Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: noga u gipsu
PostPoslato: Sre Jul 29, 2009 6:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 29, 2009 3:52 pm
Postovi: 2
Imao sam operaciju ahilove tetive i sada mi je naravno noga u gipsu. Prvo su mi stavili gips i sad da vam opisujem kako je to izgledalo nevredi necete mi verovati (pretezak . steze svuda...) , al sustina je da mi je noga u njemu oticala (stopalo). Onda mi je gipser (prvi mi je iz nepoznatih razloga stavila sestra koja previja rane posle operacije)rekao da je najbolje da uzmem plasticni (il kako se vec zove) koji je stvarno lagan da ga neosetis , a i namestio ga je da nigde nesteze. Al noga tj stopalo mi i dalje otice i kad sam bio da mi skrate ispod kolena rekli su da ce sad biti lakse i da treba , sto sam i dotad radio , drzim nogu vislje , a da je oticalo zato sto sam se previse kretao (to mi je isto rekao gipser posto doktor posle operacije me ... ni 5 posto , a sad je i na godisnjem , pa onaj sto ga menja jos se vise obraduje kad me vidi) . Vec tri dana se krecem samo kad treba da jedem i da idem u wc , al je stanje i dalje isto. Osetim poboljsanje samo ujtru i to kratko traje. Pijem andol da bi mi proredio krv.
Zamolio bi za bilo kakav savet i posle koliko vremena se mogu javiti posledice i kakve mogu biti. Prsti su mi sa donje strane otvoreni , a sa te donje strane do prstiju najvise i osetim da je oteklo , dal bi tu pomogao led il tako nesto.
Tri nedelje sam nosio gips iznad kolena i sad treba ovako jos sest nedelja stim sto ce mi za tri nedelje opet nesto raditi na gipsu. Niko mi nije rekao dal mogu da recimo spavam sa ispruzenom nogom il je najbolje da je i dalje savijena.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 30, 2009 4:31 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
Led vise puta dnevno,elevacija noge(podignuta) i staticke kontrakcije kkvadricepsa(zatezite koleno).Pozzz


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 24 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: