Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: posoperativni problemi sacrala kicme
PostPoslato: Pon Nov 24, 2008 7:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 24, 2008 7:17 pm
Postovi: 2
Lokacija: Wien
imao sam chordoma tumor na repu kicme koji je hirurskim putem ostranjen. Posle operacije imam probleme sa nemogucnoscu uriniranja, nemanje osecaja pri stolici kao i jaki bolovi prilikom sedanja.
Dali moze to da se pobojsalju moji problemi uz pomoc fizikalnih terapija ili na bilo koj drugi nacin, bio bih zahvalan za svaku informaciju


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 26, 2008 12:51 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Mar 26, 2008 2:02 pm
Postovi: 70
Lokacija: ZG
Cao
Molim te da mi kazes kakve si simptome imao tokom bolesti.Jesi li osecao bol, na kojim mestima i kakvu bol. Kako si saznao da imas tumor. Molim te odgovori mi jer mi je jako bitno. I ja osecam neku bo, u repicu kicme pa zato i pitam.
Zelim ti sto brze da ozdravis.
Unapred hvala

_________________
Pomozite kome je potrebno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 28, 2008 10:09 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 24, 2008 7:17 pm
Postovi: 2
Lokacija: Wien
Nikakve bolove nisam osecao do 25.06.08g. Te noci sam osetio strasan momentalni bol, kao nozem .Zatim se bol smirio i malo umanjio .Nedelju dana osecao sam zatezanj u krstima prema repu kicme.uradio sam magnetnu rezonansu gde su odma ustanovili da ina tumor na S4 S5.ako te jos nesto inreresuje pita sa zadovoljstvom cu reci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 28, 2008 10:52 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Mar 26, 2008 2:02 pm
Postovi: 70
Lokacija: ZG
Pozdrav,
Hvala ti puno na odgovoru. Meni su prije godinu dana pocela sam osecati bol u krstima i kada sedim dugo na pr. na stolici onda me jako boli repic kicme. Uradila sam rendgen i doktor mi je rekao da imam nesto kao reumu i gleda se kao da mi je uslo meso izmedju kostiju u krstima. (izvni neznam kako se tacno kaze valjda me razumes). Onda mi je leva noga na kuku i malo prema dole bila kao utrnuta, sad me dosta bole i kolena. Sad stvarno neznam jel to neka vrsta reume, dali su to dobro videli na rendgenu ili je bolje da napravim magnetnu rezonancu.
Hvala ti puno jos jednom i zelim ti brz oporavak

_________________
Pomozite kome je potrebno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 28, 2008 10:29 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Emiz je napisao:
Pozdrav,
Hvala ti puno na odgovoru. Meni su prije godinu dana pocela sam osecati bol u krstima i kada sedim dugo na pr. na stolici onda me jako boli repic kicme. Uradila sam rendgen i doktor mi je rekao da imam nesto kao reumu i gleda se kao da mi je uslo meso izmedju kostiju u krstima. (izvni neznam kako se tacno kaze valjda me razumes). Onda mi je leva noga na kuku i malo prema dole bila kao utrnuta, sad me dosta bole i kolena. Sad stvarno neznam jel to neka vrsta reume, dali su to dobro videli na rendgenu ili je bolje da napravim magnetnu rezonancu.
Hvala ti puno jos jednom i zelim ti brz oporavak


Ne razmishljajte o tumorima i rakovima pobogu!

Kod vas je u pitanju najverovatnije degenerativni proces lumbosakralnih prshljenova, mozda i diskus hernije.

Obratite se fizijatru da vas uputi na fizikalno lechenje i da dobijete savete.

Regulishite telesnu masu, aktivirajte se i izbegavajte dugo sedenje.

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 22 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: