Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Problem sa plucima?
PostPoslato: Čet Feb 22, 2018 10:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 22, 2018 8:43 pm
Postovi: 6
Pozdrav,nadam se da ce mi neko odgovoriti.Vec 10 godina sam na terapiji zbog visokog pritiska...lekove mi menjaju i pojacavaju a ja se sve gore osecam.Pretpostavljam da je pritisak posledica nekog drugog problema.RTG pluca je uredan spirometrija osrednja.Zimi jos nekako funkcionisem,a leti kad je vlazno i toplo,imam vrtoglavice,stalno sam kao mamurna i ne mogu da udahnem kako treba...sto se vise trudim da disem duboko to mi se vise vrti u glavi,oblije me hladan znoj,srce poludi...nekad nisam u stanju da hodam ni 20tak metara.Jedini lek od kojeg mi se malo poboljsa celokupno stanje je Norvask.Pisem na ovoj temi iz razloga neke velike promene koja mi se desila na nadmorskoj visini od 1500m ( nisu alargeni,jer sam bila i na nizim planinama i nikakve reakcije nije bilo)...posle 10tak minuta osetila sam kao da mi je pao neki teret sa pluca i prvi put u zivotu sam lagano disala...razbistrilo mi se u glavi,telo kao da se oslobodilo nekog tereta,,,kao da je sve odjednom proradilo...slicna situacija je bila dok sam bila na terapiji progesteronom..puna energije,pluca se odcepila...kao na speedu...koliko sam shvatila i progesteron deluje na pluca...ima li ko kakvu ideju,barem kje analize da uradim?10 godina radim sve analize od stitne do kopanja ociju,a da ni jednom nisam uradila nikakav test pod opterecenjem..da li je problem sa plucima?Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa plucima?
PostPoslato: Pon Feb 26, 2018 1:29 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Да су плућа узрок високог крвног притиска не верујем да би оволико поживела. Симптоматично је да продишеш на великој висини када падне ваздушни притисак и разреди се ваздух. Треба да поразговараш са неким алпинистом јер су они први који би требали да знају све ефекте велике надморске висине.

Како су почели проблеми са високим притиском? Висина, тежина, исхрана, посао?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa plucima?
PostPoslato: Uto Feb 27, 2018 12:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 22, 2018 8:43 pm
Postovi: 6
Probledi sa pritiskom verovatno oduvek postoje,jer je ovo kod mene stalno stanje.U trudnoci sam morala redovno da ga pratim pa se utvrdilo da nesto nije u redu....sve do tada ,kad bih izmerila neke nerealne vrednosti(120/105;140/120-ovo je bilo mnogo pre trudnoce ,kad sam imala 20tak godina),a bilo ih je mnogo,svaljivana je krivica na aparate.Probleme sa ishranom imam,sa vecinom UH i trenutno cekam rezultate nekih analiza...imam na telefonu oximetar...isto mi tvrde da to nije ispravno...juce sam dobijala rezultate zasicenosti kiseonikom od 92...85...80...u jednom momentu mi je bilo bas lose (ceo dan generalno,prelezala sam ga) izmerim zasicenost 70%...uporedo sam merila na muzu,nemu prikazuje 98% sve vreme...kad je ovako hladno ja se u stvari najbolje i osecam


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa plucima?
PostPoslato: Uto Feb 27, 2018 12:48 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Колико ти је гвожђе, хемоглобин, еритроцити?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa plucima?
PostPoslato: Uto Feb 27, 2018 1:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 22, 2018 8:43 pm
Postovi: 6
To je sve u redu...i uvek je i bilo...ta redovna krvna slika...i gvozdje je u redu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa plucima?
PostPoslato: Sre Feb 28, 2018 11:17 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Колико ти је гвожђе? Да ли ти се хладе прсти, шаке, стопала...?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa plucima?
PostPoslato: Sre Feb 28, 2018 2:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 22, 2018 8:43 pm
Postovi: 6
Gvozdje 16.1...nisu hladni nego ledeni,u stvari vlazni...ne znam kako da opisem...i to samo kada je hladno...leti su mi vreli,ne mogu da se rashladim


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa plucima?
PostPoslato: Sre Feb 28, 2018 2:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 22, 2018 8:43 pm
Postovi: 6
Sad se setih...taj problem termoregulacije...meni je leti nepodnosljivo vruce a jedva da se oznojim...tako sam i suncanicu zaradila...(ono-sta umisljas,izlazi napolje)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa plucima?
PostPoslato: Pet Mar 02, 2018 11:32 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Ти баш имаш озбиљних проблема али могу да се реше. Гвожђе ти је ниско, нарочито ако имаш у виду да дотична мерења уопште нису поуздана. Можда ти је гвожђе и три.

Највероватније због проблема са капиларима на прстима шаке имаш погрешне резултате на оксиметру, а могуће је да због истог проблема у мозгу имаш висок крвни притисак.

Постоји неки лек који поправља микроцирулацију али не сећам се како се зове.

За почетак бих ти препоручио да поправиш циркулацију на следећи начин:

1. уношење довољно чисте воде: http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/voda_potreba

2. напитак од јабуковог сирћета и меда: http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/cirkulacija

3. додатно уношење гвожђа: http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/znojenje

4. да радиш класичне гимнастичке вежбе разгибавања као и ове вежбе за врат: http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/vrat

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa plucima?
PostPoslato: Pon Mar 05, 2018 6:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 22, 2018 8:43 pm
Postovi: 6
Verovatno je ista situacija i sa krvnim sudovima u plucima...kako god,progesteron ispravlja tu gresku ocegledno...i nadmorska visina...hvala na savetima ,i zamolila bih za preporuku za nekog doktora odgovarajuce specijalizacije...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: