Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Nagnjecenje ili istegnuce misica lista
PostPoslato: Pet Jun 30, 2017 11:29 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 30, 2017 11:15 am
Postovi: 2
Pre 3 nedelje sam izvrnuo stopalo i prilikom pada celom tezinom tela nagnjecio, preko natkolenice, misice lista. Otsepao sam do kuce a sutradan nisam mogao da stanem na nogu i pomeram stopalo zbog bolova u misicima lista a najvise u predelu fibije. Ortopedu sam rekao da nemam bolove ni u kolenu niti skocnom zglobu a on je dao rentgen tehnicaru da mi snimi koleno tako da neznam sta je sa fibijom. Konstatovao da nema preloma i dao mi postedu od hodanja i stajanja 7 do 10 dana koja mi uopste nije potrebna jer ionako nisam mogao da hodam i stojim cak dve nedelje. I sta ako je napukla fibija a to na snimku kolena nemoze da se vidi a snimak nemam jer jer je prosledjen direktno ortopedu koji mi je u hodniku saopstio da nema nista na snimku. Pretpostavljam da bi za 3 nedelje vec zarasla ta kost. Posle 3 nedelje od povrede ja jos uvek sepam dok hodam i to silom prilika od taksija do radnog mesta jer nemam pravo na bolovanje i moram na posao koji je sedeci. I dalje imam otok koji se spusta prema stopalu zbog sedenja. Odabrani lekar mi ne daje uput za fizioterapeuta uz obrazlozenje da to tako mora mozda jos nekoliko meseci. Da li mogu nekako da pomognem sam sebi uz vase savete? Smetnje prilikom hodanja imam zato sto nemogu da odvojim petu od poda to jest da se oslonim na prste stopala zbog bolova u misicu lista.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nagnjecenje ili istegnuce misica lista
PostPoslato: Pet Jun 30, 2017 11:55 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Пун ми је к...офер таквих лекара. Сви завршише исте факултете а сада се курче као да су били на Марсу и сваки има право да прави своју медицину. Тај твој одабрани је нека велика будала.

Оно што могу да ти препоручим је следеће:
- бурове облоге
- хлађење па потом загревање (лед плус фен)
- целодневна примена јаких сталних магнета
- Химорал таблете
- Хемофарм Пантенол за сисање
- блага масажа

То би могао да примењујеш све заједно.

Види да ли можеш да наваташ некога ко се бави спортском медицином.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: