Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Deformacija grudnog kosa
PostPoslato: Pon Mar 07, 2005 9:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 07, 2005 9:40 pm
Postovi: 1
Rodio sam se sa deformacijom grudnog kosa a koja se ocituje izbacenim grudima inace ova pojava je u narodu poznata kao pileca prsa.Moram reci da sam aktivan sportista tako da sam kroz sport na neki nacin to malo ispravio ali i dalje mi je problem kad dodje ljeto kada jednostavno ta deformacija posebno dolazi do izrazaja pa mi je mnogo neprijatno skidati se ili nositi uske majice.Prije 5-6 godina sam bio kod fizioterapeuta i on mi je tokom pregleda rekao da se ne brinem i da jednostavno kroz odgovarajuce vjezbe mogu djelimicno otkloniti problem.Zanima me da li iko zna kako da rijesim ovaj problem i koje bi vjezbe trebao raditi.Treba da naglasim da imam 23 godine.Unapred hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 15, 2005 12:16 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Mar 04, 2005 12:42 am
Postovi: 1177
Lokacija: Beograd
Nacin lecenja nacelno zavisi od stepena deformiteta. Ukoliko su preporucene samo vezbe, verovatno se radi o deformitetu blazeg stepena. U takvim slucajevima se rade vezbe za jacanje grudnih misica koji dobijanjem u masi malo sakriju deformitet, a malo ga"izravnaju". Tacnu vrstu i intenzitet vezbi obicno odredjuje fizijatar


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 18, 2005 5:29 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Feb 06, 2005 2:50 pm
Postovi: 72
Lokacija: lucern/ svajcarska/beograd
mislim da sa 23 god, posle razvoja uz sport nema nekih velikih ocekivanja po tom pitanju.
druga stvar, fizijatar moze samo i iskljucivo da ti postavi dijagnozu ali ne verujem da ti moze dalje pomoci. obrati se ponovo nekom fizioterapeutu.

_________________
vrhunska, najnovija znanja i oprema, primenjena u medicini. pitajte sve sto vas zanima iz oblasti fizikalne terapije, inkontinecije, osteopatije, odnosno sve ono sto vam vas lekar nije znao ili nije hteo da odgovori.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 19, 2005 11:02 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Mar 04, 2005 12:42 am
Postovi: 1177
Lokacija: Beograd
Indirektno je vezano za temu. Moram samo jednu stvar da razjasnim. Ljudi vrlo cesto mesaju fizijatra i fizioterapeuta.
Fizijatar je lekar specijalista i odluku o nacinu lecenja odredjenih poremecaja donosi ili sam ili na osnovu predloga drugog lekara koji mu je pacijenta uputio (da ne gnjavim nabrajanjem primera).
Fizioterapeut je medicinski tehnicar i radi po nalogu i pod nadzorom fizijatra. Navodno ce se tu nesto izmeniti u novom Zakonu o zdravstvenoj zastiti, ali je za sada ovako


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 22, 2005 12:59 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Feb 06, 2005 2:50 pm
Postovi: 72
Lokacija: lucern/ svajcarska/beograd
moguce da je tako na papiru, ali mislim da je u praksi ipak jedna druga realnost.

_________________
vrhunska, najnovija znanja i oprema, primenjena u medicini. pitajte sve sto vas zanima iz oblasti fizikalne terapije, inkontinecije, osteopatije, odnosno sve ono sto vam vas lekar nije znao ili nije hteo da odgovori.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 30, 2008 10:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 30, 2008 10:31 pm
Postovi: 1
Ja bih htela da vas pitam.Imam 21 godinu i jos kao maloj je poceo grudni kos da mi se uvlaci unutra,a rebra izlaze napolje.Bila sam na VMA i oni su mi rekli da je jedino resenje operacija,dok je Dr. Damir Dimitrijevic, kiropraktor,rekao da se ispravljanje moze izvrsiti i odvajanjem misica,tako da oni u narednih 10 godina sami izvlace grudni kos napolje...Ne znam kako.Pa bih htela vase strucno misljenje,sta vi mislite da je najbolje da uradim?Grudni kos mi se vidno uvlaci iz godine u godinu i da li ce se tako nastaviti...?Ako se odlucim za operaciju,da li je ona bolna i koliko bi trajalo oporavak?Tina


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 40 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: