Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: ahilova tetiva,,,parcijalna reptura
PostPoslato: Sub Okt 23, 2010 1:57 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 23, 2010 1:20 am
Postovi: 2
Pozdrav,,,Ahilovu tetivu sam povrijedio prije tacno 28 dana,,,odmah sam se javio doktoru,,upucen sam na ultrazvuk gdje je ustanovljena parcijalna reptura,,doktor mi je rekao da nema potrebe za operativni zahvati stavio mi gips-cizmu(od prstiju do koljena)odmah u startu mi je bilo sumnjivo iz razloga sto sam pri hodanju na stakama primjetio da mi radi lisni misic a samim tim se zateze i tetiva,,,javio sam se drugom doktoru koji mi je odmah rekao da moram staviti gips do iznad koljena,,,tacnije od stopalo pa do pola butine,,,sa savijenim koljenom pod 90 stepeni i oberenim stopalom prema dole,,,u tom polozaju gips trebam nositi 6 sedmica i onda cizmu jos 4 sedmice...
pri pregledu sam sasvim normalno mogao raditi stopalom,,,lezeci polozaj,potrbuske,,savijanje stopala prema dole,savijanje prema gore,,jedino sto mi je bilo otezano jeste stajanje na prstima te noge,,,
interesuje me vase misljenje vezano za slucaj,kolika je uspjesnost lijecenja parcijalne repture ovim putem,, i da li smijem raditi prstima radi cirkulacij


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ahilova tetiva,,,parcijalna reptura
PostPoslato: Sub Okt 23, 2010 8:32 am 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 04, 2010 2:45 pm
Postovi: 26
Obzirom da je ruptura parcijalna nemate razloga za brigu, osim da se pomirite sa višemesečnim nošenjem gipsa...i kasnijim fizikalnim procedurama koje sleduju...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ahilova tetiva,,,parcijalna reptura
PostPoslato: Sub Okt 23, 2010 12:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 23, 2010 12:06 pm
Postovi: 2
isti slucaj i kod mene - jel ok taj gips do koljena?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ahilova tetiva,,,parcijalna reptura
PostPoslato: Sub Okt 23, 2010 12:37 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
gips i treba da obuhvata u koleni zglob zbog mishica koji prelaze preko oba zgloba!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ahilova tetiva,,,parcijalna reptura
PostPoslato: Sub Okt 23, 2010 2:32 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 04, 2010 2:45 pm
Postovi: 26
Dakle da razjasnimo nedoumice, drugi lekar koga je @priroda pohodio ima dobar odnosno pravilan plan lečenja...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ahilova tetiva,,,parcijalna reptura
PostPoslato: Sub Okt 23, 2010 8:03 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 19, 2005 3:35 pm
Postovi: 355
Na terapiju magnetom moze i sa gipsom.Oporavak tetive ce se ubrzati


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ahilova tetiva,,,parcijalna reptura
PostPoslato: Sre Okt 27, 2010 11:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 23, 2010 12:06 pm
Postovi: 2
i ja sam dobio visoki gips u ponedjeljak. zanima me imate li kakav savjet kako prezivjeti naredni period koji me ceka?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ahilova tetiva,,,parcijalna reptura
PostPoslato: Uto Jan 25, 2011 11:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 23, 2010 1:20 am
Postovi: 2
evo proslo je tacno 125 dana od povrede tetive,,,stanje trenutno vise nego zadovoljavajuce,,,gips sam skinuo 7.januara nakon 14 sedmica nosenja istog,,,upustva koja mi je doktor dao nakon skidanja su bila da razgibavam sam tetivu laganim pokretima bez ikakvih krema vode,,,i nakon toga da se javim na fizikalnu,,,
doktor koji mi je pregledao teivu na fizikalnoj prvi dan 18.01 bio je vise nego zadovoljan sa stanjem(naravno nije moglo proci da ne pohvali mog doktora :) ,,,drugi dan fizikalne sam se poceo lagano oslanjati na nogu naravno uz koristenje staka,,evo danas 25.01 lagano po seobi mogu da hodam i bez staka,,,ne osjecam apsolutno nikakvu bol u teitivi(jedina bol koju osjecam jeste u prednjem dijelu stopala zbog propadanja misica stopala od dugotrajnog nosenja gipsa ali i ta bol je svakim danom sve manja) i za 18 dana od skidanja gipsa vratio sam pokretljivost stopalo 80 % sto je i vise nego zadovoljavajuce,,,
ono sto mi extra godi je voznja bicikla,,naravno sobnog da ne bi doslo do padova i ne do Bog kakve nove povrede :)

svakako zelim da vam se ne desi nista isto ali ako vec do toga dodje,,,slobodno se obratite

poyyy


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ahilova tetiva,,,parcijalna reptura
PostPoslato: Uto Jun 14, 2011 3:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 14, 2011 2:54 pm
Postovi: 2
Imam totalnu rupturu ahilove tetive. Doktor na Banjici me je pregledao, i rekao da nisam za operaciju, vec gips iznad kolena i da se javim posle 6 nedelja. Procitao sam negde na forumu, da je moguce i dok imam gips da idem na magnetnu terapiju. Koja vrste terapije je u pitanju i u kom periodu da je primenjujem. Odmah, ili pri kraju, kad vec treba da skinem gips ?
Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ahilova tetiva,,,parcijalna reptura
PostPoslato: Sre Jun 15, 2011 10:58 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Ako nemate nikakvih metalnih delova unutar noge onda mozete na magnetoterapiju od prvog dana od povrede!

Obratite se svom lekaru opshte prakse ili fizijatru u domu zdravlja i dobicete preporuku!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ahilova tetiva,,,parcijalna reptura
PostPoslato: Sre Jun 15, 2011 7:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 14, 2011 2:54 pm
Postovi: 2
tamaraft je napisao:
Ako nemate nikakvih metalnih delova unutar noge onda mozete na magnetoterapiju od prvog dana od povrede!

Obratite se svom lekaru opshte prakse ili fizijatru u domu zdravlja i dobicete preporuku!


Nemam nikakve metalne delove. Samo plasticni gips iznad kolena :-(
Kod ovakve povrede, svima je bitno da sto pre prohodaju. Naravno uvek ima razlicitih misljenja. Dok jedni preporucuju magnetoterapiju, drugi tvrde da u pocetnom periodu nema mnogo efekta. I to nazalost kazu pojedini ortopedi !
Na nekom blogu sam procitao, da je neki " slican slucaj" cim su mu stavili gips ispod kolena, poceo da vozi sobni bicikl, i tako ojacao misic, gde mu je to prilicno olaksalo kod kasnije fizikalne terapije, i brzeg oporavka .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ahilova tetiva,,,parcijalna reptura
PostPoslato: Ned Jun 19, 2011 12:29 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 19, 2005 3:35 pm
Postovi: 355
Ljudi svasta pricaju.Sa svime se slazem ako postoje valjani razlozi za ako nesto.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 28 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: