Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: stalne teskoce sa disanjem
PostPoslato: Sre Sep 24, 2008 2:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 12:18 pm
Postovi: 10
Lokacija: bgd
Sa disanjem i alergijama imam problema godinama, alergicna sam i na polene trava, drveca i korena, i mogu reci da cele godine tesko disem. Sa ambrozijom sam se strasno mucila i dobila sam terapiju: LETIZEN 10 dana, Bekonase 2x dnevno po dva sprica u nos i SINGULAR uvece. To sam pila i postojao je napredak. Zatim sam pocetkom ovog meseca otisla na more i tamo nisam imala nikakve probleme. Prekinula sam da pijem SINGULAIR i sve je bilo ok. Medjutim od povratka u BGD situacija se pogorsala. Ne mogu da spavam, cele noci me gusi (inace godinama koristim VENTOLIN po potrebi) i moram i uvece i ujutru ventolin da uzimam, a to nisam duze vreme koristila. I inace mi je zimi najgore, pretpostavljam zbog velike vlage napolju i suvog vazduha u stanu. Sta da radim? Da li da vratim terapiju SINGULAIRom? Uopste mi se ne piju lekovi, jer uzimam vec neke druge terapije i zeludac mi riknjava! Molim za savet!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 24, 2008 3:50 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Montelukast

Montelukast je selektivni, oralni antagonist leukotrienskih receptora koji specifično inhibira cisteinil leukotrien CysLT1 receptor.
Time dolazi do blokade učinka leukotriena i smanjene osetljivosti bronha na alegene.

Montelukast je koristan kao dodatni lek u sprečavanju i trajnom lečenju astme, pogotovo kod onih pacijenata kod kojih kortikosteroidi i drugi bronhodilatatori ne mogu u potpunosti kontrolirati astmu.

Montelukast je pogotovo koristan kod pacijanata s alergijskom astmom, a takođe i kod prevencije napadaja koji nastaju zbog fizičkog naprezanja.

Montelukast se može koristiti za prevenciju napadaja sezonskog alergijskog rinitisa.

Dnevna doza kod odraslih jest 10 mg, a deca koriste manje doze, 5 mg.

Za decu su obično namenjene tableta koje se žvaću radi lakše primene.

Uvođenjem montelukasta u terapiju obično se postupno smanjuje doza kortikosteroida.

Kako je montelukast noviji lek, opasnost primene montelukasta u trudnoći i dojenju nije do kraja razjašnjena, ali se za svaki slučaj preporučuje oprez.

Za nuspojave montelukasta zna se uglavnom ono što se doznalo tokom kliničkih istraživanja, a to je da su najčešće moguće nuspojave montelukasta bol u trbuhu, žeđ i glavobolja. Primer leka:Singulair

A zashto si prestala da ga pijesh ako ti pomaze????

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 26, 2008 8:48 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 12:18 pm
Postovi: 10
Lokacija: bgd
Bilo mi je skroz dobro na moru, i prekinula sam da pijem lekove, jer mi je prethodnih godina more jako odgovaralo, i po povratku ne bih imala nikakvih problema. Kao sto sam napomenula, uzimam vec duze vreme i druge terapije, vise od 5 medikamenata, i nadala sam se da mogu da prestanem ovo da pijem. Izgleda da je to bila greska!

Posle svog prvog pisma sam se setila da napomenem da ja u stvari imam velike probleme sa sinusima, mislim da problemi odatle krecu, a nikako da doijem dijagnozu za to! ne znam da li postoji neka alternativna metoda za lecenje...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: