Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autor Poruka
 Tema posta: polenska alergija
PostPoslato: Pet Sep 19, 2008 12:52 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 18, 2008 11:59 pm
Postovi: 1
Lokacija: Kikinda
Pozdrav svima! Prvi put se javljam, a prethodno sam procitao sve teme koje su bliske mom problemu. Naime vec 10-tak godina imam problema sa alergijom na polene trava - sve sto cveta, a na ambroziju najvise. Nisam radio alergo testove ali video sam sta mi sve smeta( poleni trava, pokosena trava, skoro sve voce- javlja mi se gusenje i svrab usiju i nepca u ustima, kucna prasina, grinje). Otisao sam lekaru za ORL koji mi je prepisao Claritine ili Presing u kombinaciji sa Beconase sprejom, sto mi je iz pocetka pomagalo, ali mi sada pomaze samo rano sa proleca. Kako dodje avgust mesec ja prsto zablokiram, nos mi se skroz zapusi, pocne jaka sekrecija iz nosa, imam utisak cak da mi i srce neradi normalno jer nemam dovoljno kiseonika. Kada vise ne mogu da izdrzim ovakvo stanje odem ponovo lekaru za ORL koji mi tada prepise injekciju DIPROFOS-a koja mi vec sutra pomogne tako da svi moji simptomi nestanu kao da nisam alergican ni na sta, nos se otpusi, nema sekrecije iz nosa ( ova injekcija me drzi 21 dan). Uvek sam se trudio da je primim kad krene ambrozija tako da je primim ne vise od jednom godisnje. Ove godine po prolasku 21-vog dana pocelo mi je krcanje u plucima i dobio sam uput i otisao u ATD ambulantu u Kikindi gde mi je konstatovano da ovo krcanje ima veze sa mojom alergijom i kao terapiju dobio sam pumpicu Ventolin i 3 injecije URBAZONA. Posle prve mi je bilo vec bolje. Interesuje me da li je terapija DIPROFOS-om ispravna i da li to mogu da je koristim kao sto sam i gore naveo? Takodje me zanima da li su navedeni kortekosteroidi stetni i na koji nacin. Moze li mi neko reci kako se izleciti od ove bolesti, jer sve sto sam do sada cuo i citao je samo kako da se sto lakse pregura sezona alergena, ali ne i da se covek izleci od ove bolesti. Imam prijatelje koji su odlazili u Beograd na imunizaciju, ali i nakon pet godina imunizacije bolest im je i dalje ostala. Kako se moze pomoci? PS Nadam se da ima leka ovoj bolesti i da se neko stvarno izlecio.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: