Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Iskasljavanje sukrvice, rentgen, kasalj
PostPoslato: Čet Jun 02, 2011 12:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 02, 2011 12:42 pm
Postovi: 6
Molim za misljenje. Posecujem lekara nista ne radim na svoju ruku, ali bi mi dobro doslo i dodatno misljenje.

Imam nekakav virus. Traje duze vreme. Pre dve nedelje sam imao visoke temperature. Lezao sam on se smirio. U poslednjih pet dana sam samo u dva navrata imao teperaturu 38.5c, a ona je spustena febricetom i nije se vracala.

Imam i vrlo dosadan kasalj. Nekad ne kasljem po tri sata. nekad se samo zakasljem, a nekad kasljem po sat vremena neprekidno do davljenja. Kada sam imao temperaturu pre dve nedelje, nisam kasljao. Sada kada su prestale temperature, kasalj je krenuo. Nekada, pogotovo ujutro je sa sadrzajem, a tokom dana je uglavnom suv.

U petak prosli 27.05.2011. sam ujutro iskasljavao sukrvicu. To me je brecnulo pa sam odmah otisao kod lekara. Bio sam na snimanju pluca (dobio nalaz da nema patogenih promena), bio i na snimanju ultrazvukom abdomena (rekli da nema nicega). Zatim sam uradio analizu urina (dobri nlazi nikakvih problema) i analizu krvi gde su mi bili losi sledeci rezultati

HDL 1.06
LDL 2.8
faktor rizika 3.9

wbc 10.8
%Mon 3.3
%GRA 77.9

Ostalo je sve bilo ok.

------------------------------------------------

Sve bi meni ovo ukazalo na obicnu virozu. I ne bih vas ni zamarao. Medjutim ono sto me brine je sto od tog proslog petka, subotu, nedelju, ponedeljak sam svako jutro iskasljavao sukrvicu. Utorak i sredu nista. Danas ujutro cetvrtak opet. Kada sam iskasljavao sukrvicu iskasljavao sam je samo ujutro. Tokom dana kasalj je uglavnom suv, a i kada imam iskasljavanje onda je u pitanju zuti slajm.

Brine me to iskasljavanje sukrvice. Kontam da bi se na rentgenu videlo da imam tumor. Jedino se plasim neke vrste TBC. procitao sam da TBC moze da bude i tezak za otkrivanje. A ne znam da li TBC podrazumeva stalno iskasljavanje sukrvice ili moze da se desi i samo jutarnje kao sto se meni desava.

---------------------------------------------------

Od lekara sam dobio da pijem hemomicim i ostalo (vitamini i sl). Rekao mi je da pratim iskasljavanje pa za par dana ako ne prestane da mu se opet javim.

Molim za misljenje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Iskasljavanje sukrvice, rentgen, kasalj
PostPoslato: Pet Jun 03, 2011 12:10 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 29, 2010 8:17 pm
Postovi: 292
Pre nekih 5g imala sam identican problem poput tebe, cak i nalazi skoro identicni. Sreca, nista nije bilo opasno, kako je meni to tad izgledalo....kad sam ugledala sukrvicu :o panika.....vec sam se bila oplakala... :lol: prvi put da sam se u zivotu, uzasno, ali uzasno uplasila (mada sam na zalost imala bas gadnih i daleko opasnijih dijagnoza i do tad, a i posle) Dakle zbog dugotrajnog, a narocito onog suvog kaslja popucale sitne kapilare pa otud te sitne kapljice krvi u ispljuvku ili tragovi krvi....Mucodine sirup, a potom Flumicyl (mislim da su se tako zvale) sumece tbl. uz puuuno vode su mi umirile kasalj...konacno i C vitamin od 100mg prekinuo sukrvicu....nakon par dana.....Posle sve ok! Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Iskasljavanje sukrvice, rentgen, kasalj
PostPoslato: Pet Jun 03, 2011 12:15 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 02, 2011 12:42 pm
Postovi: 6
Hvala na odgovoru. Evo danas je cetvrtak, a ponekad iskasljavam sukrvicu. I evo sad bas pre 10 minuta sam opet iskasljavao. Osecam kako me pece jedna tacka i osecam krv u ustima. Verujem da ce za sat da prestane. ne znam samo koliko ce to da traje.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: