Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Nalaz krvi i urina
PostPoslato: Sre Mar 21, 2007 11:32 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 21, 2007 11:29 am
Postovi: 12
Juce sam dobila rezultate analize krvi i urina, sve je bilo ok sem povisene mokracne kiseline u krvi i urin je aceton pozitivan (nisam dijabeticar)
Pa me zanima koliko je to opasno i sta to znaci?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 21, 2007 8:30 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 17, 2006 5:34 pm
Postovi: 338
Da li ste na nekoj dijeti? Da li ste gojazni? Da li koristite neke medikamente? Da li imate neke druge tegobe?
Svakako treba ispitati šta je uzrok tome.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 21, 2007 10:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 21, 2007 11:29 am
Postovi: 12
Na dijeteti sam tek 2 nedelje,jedem kuvano povrce voce i bareno meso,obrano mleko i jogort, a ugojila sam se oko 10 kg kad sam ostavila pusenje u veoma kratkom periodu jer se to poklopilo sa ispitnim rokom kada ne vodim bas racuna sta jedem.. Moja lekarka nema blage veze sta mi je, s obzirom da mi je glukoza 4,8. A sto se tice mokracne kiseline u krvi tu su neke pretpostavke, dehidriranost, previse proteina u ishrani ( sto nije moguce), zglobovi (ne bole me)
Mene bi zanimalo kod kog specijaliste da odem, posto njena izbezumljenost mi nece puno pomoci. I da li aceton u urinu i mokracna kiselina u krvi mogu imati isti uzrok? :cry:
srdacan pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 22, 2007 12:36 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 17, 2006 5:34 pm
Postovi: 338
Da li su kreatinin i urea u granicama referentnih vrednosti? Kompletna krvna slika? Elektroliti (Na, K, Mg, Ca)? Da li ste u tom periodu unosili mnogo kafe? Vitamina C? Da li ste unosili dovoljno tečnosti? Itd...Mnogo je pitanja na koja treba da odgovorite. Vaša doktorka treba da uzme detaljnu anamnezu od vas da bi znala da li i gde da vas uputi dalje.

Ako su sve ostale analize u redu, meni jedino loše balansirana ishrana pada na pamet kao razlog. Morate unositi dovoljno ugljenih hidrata i poštovati preporučen dnevni unos za svaku od grupa namirnica. Npr. ako smanjite unos ugljenih hidrata onda se dešava pojačan metabolizam proteina i masti što se može manifestovati acetonom u urinu.
Možda ne bi bilo loše da se javite nutricionisti da se na osnovu dnevnih energetskih potreba prema vašem uzrastu, antropometrijskim parametrima, fizičkoj aktivnosti da predlog ishrane.

Sve najbolje!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 22, 2007 9:22 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 21, 2007 11:29 am
Postovi: 12
Puno Vam hvala :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: