Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Distorzija skocnog zgloba
PostPoslato: Pet Feb 26, 2010 12:44 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 22, 2006 8:29 pm
Postovi: 11
Zamolila bih nekoga da mi malo vise kaze o ovom problemu..koliko traje oporavak,kada se moze ocekivati puna mobilnost?
Hvala

_________________
"Žena je bespomoćna samo dok joj se ne osuši lak na noktima"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Distorzija skocnog zgloba
PostPoslato: Sre Maj 05, 2010 11:47 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 23, 2008 11:08 am
Postovi: 9
Lokacija: Beograd
nicy je napisao:
Zamolila bih nekoga da mi malo vise kaze o ovom problemu..koliko traje oporavak,kada se moze ocekivati puna mobilnost?
Hvala

Pozdrav prisutnima. Imam slično pitanje.
Moja ćerka (13g) je juče uganula nogu u školi (jurnjava na stepenicama), otekao joj je skočni zglob sa spoljne strane, u Tiršovoj su joj na rentgenu potvrdili dijagnozu Distorsio ATC , ali sa mogućnošću naprsnuća. Noga je u gipsu i to nažalost 25 dana pre polaska u inostranstvo sa folklorom. Za deset dana je kontrola. Ima li šanse da ide na tu mini-turneju ili - da se ne nadamo?!!
Unapred hvala na odgovoru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Distorzija skocnog zgloba
PostPoslato: Sre Maj 05, 2010 1:29 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
ako je u gipsanoj imobilizaciji onda vam je i recheno koliko ce to trajati!

A 25 dana je malo da povreda sraste kako treba, da prodje imobilizacija od minimum 10-14 dana pa posle terapije duplo od tog vremena...tako da bolje je da se ne nadate vec da ona ode na turneju sa nesraslom povredom i tamo povredi zglob josh ozbiljnije!

Ako pak hocete da ubrzate ceo proces obratite se nekoj privatnom terapeutu pa pochnite odmah sa terapijama, poshto verujem da su vas samo poslali kuci i rekli da se javite na kontrolu kad prodje period imobilizacije koji je prepisan. A fizikalna terapija treba da pochne vec prvi dan od povrede!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Distorzija skocnog zgloba
PostPoslato: Sre Maj 05, 2010 2:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 23, 2008 11:08 am
Postovi: 9
Lokacija: Beograd
tamaraft je napisao:
ako je u gipsanoj imobilizaciji onda vam je i recheno koliko ce to trajati!

A 25 dana je malo da povreda sraste kako treba, da prodje imobilizacija od minimum 10-14 dana pa posle terapije duplo od tog vremena...tako da bolje je da se ne nadate vec da ona ode na turneju sa nesraslom povredom i tamo povredi zglob josh ozbiljnije!

Ako pak hocete da ubrzate ceo proces obratite se nekoj privatnom terapeutu pa pochnite odmah sa terapijama, poshto verujem da su vas samo poslali kuci i rekli da se javite na kontrolu kad prodje period imobilizacije koji je prepisan. A fizikalna terapija treba da pochne vec prvi dan od povrede!



Hoćete da kažete da fizikalna terapija počinje sa sve gipsom na nozi???!

Rekli su joj da miruje 3-4 dana, diže nogu iznad kukova dok sedi/leži, a od ponedeljka može u školu (sa štakama).
Napominjem da joj se nije pojavio podliv već "samo" otok. Doktor je juče dao nadu da će uz pomoć steznika i predhodnik vežbi i jačanjem mišića uspeti da krajem meseca ode sa folklorom (napominjem da je to amaterska grupa, imaće tamo svega jedan-dva nastupa u deset dana- dečiji festival).
Skeniraću vam rentgen snimak i dijagnozu- večeras.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Distorzija skocnog zgloba
PostPoslato: Sre Maj 05, 2010 4:24 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Nema potrebe da skenirate snimak, ako ej lekar napisao da nema koshtanih povreda vec je samo distorzija u pitanju sve je jasno!

Ja opet tvrdim da je malo vremena da se zglob oporavi ako budete ishli regularnim putem, tj chekali da se skine gips pa chekali da zakazete terapije!

Distorzija se lechi od prvog dana povrede fizikalnim procedurama, a nashe zdravstvo je malo konzervativno po pitanju toga, pa je najlakshe dati gips i stake i poslati kuci! To sam aj malo ogorchena na to kako kolege rade svoj posao, zato vam kazem da je najbolje da sa svim snimcima i dijagnozom odete kod privatnog fizijatra i terapeuta i da pochnete sa terapijama!

Nesrasla povreda zgloba moze smao da joj kasniej zakomplikuje pokrete u zivotu, posebno shto se bavi folklorom!

Nije to sad strashto strashna povreda, ali zasluzuje paznje i lechenja!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Distorzija skocnog zgloba
PostPoslato: Čet Maj 06, 2010 9:57 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 23, 2008 11:08 am
Postovi: 9
Lokacija: Beograd
Hvala Vam puno na savetima. Raspitala sam se za privatnu fizikalnu ordinAciJu u mom kraJu (Voždovac-braće jerković) i od sutra krećemo sa terapijama. samo se nadam da me to neće puno koštati... šta bude-biće, nema nam druge...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Distorzija skocnog zgloba
PostPoslato: Čet Maj 06, 2010 1:35 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Oko 100 evra za 10tak dana terapije je ok cena! Mada sve opet zavisi od toga shta ce fizijatar od terapiaj predloziti!

Srecno!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Distorzija skocnog zgloba
PostPoslato: Pet Maj 07, 2010 12:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 23, 2008 11:08 am
Postovi: 9
Lokacija: Beograd
Uh. To je za mene mnogo novca. Moraćemo preko Doma Zdravlja, kad skine gips.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: