Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Reumatska ili tenziona glavobolja, problemi s kicmom i srce
PostPoslato: Pon Dec 20, 2010 12:10 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 19, 2010 11:57 pm
Postovi: 4
Molim Vas za paznju i odgovor na sva pitanja koja cu postaviti u poslednjem pasusu.
U ispitivanje simptoma i pronalazenje dijagnoze krenula sam pre 2 meseca kada sam prvi put osetila vrlo jaku tupu potiljacnu glavobolju. Narednih 7 dana povisenog pritiska koji sam po savetu lekara nastavila da pratim sve do danas ispostavilo se da je bilo prolazno i verovatno posledica mog napada straha od nepodnosljive glavobolje. Od tada mi je pritisak vecinom nizi a ponekad ume da bude i oko 125/80. Inace imam nizi pritisak verovatno na majku mada ga ranije nikada nisam merila ali mi je cesto teze da ustanem iz kreveta i treba mi dugo da se razbudim pa na osnovu toga pretpostavljam da je uvek bio nizi. Lm, nakon ultrazvuka abdomena, ultrazvuka srca, ekg-a nekoliko puta, skenera glave, ultrazvuka stitne zlezde, rendgena vratne kicme, krvne slike i urina, svi nalazi su ok osim sto je na rendgenu vratne kicme primecena blaga spondiloza a na ultrazvuku srca neke priraslice za koje je doktor rekao da nisu opasne i da su posledica neke prehlade. Nakon 3 prepisane terapije od strane neurologa koje su podrazumevale lekove za opustanje vratnih misica, protiv glavobolje uz ili bez antidepresiva, a koje nisu imale nikakvog efekta, skoro 90% mojih muka resio je odlazak kod kiroprakticara. Nekoliko dana pre posete kiroprakticaru zbog jacine bola koji nije popustio ni nakon inekcije Diklofena dali su mi infuziju Manitol 20% 250 ml koja je bol ublazila na nekih 30ak minuta a sutradan nisam imala ni malo glavobolju ali ni pritisak koliko sam bila malaksala...Lm, nakon 30-minutnih psihicki vrlo neprijatnih zahvata kiroprakticara nad mojom kicmom osetila sam primetno olaksanje, blagu glavobolju koja je tokom noci potpuno nestala. Kiroprakticar mi je rekao da se osecaju izmene krvnih sudova ledja pod prstima. U narednih 3-4 dana glavobolje su potpuno iscezle.
Jedna od mojih prvih pretpostavki bila je da je uzrok glavobolje svakodnevno nosenje vrlo teskog ranca koji mi pritiska deo ramena kod vrata i visecasovno nepravilno sedenje za racunarom. Prestankom tegoba posle posete kiroprakticaru poverovala sam da sam u pravu. Pri kraju prve radne nedelje (nakon 2 nedelje bolovanja) ponovo sam osetila blagu glavobolju i bol u predelu vrata i ramena. Sledeceg dana sam od popodneva trpela glavobolju, bol u desnom delu vrata i ramena, preskakanje srca i nizak pritisak koji je bio nizak i prethodnih dana. Sutradan, nakon odmora i vezbi koje sam nasla na internetu bol se ublazila a konacno iscezla tek nakon mazanja konjskog balzama sa efektom grejanja (kao tigrova mast) koji poboljsava cirkulaciju i deluje protivupalno. Ovo nije uklonilo preskoke srca. jedan od simptoma pre mesec dana bilo je i trodnevno pistanje u levom uhu koje je jednog dana prestalo, i povremeno kijanje sasuvim kasljem, a nekoliko puta mi se desilo da me iz sna probudi utrnulost leve ruke od lakta do prstiju. Prethodno vece sam se zbog utrnulosti leve ruke skroz od ramena sve do prstiju budila 3-4 puta a ujutru sam zbog niskog pritiska bila pospana cela 3 sata i osecala blagu utrnulost u levoj ruci koju sam eliminisala fizickim vezbama. Preskoci srca su i dalje prisutni i desavaju se otprilike do 10 puta na dan. Kijanje je takodje u zadnjih 3-4 dana ucestalije mada me polako popusta...
Ono sto me interesuje je da li trnjenje ruke i preskoci srca mogu da imaju veze sa problemima sa kicmom ili sa drasticnim padom pritiska tokom sna? Inace ono sto primecujem u poslednej vreme od kada mi je receno da pratim stanje krvnog pritiska je da mi je dijastolni relativno ok (od 66 do 82) a sistolni nizi (od 101 mada u prvim satima po budjenju bude i 94 pa do 116 a samo nekad bude oko 120-135) . Da li mislite da je potrebno da uradim dopler krvnih sudova vrata, hormonski status i fizikalnu terapiju? Da li mislite da je umesto tenzionoj zapravo rec o reumatskoj glavobolji? Ima li smisla sumnjati i na neki virus ili infekciju zbog povremenog kijanja i priraslica? Hvala na strpljenju i paznji.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 28 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: