Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: PECKANJE i slabost mišića noge **HITNO**
PostPoslato: Uto Jan 09, 2018 3:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 09, 2018 2:21 pm
Postovi: 2
Pozdrav svima. Potrebna mi je pomoć za rešavanje problema iz naslova, jer postaje nepodnošljivo. Zapravo zanima me šta bi moglo biti problem.
Naime o čemu se radi: peckanje se prvo javilo u jednoj nozi, zatim u drugoj a onda na kraju u rukama i celom telu uključujuci glavu stomak... Javljaju ce nekad i grčevi mišića na nogama, i dešava mi se kad sedam da mi se pomeraju,, igraju,, sami mišići na nogama iznad kolena, a jednom je bilo i sa desne strane stomaka.
Peckanje na nogama se javlja samo pri hodu, a tokom spavanja ili ležanja nema simptoma. Dešava se svakodnevno, ali ne traje konstantno već pecka-pa prodje neko vreme pa pecka itd.

Da našomenem:
Bavio sam se dugo intenzivno sportom, i vozio profesionalno biciklu. Imao sam 4 povrede desnog kolena i to mi je ostavilo jako stresan trag u životu.
Po odlasku na fakultet pre 5 godina, sam totalno zaboravio na sport.
U maju 2016. Godine sam na terenskoj nastavi sa fakultetom ponovo povredio desno koleno. Psihički me je to mnogo uništilo. Krenuo sam oporavak, i dizanje tegova i do 7kg na desnoj povredjenoj nozi. Misleci da ću se lakše oporaviti, sopstvenom dijetom (izgladnjivanje) sam smanjio kilažu sa 96kg na 79kg.
Prilikom dizanja tegova javio se problem i sa levim kplenom jer je trpelo opterecenje tegova... Počevši da dižem tegove na levoj nozi, ona krece da me peče( mišići).

Doktor mi je rkao da mogu početi sa trčanjem, pa ako bude problema, morace operacija. Posle tri dana trčanja, javilo se pečenje iza kolena leve noge, javlja se nestabilnost i na levoj nozi i počinju da peckaju mišici po celoj levoj i manje desnoj nozi...
Ti simptomi su prošli nekako vremenom.
Nogu sam operisao u julu 2017 godine i oporavak je tekao dobro, sve do momenta ponovnog odlaska na trčanje...
Svo vreme dok sam trčao u glavi mi je bilo da li će me leva noga peckati i žariti ili neće... Posle 5 dana krece pevkanje u levoj nozi, a onda se narednog dana pri kočenju desio ostar bol u prednjem delu levog kolena.
Posle par dana krece nestabilan hod, žarenje i peckanje. Posle nekog vremena peckanje je počelo i u desnoj nozi...
Ovo je postalo nepodnošljivo i primetio sam da mi slabi mišić leve noge.
Čitajuci po netu simptome i videvši da može biti ASL ili MS, od straha i stresa počinje peckanje identično i po rukama i po stomaku i po licu i kosi....

Mnogo mi ovo utiče na psihičko stanje jer postaje nepodnošljivo a u glavi sam sebi nabio raznorazne tripove, pa čak i da ću završiti na kolicima...

Od vežbi radim dizanje tegova 6kg desna noga(operisana) i 2kg leva noga. Kada sam dizao tegove rukama 2 dana, počelo je peckanje identično da mi se javlja pomalo i na rukama.

Možete li mi reći, šta bi mogao biti uzrok ovoga, i kako da se rešim ovog problema.
Hvala svima na savrtima unapred.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 31 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: