Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: bolovi u ledjima
PostPoslato: Sub Jun 04, 2005 11:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 04, 2005 11:01 pm
Postovi: 1
Pre nekoliko meseci su pocela da me bole ledja, najverovatnije zbog nepravilnog radjenja vezbi (trbusnjaka pre svega) ili zbog toga sto sam ih radio nedovoljno zagrejan, pa sam otisao kod coveka koji "namesta" misice i posle toga mi je bilo dobro. Medjutim, posle krace pauze, nastavio sam da radim vezbe, izmedju ostalog i trbusnjake u kojima su ledja podignuta, a i noge su u vazduhu, pa mi je pretpostavljam to, a mozda i nepravilno sedenje i sedenje na tvrdim stollicama donelo nove bolove u ledjima, tacnije u donjem delu ledja, a od pre par dana bol osecam i u jednoj tacki sa desne strane. U bolnici na pregledu su mi rekli da imam malo krivu kicmu i da sam verovatno pogorsao nepravilnim vezbama i dali mi spisak lekova koje treba da uzimam, ali sam ponovo bio kod istog coveka koji mi je rekao da mi je diskus S1 bio pomeren i namestio ga je. To je bilo juce, mada mene ledja jos uvek bole, doduse kada sedim i stojim duze, dok mi prija samo setnja i lezanje. Znam da su doktori verovatno potpuno protiv odlaska kod "kostolomaca", ali zanima me koliko ovaj problem moze da bude ozbiljan i sta mi preporucujete dalje ako se bol nastavi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 09, 2005 4:18 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Mar 04, 2005 12:42 am
Postovi: 1177
Lokacija: Beograd
Kod bola u ledjima se preporucuje, izmedju ostalog, jacanje i ledjnih i trbusnih misica. Ukoliko se vezba samo jedna grupa misica, a zanemaruje druga, problemi mogu da se pogorsaju.

Tesko da se radi o problemu sa diskusom S1, posto se diskusi nacelno oznacavaju ili po prsljenu iznad diskusa, ili imenovanjem dva prsljena izmedju kojih se diskus nalazi. Posto su prsljenovi od S1 do S5 potpuno spojeni i cine krsnu kost, kod odraslih ne postoji diskus S1 (ili S1-S2). Ukoliko se radi o diskusu iznad prvog krsnog prsljena (S1), on se oznacava sa L5, ili L5-S1.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 10, 2008 1:30 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 10, 2008 1:00 am
Postovi: 6
molim za pomoc, vec skoro godinu dana imam mali problem sa kicmom... boli me neki prsljen na sredini ledja... donosno boli me samo jedna tacka i to uglavnom na dodir... bol nije preteran ali je neprijatan... molim za neki savet ... hvala....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 10, 2008 7:06 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Mar 04, 2005 12:42 am
Postovi: 1177
Lokacija: Beograd
Najbolje bi bilo da se javite ortopedu radi pregleda, pa da on proceni da li je potreban snimak. Ovako napamet je nemoguce tacno reci o cemu se radi, a samo nabrajanje mogucih uzroka tog bola ne bi bilo od pomoci.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 29 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: