Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: prelom kuka
PostPoslato: Sre Jun 10, 2009 8:52 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 05, 2007 3:42 pm
Postovi: 32
moja baka( 1920 god) je juce pala i slomila kuk.dg fractura colli femoris lat sin. u bolnici su joj stavili antirotacionu longetu. doktorica ( veoma neljubazna) mi je rekla da su nam opcije operacija kuka ili da miruje s tim gipsom dok ne sraste pa ce joj biti kraca noga i sepace. pitala sam je sta ona preporucuje a ona mi je rekla to su vam opcije pa vi odlucite. baka ima 89 god, anginu pekotis i ne znam da je operacija za nju. a opet ovako da lezi ne znam ni ja koliko dugo. da li mi neko moze nesto savjetovati, nas porodicni radi tek sutra. prepisali su joj samo 2x andol a nju jako boli , ne zanam da li joj smijem jos nesto dati za bolove. hvala na savjetu, stvarno sam sludjena


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 11, 2009 11:02 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 05, 2007 3:42 pm
Postovi: 32
hvala vam na "pomoci" vidim da ste poletili,neka tako treba


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 11, 2009 1:22 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
nema potrebe da se tako ponashate prema nama, nismo mi dezurna sluzba vec volonterski obavljamo svoj zadatak na ovom forumu, nisamo svi on line 24h, a vi takvim stavom i ponashanjem mozete samo da izazovete to da se svi povuchemo i odgovaramo sto prostije.

Oporavak preloma kuka koji se lechi konzervativno tj lezanjem je individualan, nekad i preko 5 meseci, zavisno od godishta, stanja kostiju, komplikacija, poremecaaj cirkulacije, osteoporoze...drugih oboljenja pacijenta, secer, srchana oboljenja, metabolichka oboljenja...

Koliko razumem vi niste lekar i vi ne mozete da tvrdite da je pacijent nepodoban za operaciju, da li je za operaciju ili nije, to je odluka koju treba da donesu lekari na osnovu analiza koje ce joj uraditi.

Ako se pak radi o lezanju i mirovanju dok ne dodje do srastanja, to je dugotrajan proces, noga ne mora biit kraca po srastanju ali u vecini sluchajeva to jeste sluchaj poshto se retko ko pridrzava svih saveta a spontano zarastanje moze dugo da traje, da dodje do atrofije mishica, ligamenata...

Sve u sveku ova pitanja koja ste postavili na internet forumu treba da postavite njenom kardiologu i ortopedu.

Toliko od mene

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 11, 2009 7:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 05, 2007 3:42 pm
Postovi: 32
naravno da nisam ljekar, da jesam lako bi se dogovorila sa kolegama.a ljekar mi je rekao da je na meni odluka. vidim da ste odmah reagovali na kritiku. hvala vam na odgovoru


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 27 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: