Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Molim Vas pomozite mi !
PostPoslato: Uto Feb 20, 2007 11:31 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jun 24, 2006 6:19 pm
Postovi: 222
Imam kcerku od 2,5 godine,imala je displaziju lijevog kuka.Pregled kod specijaliste je uredan,to je bilo pre napunjene prve godine.Snimano je i rengenski nema iscasenja.
Hoda normalo,pre par dana kada se probudila nije mogla da stane na lijevu nogu,zalila se na bol u skocnom zglobu.
Vodila sa je kod ortopeda na pregled i spomenula sam raniju displaziju kuka,kada je pregledao rekao mi je da ima malo nogice na x i da je jedan kuk 49 a drugi 53 /ne mogu vise ni da se sjetim,jer na nalazu nije upisano,nadam se da sam dobro razumjela/.Rekao mi je da joj dam da popije sirup brufen 2x1 i da miruje.
Tog istoga dana je vec pocela da hoda normalo,bez ikakvih smetnji i bolova/ja predpostavljam da je nogu zaglavili u kreveticu jer ima obicaj da provuce noge vani/.Juce smo bili na kontroli nije snimamo uvz niti rengenski,samo je doktor pregledao i napisao na nalzu da se osjeca dobro i reko nam da dodjemo za mjesec - dva da se snimi na rengen.
Sada me zanima da li je moguce da displazija koju je imala kasnije pravi probleme u zivotu,ona sada hoda normalo kao i pre,skace,trci....ne znam da li treba da je tjeram da vise miruje.
Da li da joj dajem da pije riblje ulje ili postoje neki drugi vitamini koji bi mogli da se piju i da sprijece kasnije komplikacije.Molim Vas pomozite mi..

Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 20, 2007 4:52 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 26, 2007 12:03 am
Postovi: 724
Lokacija: Subotica
Zbog displazije kuka ce sigurno kasnije imati problema u zivptu, ali niposto ne treba detetu da ogranicavate kretanje, stavise, upisite je na neki sport. Sto se taj kuk vise bude razradjivao, to ce kasnije imati tegobe, i one ce da budu manje. takodje, savetovao bih planinarenje, jer je opste poznato da ljudi u planinama skoro da nemaju koksartrozu, dok u ravnici je to redovna pojava. Ako je boli neka miruje dete, ali ako zeli da hoda, trci, samo je pustajte, i podsticite je.

_________________
Sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 21, 2007 10:19 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jun 24, 2006 6:19 pm
Postovi: 222
Hvala Vam na odgovoru,ona sada nema problema,odmah taj dan kada je zabolila noga je uvece pocela normalno da hoda,dok je bolila noga pokazivala je zglob i cjevanicu da tu ima bolove.
Da li mora da bude tako da kasnije ima problema zbog kuka,da li moze da pije riblje ulje ili nesto za kosti..

evo zadnji nalaz sa kontrolnog pegleda.10.02.2007.

subjektivno se osjeca bolje,pokreti oba kuka uredni /fleksija ekstenzija spolja i unutrasnja rotacija/
bolnost u prijedjelu skocnog zgloba ne postoji.nalaz uredan.
receno nam je da snimimo na rengen poslije mjesec dva.
_______________________________________________________

prvi pregled 15.02.2005.
uz kukova
Ia-
Ia-
_________________________________________________________
drugi pregled 10.05.2005.

desno Ia +
levo Ia -
_________________________________________________________
treci pregled 29.03.2005.

isto kao i drugi
desno Ia+
levo Ia -
_____________________________________________
10.05.2005.
poslije ovoga pregleda snimani su kukovi na rengen,nalaza uredan,nema iscasenja.pokazuje otsustvo stavaranja jezgre glave butne kosti sa leve strane.

poslije rengena smo bili kod dr.Brdara koji je pregledao i pogledao snimak, rekao je da je sve u redu,da moze da hoda ako ona hoce i da je ne stavljam u hodalicu.tako je i bilo kasnije je pocela po malo da hoda i konacno se osamostalila u 13 mjesecu bez ikakvih smetnji.dok je bila beba uredno su joj radjene vjezbice za kukove.
____________________________________________________

na ovoj zadnjoj kontroli doktor nam je rekao da joj obuvam cipelicu na desnu nogu da hoda,evo dva dana sam tako radila i nema otezanog hodanja,samo u granicama normale obzirom da ima jednu cipelu./mislim da ste shvatili sta sam htjela da kazem/
zbog cega desna cipela i sta bi tacno trebalo da se pokaze...


izvinjavam se, ali ako Vam nije problem da mi pojasnite bila bi Vam zahvalna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 21, 2007 11:10 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jun 24, 2006 6:19 pm
Postovi: 222
evo sa prvog rengena snimak,nadam se da se vidi

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 21, 2007 11:37 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 26, 2007 12:03 am
Postovi: 724
Lokacija: Subotica
Cipelica zato da bi drzala nogu u ispravljenom polozaju, na sta cipela tera, i da bi misici onda terali rast kosti u pravilnom smeru. Na jednu nogu (desnu) zato sto se malo kasnije mozda pocela stvarati glava desne butne kosti, pa se na ovaj nacin stimulishe njen razvoj. Ako jako pazljivo pogledate RTG snimak, primeicete da je desna butna kost, nesto bliza i nesto drugacijeg polozaja u odnosu na levu. Jeste da Vam je cerkica ukrivo stajala, ali to nema toliko veze. Nikakva riblja ulja i gluposti tu ne pomazu. Samo da lepo hoda, i da se taj kuk razvije kako treba, ili koliko vec moze. Razvoj kuka ne pospesuju nikavi preparati nego pravilno hodanje. Mislim da ce to sve da bude dobro.

_________________
Sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 21, 2007 11:37 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 26, 2007 12:03 am
Postovi: 724
Lokacija: Subotica
Cipelica zato da bi drzala nogu u ispravljenom polozaju, na sta cipela tera, i da bi misici onda terali rast kosti u pravilnom smeru. Na jednu nogu (desnu) zato sto se malo kasnije mozda pocela stvarati glava desne butne kosti, pa se na ovaj nacin stimulishe njen razvoj. Ako jako pazljivo pogledate RTG snimak, primeicete da je desna butna kost, nesto bliza i nesto drugacijeg polozaja u odnosu na levu. Jeste da Vam je cerkica ukrivo stajala, ali to nema toliko veze. Nikakva riblja ulja i gluposti tu ne pomazu. Samo da lepo hoda, i da se taj kuk razvije kako treba, ili koliko vec moze. Razvoj kuka ne pospesuju nikavi preparati nego pravilno hodanje. Mislim da ce to sve da bude dobro.

_________________
Sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 21, 2007 12:04 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jun 24, 2006 6:19 pm
Postovi: 222
kada smo je snimali na rengen bila ne nemoguca jedva smo uspjeli da napravimo snimak.
hvala Vam u svakom slucaju i izvinite na smaranju ali ipak nije lose cuti i misljenje drugoga doktora.
vodim je ponovo na rengen pa cu biti slobodna da postavim novi snimak.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 21, 2007 9:30 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 26, 2007 12:03 am
Postovi: 724
Lokacija: Subotica
trudite se ipak da cerkicu ne zracite vise od onoga sto je preko potrebno.

_________________
Sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 22, 2007 10:12 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jun 24, 2006 6:19 pm
Postovi: 222
nalaz od juce

kretnje u kukovima potpune bez bolne osjetljivosti,vlagus koljena i spusten svod stopala.
RTG snimak karlice sa kukovima pokazuje manju coxu varu desno uredno zarezivanje glavice femuta i acetabulume.
Dg coxa vara incip sex. Genus valga.Pedes planovalgi.
TH ortopedski ulosci

doktor nam je rekao da je sa kukovima sve u redu i da nosi o. uloske za koje danas idemo da predamo da se prave.
kako se Vama cini nalaz.ako treba da postavim i ovaj novi snimak da pogledate.

pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 22, 2007 8:56 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 26, 2007 12:03 am
Postovi: 724
Lokacija: Subotica
Mislim da je sve u redu. Ima problema sa stopalima i kukovima, sto je medjusobno povezano, a i kolena se malo krive, ali mislim da ce redovno nosenje ulozaka kao i rast vremenom uciniti da ovi problemi nestanu. Deca su cudo po tom pitanju.

_________________
Sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 23, 2007 10:07 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jun 24, 2006 6:19 pm
Postovi: 222
miodrage je napisao:
Mislim da je sve u redu. Ima problema sa stopalima i kukovima, sto je medjusobno povezano, a i kolena se malo krive, ali mislim da ce redovno nosenje ulozaka kao i rast vremenom uciniti da ovi problemi nestanu. Deca su cudo po tom pitanju.


Da.Krivljenju koljena doprinosi i sama tako sto sjedi sa nogama okrenutim sa strane,stalno je ispravljam da lijepo sjedi ili da prekrsti noge naprijed,tako sam gledala da imaju neke vjezbice za x noge da se prekrste naprijed,sto bi rekli da sjedi po turski.Zakazana nam je kontrola za 6 mjeseci,pa ce doktor malo da je prati.
Hvala Vama na objasnjenju ipak je lakske kada jos neko objasni,ostajte zdravo.

pozdrav :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 27, 2007 8:27 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jun 24, 2006 6:19 pm
Postovi: 222
evo mene sa jos jednim pitanjem :D

kupila sam cipelice bez anatomskog uloska da bi mogli da ubacimo ortopedski ulozak u cipelu.malo se teze cipelica kopcala zbog ovoga obicnog uloska ,jer je i on imao malo kao anatomski onaj jastucic pa sam ja to odlijepila i izbacila.
jel sada ortopedski ulozak gubi svoju funkciju zato sto sam ovaj obicni koji je bio u cipelici izbacila,da li da vratim taj obicni ispod.
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 27, 2007 11:26 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 26, 2007 12:03 am
Postovi: 724
Lokacija: Subotica
Sve zavisi od tipa cipelice. Najbolje da se posavetujete sa proizvodjacem, ili sa onim ko Vam je ispisao ove cipelice.

_________________
Sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 28, 2007 8:13 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jun 24, 2006 6:19 pm
Postovi: 222
cipelice sam ja kupila,uloske smo dobili u radnji koja prodje ortopedska pomagala,tamo su nam rekli da ulozak ne mozemo staviti u ciplicu koja je bila na njoj jer je imala anatomski ulozak i da joj onda previsoko,nego da kupimo obicne cipelice pa da ubacimo ulozak,tako sam i uradila,ali posto se nije cipelica mogla lepo zakopcati zbog risa izvadila sam ulozak ispod,taj obicni ravni koji je dosao u cipelici, i onda stavila ovaj ortopedski.
znaci mi smo dobili od dr. samo uloske ne i cipelu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 28, 2007 10:26 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 26, 2007 12:03 am
Postovi: 724
Lokacija: Subotica
Pa onda Vam savetujem da je najbolje da se posavetujete sa doktorom kojije prepisao te uloske. Ja na ovaj nacin tu tesko mogu da Vam pomognem, jer bih morao da vidim dete.

_________________
Sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 23 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: