Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: DETE KRIVI GLAVICU U LEVO
PostPoslato: Sub Jan 16, 2010 10:57 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Poz svima,

Postavljam ovde ovo pitanje jer sam pomislila da mozda mogu dobiti bolji odgovor nego na pedijatriji.Moj bebac je imao kao mali bebac od tri, cetiri meseca tortikolis, manje vise lecen.Kazem, manje, vise jer mu se uprkos vezbama vracao.Medjutim, primetila sam da sada sa 19 meseci malo krivi glavicu, s toga postavljam pitanje.Da li je to opasno, odnosno da i moze imati neke posledice?To nije stalna pojava, ponekad primetim, ici cemo na sistematski ovih dana i razgovaracu sa pedijatrom, ali dotle, svaki ovde odgovor bi mi bio znacajan.


Hvala

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DETE KRIVI GLAVICU U LEVO
PostPoslato: Sub Jan 16, 2010 11:14 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Ako je obim pokreta u obe strane isti i nema ogranichenja prilikom toga, onda nema razloga za brigu, to su verovatno faze i fazice u odrastanju, mozda imitira nekoga, ili mozda slabije vidi na to oko koje priblizava nekom predmetu...ali je najverovatnije u pitanju nishta strashno i nehsto sto treba da vas brine! :)

Jeste da svi bebci koji su imali tortikolis mogu i kasnije imati neke simptome ali Vas bebac je vec veliki sad, igra se verovatno, penje, skache :) i ako ne primetite da nema pun obim pokreta u obe strane glave onda je sve ok!

Ni mi matori nemamo bash svaki dan isti polozaj tela, nekad smo srecni i chili a nekad umorni pa kunjamo pognute glave, sedimo pognuto, glava nam nije bash simetrichno uvek pozicionirana...tako da, nema razloga za brigu, a pedijatru naravno recite sve sto vas muchi ili brine, svaki savet je dobrodoshao!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DETE KRIVI GLAVICU U LEVO
PostPoslato: Ned Jan 17, 2010 12:53 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Hvala, svakako cu spomenuti, nasa dr ima subspecijalizaciju ortopedije pa cu joj sve reci.Mozsda i vidi i slabije na to oko, i to moram da proverim jer ja imam nasledjeni astigmatizam.

Hvala

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DETE KRIVI GLAVICU U LEVO
PostPoslato: Čet Avg 14, 2014 11:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 14, 2014 6:57 pm
Postovi: 4
ima li neko iskustva sa asimetrijom lica usled tortikolisa

moja beba ima levi tortikolis i idemo redovno na vezbe i radimo s njom, ona sada ima 2 meseca i verujem da ce se taj vrat istegnuti ali plasi me da joj ne ostane lice asimetricno? cela leva strana joj je slabije razvijena i oko i obraz i uvo na toj strani je malo klempavije...

fizijatar kaze da smo na vreme dosli i da ce se verovatno korigovati i asimetrija ...

ali sta znaci verovatno? ima li jos nesto osim fizioterapije sto mogu da uradim da ta asimetrija prođe?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 35 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: