Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Kašalj koji traje 2 godine konstantno
PostPoslato: Sub Jun 18, 2022 9:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 06, 2018 10:57 am
Postovi: 38
Kao što naslov kaže, imam problema s kašljem koji ne prestaje već od početka 2020 godine, a možda i ranije. U pitanju je stanje bez ikakvog pogoršanja ili poboljšanja, a kašalj nije suv, već imam beli šlajm koji ponekad mogu i da ispljunem, pa sam tako i video.

Važno je napomenuti da sam radio sve žive analize, od skenera i rentgena do spirometrije, krvne slike, pregled kod pulmologa, itd itd, i sve je pokazalo da su mi pluća čista i u dobrom stanju. Moj pulmolog mi je dao dijagnozu ALERGIJSKOG RINITISA budući da sam alergičan na polen.

MEĐUTIM, meni kašalj traje cele godine, a kada period alergije nastupi, imam klasičan simptom kijanja i suzenja očiju, koji nema veze s ovim što kašljlem. Po preporuci pulmologa, stavljam momensu svaki dan jednom i pijem Singulair, koji mi ne pomažu. Interesantno je da u nekim danima nemam toliko često kašalj, a nekad je učestaliji.

Faktori koje sam primetio da imaju uticaja su sledeći:
- (duvanski) dim
- pričanje dugi vremenski period
- obrok (skoro uvek kašljem posle obroka, posebno kad konzumiram gazirano, ljuto, slano, pa čak i mlečno)
- možda još neki za koje ne znam

Dakle, imam šlajm u grlu koji kao da se konstantno sliva od negde gore - verovatno iz nosa - i koji ama baš NIKAKO ne mogu da uklonim. Uspem da ga iskašljem, nekad i pljunem, ali uzalud.

Još jedna stvar - nemam gušenja nikakva, tegobe s disanjem, kašalj noću, itd. Normalno spavam, jedem, pa čak i treniram u teretani jako, bez ikakvig tegoba.

Neću da "davim" previše, ali ako neko ima ikakvog sličnog iskustva ili predlog, voleo bih da čujem. Mislite li da bih trebao da idem kod gastroenterologa? Možda je to koren mog problema, a ne respiratorni organi... nisam pametan više...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: