Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Problemi sa kolenom
PostPoslato: Pet Jul 09, 2010 6:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 09, 2010 5:53 pm
Postovi: 1
Pre svega dobar dan svim korisnicima ovog foruma. Presao bih na problem koji je nastao pre par meseca.

Nikad u zivotu nisam imao problem sa kolenima ili bilo cime drugim. Jedan duzi period sam vodio neaktivan nacin zivota. Dok me jednog dana, prilikom sedenja u stolici nije zabolelo u gornjem unutrasnjem delu kolena (mestu gde je misic, ne casici). Nista nisam radio, nogu sam drzao u jednom polozaju i osetio bol. Instiktivno sam ispravio nogu i posle kratkog vremena bol je nestao.

Poceo sam sa aktivnim nacinom zivota i koleno mi nije pravilo problem. Iako sam krenuo na grupni trening definisanja misica radjenje cucnjeva sa opterecenjem mi nije stvaralo problem. Sve do trenutka dok nisam radio trening dva puta zaredom ( 2 dana jedan za drugim). Od tog trenutka jedna ista situacija. Problem se javlja, ja da bih ga prevazisao ne radim dubok cucanj. U toku treninga bol nestane ( recimo 10 mina posle nastanka).

Danas sam bio kod doktora i rekao mi je da uradim ultrazvuk kolena. Imam nekoliko pitanja vezano za ovu situaciju.

1. Gde i kome da se obratim za ovaj problem?
2. Dok ne uradim ultazvuk, sta smem/ne smem da radim ( bicikl, trcanje, preskakanje konopca, cucnjevi)
3. Da li je radjenje ultrazvuka dobra opcija ili bih trebalo da pogledam nesto drugo
4. Doktorka je pomenula stavljanje obloga od rakije u predelu kolena, da li to da radim i koliko cesto?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problemi sa kolenom
PostPoslato: Ned Jul 11, 2010 12:06 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
1. Lekaru specijalisti fizikalne medicine!
2. Nikakve aktivnosti, sportovi, opterecenja dok s ene itvrdi sta je razlog tegoba koje imate!
3. UZ je dovoljna dijagnostichka procedura za pochetak, posle toga ce lekar savetovati dalje pretrage i analize ako za time bude potrebe!
4. Ako vam prija to slobodno stavljajte obloge, do 3 puta dnevno, ne duze od 10 min!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 39 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: