Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Trnjenje stopala u stvari dva zadnja prsta Malic i Domalic
PostPoslato: Čet Apr 09, 2009 3:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 09, 2009 2:41 pm
Postovi: 4
Jako cudno prosle godine sam osetio samo neko (bockanje ili probadanje) u donjem delu ledja, negde sredinom februara su krenuli problemi. Ozbiljniji bol u ledjima, osecaj mravinjaka u ledjima i ukocenost. Posle terapije koju je prepisao dr.opste prakse a to su bile injekcije kokteli Tetrazapam i Numilad (nisam 100% siguran da sam dao tacan naziv poslednjeg antibiotika, moguca je greska u slovu), i koja je trajala negde oko 10 do 14 dana bol u ledjima je prestao ali je poceo problem sa desnom nogom. Od tada ima skoro mesec 2 nedelje kako mi donji deo noge stopalo trne dok stojim ili setam malo duze pa bi morao da uzmem (numilat) da bi normalno funkcionisao tj. mogo da setam i stojim...
Ima li nekog sa slicnim problemom, potrebni su mi neki saveti?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 09, 2009 3:37 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Klasichna lumboishialgija, imamo dosta tema i saveta vec ispisanih na ovom podforumu, porchitajte kad stignete.


Ne bi bilo loshe da uradite RTG kichmenog stuba i da utvrdite tachno shta ej uzrok, da li degenerativni proces na prshlejnovima i diskusima, kopresija, dislokacija, diskus hernije...

Reshenje problema je, ukratko, fizikalna i kineziterapija dok ste zivi :) a sve ostale savete prochitajte na slichnim temama!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 09, 2009 3:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 09, 2009 2:41 pm
Postovi: 4
Ok RTG moram skorije uraditi. I onako sam trebom, negde posle nove godine sam imao sa drugarom laksi udes u kojem nista nisam osetio niti sam zadobio bilo kakvu ogrebotinu tu sam mnogo i pogresio. Sta mislite da li to ima neke eze sa ovim sto mi se sada desava ma da sam ja bolove u kicmi osetio i mnogo pre udesa ...?\

E DA ZABORAVIH DA OVO NAPISEM GORE.
Skoro vec godinu ipo dana imam povisenu telesnu temeperaturu 37.30!!!?


hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 11, 2009 12:04 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Mar 04, 2005 12:42 am
Postovi: 1177
Lokacija: Beograd
Za svaki slucaj, uradite i osnovne laboratorijske analize (krvnu sliku sedimentaciju... ). Pomenite lekaru u domu zdravlja da biste hteli da ispitate uzrok povisene temperature


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 11, 2009 2:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 09, 2009 2:41 pm
Postovi: 4
S obzirom da mi je ta temperatura vise od godinuipo dana, ja sam isao i radio silne laboratorijske nalaze i sve je bilo OK nikakve upale nije bilo, pa sam pomislio da ta temperatura nema neke veze sa ovim sto mi se desava sada... Za sada su mi dali Beviplex B i Gel koji mazem na bolnom mestu pa ako ne prodje kroz nedelju dana dace mi uput za neurologa, snimanje donjeg dela kicme, i fizikalnu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 11, 2009 3:20 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Upravo to i treba da uradite!

Snimanje LS dela kichme i obavezna fizikalna i kineziterapija, a ostale savete mozete nachi na ovom podforumu, na slichnim temama...

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 20, 2009 11:26 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 09, 2009 2:41 pm
Postovi: 4
Stvarno me, da ne kazem zabrinjavaju ovi doktori opste prakse, pa cak i neorolog... Bolovi u ledjima su mi prestali ne osecam vise ukocenost i jak bol u donjem delu ledja al` tu i tamo ponekad me zaboli noga i utrne mi treci prst skroz. Ja odlazio kod kod neurologa i trazio da snimim na rendgen oni mi kazu ``ma kakvi to nemoj da se zracis``, kao sad cu ti pokazem koje vezbe da radis... Doduse verovatno i nije za snimanje ona me je pregledala i kaze da ne treba da snimam kicmu nego da radim vezbe dva puta dnevno i ojacam misice koji drze kicmu... Pa mi malo nelogicno jer me boli noga, neznam sta mi je sa kicmom, a doktor mi kaze da nema potrebe da snimim...? I receno mi je da odem na kontrolu za 2 meseca.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 28 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: