Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Proteza kuka uradjena, koleno?
PostPoslato: Pet Nov 14, 2008 3:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 08, 2007 2:36 pm
Postovi: 2
Imam 27 godina, i pre 2 ipo godine sam imao tesku saobracajku.Napukao mi je spiralno vrat butne kosti i glava kuka.Posle 4-te operacije na scintografiji je utvrdjeno da je femur ''uhvatila'' nekroza tj necrosis avascularis capitis fem., i letos mi je na Banjici ugradjena totalna endoproteza kod dr. Bojanica-a.....moje pitanje je sledece....otprilike pola godine pre ugradnje proteze okliznuo sam se sa staka i da kazem malo vise oslonio na koleno..tako nekako...uglavnom, posle mesec dana pocelo je da mi krcka koleno pri savijanju, ali ne tako strasno kao sada...sada krcka bas dosta, i casica seta kao da je razlabavljena, tako da vezbe za kvadricepse, i uoste za celu tu nogu kojoj je operisan kuk ne mogu ni da radim....doktor Bojanic mi je rekao da ce mi uraditi artroskopiju, i da i njemu krcka koleno :) i da nije to nista strasno....interesuje me sta bi to moglo da bude, bar neke pretpostavke, iako je to nezahvalno pitati?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 15, 2008 9:06 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Mar 04, 2005 12:42 am
Postovi: 1177
Lokacija: Beograd
Dijagnosticka artroskopija se najcesce radi kad se dijagnoza ne moze postaviti na osnovu klinickog pregleda i rentgenskih snimaka.

Ako je povredjeno koleno na istoj strani na kojoj je i kuk povredjen, moguce je da je uzrok vasih tegoba kontakt izmedju casice i butne kosti. Hod na stakama, bez oslonca na poveredjenu nogu, cesto dovodi do slabljenja natkolenog misica u kome "lezi" casica, pa slabljenje ovog misica dovodi do toga da casica lakse, pri pokretima, dodiruje butnu kost vise nego sto je uobicajeno.

Ovo je samo jedan od mogucih uzroka pucketanja kolena. Bili ste u pravu, odgovor na ovakvo pitanje jeste vrlo nezahvalan jer se, teorijski, moze raditi i o mnogo cemu drugom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 18, 2008 5:06 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 08, 2007 2:36 pm
Postovi: 2
U svakom slucaju, hvala na odgovoru....u Ponedeljak idem na kontrolu i tako to, pa cu znati sta i kako.....dobio sam Ribarsku banju 28 dana, ali cu morati da sredim prvo koleno, da ne sredi ono mene :wink:
Pozzz, i postovanje....


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 31 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: