Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Povreda kolena
PostPoslato: Pon Maj 05, 2008 3:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 29, 2008 11:39 pm
Postovi: 30
Pozdrav. Povredio sam koleno pre mesec dana na treningu (americki fudbal) ,pa kad me je drug oborio , potkolenica je otisla u stranu i koleno se izvrnulo ka unutra. Bio sam kod lekara i rekoshe da su istegnuti ligamenti , medijalni itd, i idem na terapije i kontrole. Na zadnjoj kontroli doktorka je pomeravsi koleno pretpostavila da mi je stradao i prednji ukrshteni ligament, i preporucila da idem na magnetnu rezonancu . Problem je sto se magnetna rezonanca (besplatna) ceka 2 meseca do godinu dana, a kod privatnika da odma uradim kosta 12000 din , sto mi se bas i ne daje. Inace imam minimalni izliv u kolenu, voda valjda.. kad podignem nogu i savijem koleno pod 90 stepeni, i pravim kruzne pokrete potkolenicom, osecam kao da mi preskace nesto , sto nije slucaj u drugoj nozi. Sta moze biti uzrok tome ? i da li je zaista neophodno da idem na mag. rezonancu ?
P.S. ja inace mogu da trcim s promenom pravca (ali naravno ne kao da se odlicno osecam ) .
HVALA unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 06, 2008 9:30 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
na MR te shalje da se vidi da li je doshlo do vec epovrede, povrede meniskusa i samih koslitu kojie chine koleni zglob!

nadam se da si na nekim terapijama i da to sanirash fizikalnom medicinom!

pare nemoj da dajesh nego se upishi na red pa snimi drzavno, kad tad, a to shto nemash hi ko zna kad cesh imati potpunu i punu funkciju kolena zavisi samo od tebe i tvoje ozbiljnosti kojom ces shvatiti povredu koju imash !

idi na fizikalnu, ne opterecuj to koleno, zaboravi na trchanje i treniranje, povrede ligamenata zarastaju nekad duze od preloma kosti, potrebno je bar 8 do 10 nedelja da sraste kako treba, nemoj da se gojish i nemoj na stojish na toj nozi dugo...

ostale savete cesh dobiti od terapeuta!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 07, 2008 10:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 29, 2008 11:39 pm
Postovi: 30
Hvala na savetu, pazicu se max....danas sam cuo da je moguca i operacija (pitaj boga zasto) , al sve ce se znati posle MR , pozdrav .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 13, 2008 2:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 13, 2008 2:27 pm
Postovi: 1
ukoliko imas pun opseg pokreta i ukoliko nemas bolove pri istim uz mirovanje i fizikalnu terapiju bi trebalo da dodje do oporavka.
ja sam trenutno u krevetu vec dve nedelje... torzija kolena na fudbalu... nikakav udarac nije bio i eto. na fizikalnoj sam terapiji jer je otok bio ogroooooman i nista nije mogo da se radi sa kolenom, sada su pokreti kolko toliko ok ali ne valja to, a doca kaze da najverovatnije pokidan ukrsteni ligament i dajemeniskus doziveo neku porvredu ali da moram da dam tih 10 - 15 hiljada nekom privtniku za magnetnu! ccc :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 16, 2008 11:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 29, 2008 11:39 pm
Postovi: 30
Hmm nadam se da necu morati da placam MR , a valjda nece ni operacija trebati... poslo sam ti pm sa linkom institucije gde imas MR za 9000 , pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 28 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: