Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Odbojka... bol u kolenu...
PostPoslato: Pet Dec 21, 2007 3:33 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 21, 2007 3:13 am
Postovi: 10
Lokacija: beograd
Bolove koje sada imam pri treniranju, ali i neki problemi i van treninga, su mi se javili jos pre desetak godina, sa 16-17god.

U medjuvremenu sam i prestajao sa treningom nekoliko godina, te se ponovo aktivirao sada, ali i sa nesto vecom telesnom tezinom.
Bolovi u kolenu su sada prisutniji. Radi se o desnom kolenu, koje i trpi veci
teret pri doskoku kod odbojkasa.
Jak bol se uglavnom javlja na treningu, posle doskoka (mada nekada i spontano, ali uvek na treningu), u predelu gornjeg dela kolena, ili neposredno iznad.Pored bola postoji i utisak grcenja, stezanja, misicnog tkiva koje se tu nalazi. Bol uglavnom prestaje brzo, ali se pri sledecem doskoku ponovo javlja. Bol je podnosljiv (ne placem : ) ), ali se ne moze trenirati.
Postoji i veoma veliki problem prilikom sedenja, ako nogu duze drzim u savijenom polozaju. Bol se pojacava postepeno do trenutka kada moram da ustanem i ispravim je u kolenu. Narocito je nezgodno pri voznji na duzim relacijama.
Primetio sam da sada, u zimskom periodu, imam vise problema sa ovim.
Tokom pauze u bavljenju sportom, nekoliko godina, problem nije bio prisutan.

Da li neko prepoznaje u cemu je problem? Kako da pomognem sebi?(osim da prestanem da se bavim sportom : ) )


Hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 22, 2007 12:50 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 26, 2007 12:03 am
Postovi: 724
Lokacija: Subotica
Odgovor na Vase pitanje je tesko. Mislim da cete se odbojke morati odreci. E sad tu bi trebalo da se urade neki osnovno pregledi (pregled kod ortopeda, RTG snimak oba kolena AP, profil, tangencijalni snimak patele, snimak oba kolena u stojecem polozaju..) Nakon ovoga, ako ste zainteresovani da pokusate da rehite svoj problem, moze da se uradi artroskopija, da se baci pogled u sam zglob. Naravno, ovo moze samo da da blize informacije, nikako i da izlechi Vashe stanje, ali bi dalo mogucnost da se nesto makar pocne. Ako i nema pomoci, barem sebe ne mozete da krivite da nista niste pokusali.

_________________
Sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 32 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: