Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: operacija ahilove tetive
PostPoslato: Čet Jun 14, 2007 1:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 14, 2007 1:24 pm
Postovi: 10
vec dve nedelje sam u gipsu, povreda ahilove tetive. pukla je oko 90%.
to je potvrdio ultra zvucni pregled. stopalo mi je nategnuto na dole. da li je potrebna operacija, pitam zato sto sam hodao bez oslanjanja na prste 10 dana, pre stavljanja gipsa. unapred hvala,


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 14, 2007 3:43 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 26, 2007 12:03 am
Postovi: 724
Lokacija: Subotica
Parcijalna ruptura Ahilove tetive se u principu ne operishe, nego se lechi konzervativni gipsom, 6-8 nedelja. Totalna ruptura mora da se operishe. S obzirom da Vi imate ovaj prvi slucaj za sada prolaazite bez operacije. Naravno, nakon sto iznesete gips, videce se stanje stvari, i tada ce da se vidi da li ce da se radi nesto ili sto je mnogo verovatnije, nece se raditi nista.

_________________
Sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: operacija ahilove tetive
PostPoslato: Uto Jun 29, 2010 12:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 29, 2010 12:43 pm
Postovi: 1
hteo bi da vas pitam... povredio sam tetivu pre par meseci, i posto sam mogo da pomeram lepo stopalo i zbog silnih obaveza koje jos uvek imam, nisam otiso kod doktora da to pogleda, onda sam otiso kod ortopeda koji mi je reko da je tetiva napuka, al nije skroz vec samo jedan deo i da bi morao da snimim, vidim koliko je ostecena i mozda bi morao i da je operisem. Pa sam hteo da pitam posto je vec proslo par meseca od povrede dal nije kasno da ja mirujem kako mi je on reko ( i reko da ne bi bilo kasno da za 10tak dana odem kod ortopeda i snimim tetivu ) pa da ne bude kasno za operaciju ( ako bi morao da operisem ) da sacekam jos 10tak dana??? Uzgled bavim se aktivno sportom, tacnije borilackim sportovima. HVALA!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: operacija ahilove tetive
PostPoslato: Sub Jul 24, 2010 7:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 24, 2010 6:58 pm
Postovi: 1
Poštovanje,
starosti sam 37 godina,imao sam rupturu Ahilove tetive pre 1 godine i 3 meseca igrajući tenis.Nisam se usudio tada ići na operaciju,niti nositi gips iz razloga što mi posao nije dozvoljavao mirovanje.Sada posle toliko vremena imam posledice,ne mogu se podici na prste desne noge,imam zatezanje noge pri hodanje,u strahu sam da potrčim i da se bavim sportom jer sam nestabilan na desnu nogu, imam osećaj da stopalo kao da nije fiksirano pa ide levo-desno i bez čvrstog sam oslonca na nogu,mišići lista desne noge su slabiji,to se vidi odokativno da se ne razvijaju kao na zdravoj nozi i desna noga nije jaka kao leva.Molim Vas da li i kako se to stanje sada moze popraviti,da li je kasno sada za operaciju,bio bih spreman .U strahu sam da ne ostanu posledice za ceo zivot,da desna noga neće nikada biti kao pre rupture.Primećujem napredak,ali to je jako sporo jer je prošlo 1,3 godine od rupture,da li će vremenom sve biti u redu,ili je možda ipak potrebna i jedino moguća hiruška intervencija sada posle duzeg vremena .Hvala na odgovoru!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 25 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: