma, od 4 do 6,8 nedelja. Tachan vremenski period odredjuje lekar na osnovu snimka koji se radi pre postavljanja imobilizacije i nakon dve ili tri nedelje noshenja iste, prati se procesh sazrevanaj nove kosti i na osnovu toga se proces noshenja gipsa prekida ili produzuje.

Oporavak ce direktno zavisiti od duzine noshenaj imobilizacije i veshtine i iskustva terapeuta sa kjim cete raditi po skidanju imobilizaciju u cilju vracanja mishicne snage i vracanja normalnog obima pokreta.

Naravno zaivsi i od godishta, konstitucije, kondicije pre imobilizacije, od lechenja tokom noshenja imobilizacije, od toga koliko saradjujete sa lekarima i terapeutima, od fizikalnog tretmaan po skidanju imobilizacije pa i od same ishrane pacijenta.

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prelom nadlaktice
PostPoslato: Pet Mar 18, 2011 5:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 18, 2011 5:11 pm
Postovi: 2
Pre oko dva meseca sam imao nezgodan pad na ulici na ledu, snazan pad na levu ruku, odmah sam otisao na hitnu, i dijagnoza je bila FRACTURA MULTIFRAGMENTARIS PARTIS PROXYMALIS HUMERIL. SIN DISLOCATA. Stavljen mi je viseci gips, i lekar se i pored vise preloma odlucio za konzervativno lecenje - gips, sa kontrolama na dve nedelje. Gips nosim vec sedam nedelja, i produzeno mi je nosenje jos dve nedelje, a zanima me koliko se najduze moze desiti da cu morati da nosim gips, tj. jos koliko nedelja otprilike? Koliko je uobicajeno da se nosi gips kod multifragmentarnih preloma nadlaktice, koja je gornja granica? Hvala mnogo unapred na odgovoru!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prelom nadlaktice
PostPoslato: Pet Mar 18, 2011 9:08 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
ne postoji neshto kao shto je gornaj granica kada ej u pitanju nosenej imobilizacije.

kod preloma kao shto je vas se imobilizacija skoro nikada ne skida posle 8 nedelja zbog retko kad sraslih svih kostanih elemenata.

vreme nosenja imobilizacije odredjuje vas lekar na osnovu snimaka, a vase je samo da posle skidanaj imobilizacije krenete odmah na rehabilitaciju!

svi misici se brzo oporave i brzo se uspostavlja normalna funkcija ruke i ramena, samo ako krenete odmah sa terapijama!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prelom nadlaktice
PostPoslato: Sub Mar 19, 2011 10:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 18, 2011 5:11 pm
Postovi: 2
Hvala puno na brzom i potpunom odgovoru.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 28 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: