Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: DISCUS HERNIA L5-S1 (sa 25 godina!); Molim za savete!
PostPoslato: Uto Jan 03, 2006 11:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 03, 2006 10:59 pm
Postovi: 1
Problem sa kicmom sam imao jos sa 13 godina. Bole se isijlagicno spustao duz desne noge i posle godinu i po dana prestao (od tada mi je ugasen Ahilov refleks desno)
Na prolece ove godine posle teskog fizickog rada opet problemi sa desnom nogom koji se povlace pose oko dva meseca.
Pocetkom juna pocinje bol u levoj nozi. Do sada se stanje dosta stabilizovalo ali jos uvek imam manje tegobe. Uradjen je MR L-S dela kicme i nadjena DISCUS HERNIA L5-S1.
Za neki dan pocinje fizikalnu terapiju (elektroforeza, ultrazvucna masaza i impulsno magnetno polje)
Neurohirurg je rekao da nije potrebna operacija ali da hernia ipak nije mala.

Sta dalje?

Srdacno ,
Aleksandar


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 04, 2006 5:19 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 19, 2005 3:35 pm
Postovi: 355
U svakom slucaju je bolje probati konzervativnim putem tj.terapijom.Medjutim ako je utvrdjena vec Discus hernia,moj je savet da se konsultuju jos nekoliko lekara neurohirurga pa onda treba sumirati misljenja i doneti odluku.To sto DH postoji sa 25 godina nije novo.Imao sam prilike da vidim DH kod osobe sa 30 god. kod koje je neophodna bila operacija.Ono sto je bilo cudno je to,kako je ta osoba uopste hodala obzirom na stanje koje je opicano putem MRi.Operacija DH danas nije bauk,ali kao sto rekoh,vise specijalista,vise misljenja i izabrati najbolje resenje i najboljeg neurohirurga.U drugom slucaju,ako operacija stvarno nije neophodna,fizikalna terapija se mora ozbiljno sprovoditi i prihvatiti a vezbe svakodnevno i dugotrajno primenjivati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 11, 2006 6:14 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 16, 2005 9:05 pm
Postovi: 591
Lokacija: Novi Sad
Kako se određuje da li je operacija neophodna? Moja majka ima 56 godina i diskus herniju poslednjih 10 godina. Mislimo da joj je to od dva pada na led u toku jedne sezone. Nije odmah lečeno jer su spočetka njene tegobe pripisivali menopauzi. :roll: Radi vežbe dva puta dnevno, ide nekoliko puta godišnje u banju na fizikalnu terapiju i to joj ublažava simptome ali i dalje u manjoj ili većoj meri oseća bol i utrnulost od pojasa nadole.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 11, 2006 6:25 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 19, 2005 3:35 pm
Postovi: 355
To se odredjuje na osnovu razlicitih pregleda,snimaka(Ro,MRi...) i stanja coveka kao i posledica koje mu takvo stanje uzrokuje.Nije svaka DH za operaciju.Od stepena ispoljavanja i manifestacija posledica DH,zavisi da li neko treba da sepodvrgna operaciji ili ne.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 31, 2007 11:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 31, 2007 10:43 pm
Postovi: 1
sekoja diskova hernija predizvikuva bolka a bolkata spazam na muskulaturata a spazamo pak e odgovoren za dezorentirane i subluksacija na preslenite po torakalen i cervikalen del.pa taka da vo delot na protruzijata ili hernijata na nivo L4 L5 S1 IMA ZAFAJKAJNE NA PERIFEREN NERV I OTOK T.E.ZASTOJ NA PROTOK NA ENRERGIJA I KRVONAPOLNUVAJNE.PA ZATOA TREBA HIROPRAKTICKI DA SE NAMESTAT SUBLUKSIRANITE PRESLENI NA NIVO VRAT I THORAKALEN DEL PA DA SE POSTAVI NA MESTOTO NA BOLKATA T.E.LUMBALEN DEL LADNA OBLOGA OD -20STEPENI PREKU KRPA NE DIREKTNO NA KOZA(VAZOKONSTRIKCIJA) I NA THORAKALEN DEL KADE STO IMAME SUBLUKSACIJA NA PRESLENI I NEDOVOLNO KRVO NAPOLNUVAJNE SE POSTAVUVA TERMO MASA OD+45 STEPENI PA TAKA DA DOBIVAME EDEN DOBAR PROTOK NA ENERGIJA PO CEL RBETEN STOLB I SAMIOT HERNIRAN DISK E PODLOZEN NA REGENERACIJA I DOPOLNITELNO HRANEJNE. napisano na stil razbirliv za site sto imaat problem so diskot
M-R KINEZITERAPEVT:STEVCO TODOROSKI
PRILEP R.MAKEDONIJA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DISCUS HERNIA L5-S1 (sa 25 godina!); Molim za savete!
PostPoslato: Čet Feb 01, 2007 11:09 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
blagojevic je napisao:
Problem sa kicmom sam imao jos sa 13 godina. Bole se isijlagicno spustao duz desne noge i posle godinu i po dana prestao (od tada mi je ugasen Ahilov refleks desno)
Na prolece ove godine posle teskog fizickog rada opet problemi sa desnom nogom koji se povlace pose oko dva meseca.
Pocetkom juna pocinje bol u levoj nozi. Do sada se stanje dosta stabilizovalo ali jos uvek imam manje tegobe. Uradjen je MR L-S dela kicme i nadjena DISCUS HERNIA L5-S1.
Za neki dan pocinje fizikalnu terapiju (elektroforeza, ultrazvucna masaza i impulsno magnetno polje)
Neurohirurg je rekao da nije potrebna operacija ali da hernia ipak nije mala.

Sta dalje?

Srdacno ,
Aleksandar


A,gde zivite i gde cete sprovesti propisanu terapiju?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 08, 2007 1:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 26, 2006 7:58 pm
Postovi: 44
Na ovome sajtu ce ti pomoci dosta stvari!
http://www.spine-health.com


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 23 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: