Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 49 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: grudna skolioza?
PostPoslato: Sre Jun 19, 2013 4:32 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Mar 20, 2007 1:44 pm
Postovi: 64
Negde sa 12 godina sam krenuo da idem pogureno...jer sam se naglo ugojio,pa mi je krenula i kicma da se krivi....kad sam bio na sistematskom sa 15 samo su rekli blaga skolioza sa 17 sam otisao kod fizijatra radio vezbe...ali sam nastavio i kod kuce da treniram,radio sam dosta sklekova,pa kasnije u teretanu,pa vezbe za kicmu,udaranje u dzak...pre nego sto sam krenuo aktivno da treniram lopatice su mi se pogurile i sad sam solidno zamaskirao misicima...ali od 18 sam krenuo kao da osecam bol malo u grudima i da me zateze,i svrbi i video sam da se malo pojavila kost i da su se nekako grudi malo povukle....da li to moze da ima veze sa skoliozom? Meni se vise ledja ne krive otpozadi...ali zato kao da mi je sad vidiljivija ta kost na grudima...da nije to grudna skolioza?

Meni se cini da moja krivina nije nesto velika kicme...ali zato cim ne treniram boli me nekako kicma i vrat...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: grudna skolioza?
PostPoslato: Čet Jun 20, 2013 10:54 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Деформитете костију није добро маскирати нити је добро билдовати мишиће док се деформитет претходно не исправи. Такође није добро билдовати док се не заврши са растом.

Сада ће ти бити потребан одличан стручњак да стање исправи.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: grudna skolioza?
PostPoslato: Čet Jun 20, 2013 11:13 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Mar 20, 2007 1:44 pm
Postovi: 64
Ja sam zavrsio sa rastom jos pre cetiri pet godina,sad imam 23 ...a sad ne znam da li mi je ta skolioza zbog toga sto sam isao pogureno...jer sam imao kompleks zbog velikih grudi ili je to zato sto sam naglo izrastao...sad sam visok preko 1.90 oko 1.92...radio sam ja te vezbe kod nje kod fizijatra ali kasnije sam nastavio kod kuce i da radio sam i dosta i zgibova e sad ne znam da li sam trebao to jos da krenem sa 15 godina sa zgibovima sklekovima a problem je sto zelim da se prijavim i za vojsku i policiju a sa krivom kicmom tesko da primaju...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: grudna skolioza?
PostPoslato: Čet Jun 20, 2013 11:32 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Провери то за пријем у војску и полицију. Мени се чини да не примају само оне који се не јаве. :lol: Некада ниси могао ни са равним табанима да будеш примљен, а данас...

Откуд то да згибови и склекови исправљају ишта, а нарочито сколиозу?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: grudna skolioza?
PostPoslato: Čet Jun 20, 2013 11:36 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Mar 20, 2007 1:44 pm
Postovi: 64
Takodje radim sad i sa pilatesom loptom...radim dosta ledjnjaka na pilates lopti i ona mi bas pomaze osecam kako mi krckaju ledja i bude mi bolje...


Zgibovi su dobra vezba za ledja...jacaju ledjne misice i time daju potpori kicmi...to sam trebo jos sa 15 godina da ih radim...ali dugo sam se mucio da napravim i jedan jer su mi pre bili teski...sad mogu oko 10. Ne znam krivo mi je ako mi je skolioza zbog pogurenog hoda tj.loseg drzanja tela...onda sam sam kriv...mada sam dosta i izrastao...evo sad se trudim i spagu da napravim i radim dosta istezanja i to je dobro za kicmu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: grudna skolioza?
PostPoslato: Čet Jun 20, 2013 12:41 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Вежбе се раде наменски према самом деформитету. Нису исте вежбе ако је кичма крива у лево или у десно или унутра. Згибови, склекови и разна истезања нису корективне вежбе. Конкретне вежбе мора да ти одреди физиотерапеут.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: grudna skolioza?
PostPoslato: Čet Jun 20, 2013 1:24 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Mar 20, 2007 1:44 pm
Postovi: 64
Fizijatar mi je dala osam obicnih vezbi koje radis lezeci...i sta vredi te vezbe kasnije i da radis kad deformitet ne moze da se ispravi,nego samo da se smanji progresija...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: grudna skolioza?
PostPoslato: Čet Jun 20, 2013 1:35 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Ниси баш у праву. Затезањем одговарајућих мишића и опуштањем других, кривине могу да се исправе. Када се кости исправе, онда може да се настави са равномерним јачањем мишића.

Праве физикалне вежбе уопште нису наивне и веома су тешке за извођење.

Шта да ти кажем осим да си наишао на лошег физијатра.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: grudna skolioza?
PostPoslato: Ned Jun 23, 2013 9:32 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
Fizijatri ne daju vezbe jer to nisu ucili tokom svog skolovanja,prema tome nadjite fizioterapeuta jer je to delokrug njihovog rada.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: grudna skolioza?
PostPoslato: Ned Jun 23, 2013 10:10 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Mar 20, 2007 1:44 pm
Postovi: 64
A da li fizijatri mogu da utvrde stepen skolioze?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: grudna skolioza?
PostPoslato: Uto Jun 25, 2013 10:50 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Mar 20, 2007 1:44 pm
Postovi: 64
terapeut je napisao:
Fizijatri ne daju vezbe jer to nisu ucili tokom svog skolovanja,prema tome nadjite fizioterapeuta jer je to delokrug njihovog rada.


Pozdrav vidim da ste terapeut. Bio sam danas kod fizijatra i dala mi je sledeci nalaz scoliosis thoracalis dextroconvexa et lumbalis sinistrokonvexa....mene zanima koliko je ovo ozbiljno i da li mogu da konkurisem za vojsku i policiju? Ona kaze da nije iznad 30 stepeni skolioza...sta znaci ovaj nalaz ako mozete da mi pojasnite...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: grudna skolioza?
PostPoslato: Uto Avg 13, 2013 12:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 07, 2013 10:21 pm
Postovi: 8
Poz svima!
Bio sam pre par meseci kod doktora i on mi je dao nalaz ''desno konveksna grudna skolioza''.Vec neko vreme radim vezbe koje su mi pokazali ali kao da nema efekta..Zanima me da li je ovo moje stanje opasno i jel znate mozda vi neku vezbu da mi kazete?Inace imam 15god, 70kg i visok 180cm.Dobre sam gradje ali me ovaj deformitet jako nervira jer jedno rame kao da ide malo unapred a i lopatica jedna mi strci pozadi... mogu i sliku neku da ubacim ako hocete.Mnogo volim da vezbam i kuci i u teretani ali me ovo ubija :cry:
Hvala na odgovoru...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: grudna skolioza?
PostPoslato: Uto Avg 13, 2013 12:48 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
Potrazite terapeuta koji je sertifikovan za Schroth metodu jer je ovo najbolji sistem vezbi za skoliozu i daje najbolje rezultate kako u ispravljanju kicme tako i u estetskom pogledu koji vas muci.pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: grudna skolioza?
PostPoslato: Uto Avg 13, 2013 1:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 07, 2013 10:21 pm
Postovi: 8
Fora je sto meni kicma nije kriva nego se misici oko lopatice nesto poremetili :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: grudna skolioza?
PostPoslato: Uto Avg 13, 2013 3:05 pm 
Korisnikov avatar OffLine (!) korisnik udaljen sa foruma (!) korisnik udaljen sa foruma
Pridružio se: Ned Jan 20, 2013 8:41 pm
Postovi: 234
Вероватно имаш неколико укљештења на спојевима ребара и кичме. Ако се то не реши на време, онда мишићи почињу да отврдњавају и грче се. Умеју чак и да се много деформишу.

_________________
>
>
>
Ако некоме нисам одговорио као aa_aca,
то је последица блокирања профила и губљења везе са праћеним темама.
Јавите ми се на емаил адресу из профила.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 49 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 57 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: