Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Cudan problem u plucima ili srcu.
PostPoslato: Pon Jan 10, 2005 5:01 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 05, 2005 5:02 am
Postovi: 5
Desava mi se da cesto osecam "nesto" u predelu srca odnosno u levom delu grudnog kosa. To "nesto" je jako neprijatno ali nije bol. Prosto kao da se nesto pomera u plucima, kao da se neki delovi tkiva kidkaju pomalo, kao da me cacka nesto...i to ne uvek na istom mestu vec i malo vise i malo nize od recimo predela srca. Nekad osetim kao da je neki mehuric tu u rebrima, a nekad da je opet tako nesto ali 10-15cm nize, u stomaku.Desava se da dok spavam osetim to i tada moram da se okrenem na neku stranu da bi ublazio taj neprijatan osecaj ili da prosto moram da naslonim nadlakticu na taj deo grudi i da pritisnem kako ga ne bi osecao.. Taj osecaj traje vec vise od godinu dana (manje ili vise), i do sada nisam imao hrabrosti da odem kod lekara. Sve mi nekako izgleda kao rak pluca ili tako nesto sa srcem jer ne boli, ali znam da se nesto desava tamo. Mozda je i cak neki cir zeludca ili tako nesto.
Aktivno sam pusio nekih 3-4 godine a prestao sam pre 2 nedelje i ne nameravam ponovo da pocnem.
Zamolio bih za predloge sta moze da bude ovo, ako sam dovoljno dobro objasnio.
Hvala.
P.S. Da dodam da imam 23 godine...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 10, 2005 10:20 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 26, 2004 8:39 pm
Postovi: 17
Hej, to najverovatnije nije nista opasno. Idi kod kardiologa za svaki slucaj, ali najverovatnije je psihicke prirpde i desava se cesto kod mladih ljudi
ne brini
cao


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cudan problem u plucima ili srcu.
PostPoslato: Sre Mar 18, 2009 3:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 18, 2009 3:28 pm
Postovi: 1
kepa je napisao:
Desava mi se da cesto osecam "nesto" u predelu srca odnosno u levom delu grudnog kosa. To "nesto" je jako neprijatno ali nije bol. Prosto kao da se nesto pomera u plucima, kao da se neki delovi tkiva kidkaju pomalo, kao da me cacka nesto...i to ne uvek na istom mestu vec i malo vise i malo nize od recimo predela srca. Nekad osetim kao da je neki mehuric tu u rebrima, a nekad da je opet tako nesto ali 10-15cm nize, u stomaku.Desava se da dok spavam osetim to i tada moram da se okrenem na neku stranu da bi ublazio taj neprijatan osecaj ili da prosto moram da naslonim nadlakticu na taj deo grudi i da pritisnem kako ga ne bi osecao.. Taj osecaj traje vec vise od godinu dana (manje ili vise), i do sada nisam imao hrabrosti da odem kod lekara. Sve mi nekako izgleda kao rak pluca ili tako nesto sa srcem jer ne boli, ali znam da se nesto desava tamo. Mozda je i cak neki cir zeludca ili tako nesto.
Aktivno sam pusio nekih 3-4 godine a prestao sam pre 2 nedelje i ne nameravam ponovo da pocnem.
Zamolio bih za predloge sta moze da bude ovo, ako sam dovoljno dobro objasnio.
Hvala.
P.S. Da dodam da imam 23 godine...



Isti problem kod mene, kao mehurici u levom delu grudnog kosa, ne pusim vec 2 godine, aktivno se bavim sportom (teretana + kardio 30min dnevno).

Sta to moze biti ?!?!?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: DOKTRINA
PostPoslato: Sre Mar 18, 2009 10:04 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Dec 26, 2008 9:42 am
Postovi: 333
U doktorskom poslu PRAVILO je : ispitati coveka koji navodi odredjene tegobe odnosno iskljuciti organsko oboljenje ...Ako se ne nadje nista onda se ispitivanje prebacuje na oblast eventualnih konverzivnih i dr. reakcija - psiholog/psihijatar.
Iz ovog izvuci zakljucak a to je >da se trebas javiti lekaru ....
poz.R.

_________________
Ako si licem okrenut prema suncu sve će senke biti iza tebe.R.:)))


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 21 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: